Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

هرکسی که از طرفداران “دفتر” است یا مدتی است که در شرکت های بزرگ آمریکا مشارکت دارد ، باید درک کاملی از مصاحبه خروج داشته باشد. در اصل ، مصاحبه خروج ، گفتگوی بین کارفرما و کارمند خارج شده در مورد موضوعات متعددی است ، از جمله راه هایی که کارفرما می تواند خود را در جهت پیشرفت پیشرفت دهد. شاید دلیل اصلی مفید بودن مصاحبه های خروجی این باشد که کارمندان خروجی بسیار بیشتر از افرادی که هنوز در مغازه کار می کنند و ممکن است از عواقب آن بترسند ، با بازخورد صریح مواجه خواهند شد. با این حال ، طبق تجربه من ، بسیاری از شرکت های حقوقی مصاحبه های خروج سنتی انجام نمی دهند. با وجود اینکه هیچ کس دوست ندارد مورد انتقاد قرار گیرد ، مصاحبه خروج می تواند منبع ارزشمندی باشد و شرکت های حقوقی بیشتری باید این روش را اتخاذ کنند.

قبل از راه اندازی شرکت حقوقی خودم چندین سال پیش ، در مجموعه ای از شرکت های بزرگ و کوچک حقوقی کار کردم. هیچ یک از آنها مصاحبه ای کامل برای خروج از من یا سایر همکارانی که مغازه را به دلیل فرصت های دیگر ترک کرده بودند ، انجام ندادند. اولین باری که من یک شرکت را ترک کردم ، با کاهش شدید نیرو اخراج شدم. من آن شرکت را به دلیل درخواست نکردن بازخورد سرزنش نمی کنم ، زیرا در روز بیکاری من برنز به اخراج ده ها نفر نیاز داشت و آنها احتمالاً نمی توانستند زمانی را برای جلب نظرات تک تک افرادی که رها کردند ، اختصاص دهند.

دفعه دوم که از یک شرکت برای کار در مغازه دیگری خارج شدم ، شرکت هرگز از من درخواست مصاحبه خروجی نکرد. من مطمئن نیستم که چرا شرکت مصاحبه خروج من و سایر همکارانی که شرکت را ترک کرده اند تکمیل نکرده است. این شرکت به طور کلی از پیشنهادات استقبال می کرد و سیاست درهای باز با همکاران و کارکنان داشت. من فکر می کنم برنج در آن مغازه فقط نمی خواست از طریق مصاحبه خروج مورد انتقاد قرار گیرد ، که می توانم با آن همدلی کنم. با این وجود ، آن شرکت باید مصاحبه های خروجی بیشتری انجام می داد. فهمیدم که پس از خروج از آن شرکت ، برخی از شرکا از همکاران باقی مانده پرسیدند که چرا اینقدر گردش مالی در شرکت وجود دارد. اگر مغازه مصاحبه های خروجی را زودتر انجام داده بود ، شرکا می توانستند قبل از خروج افراد ، مسائل مربوط به آن شرکت را زودتر کشف کرده و به آن رسیدگی کنند.

یکی دیگر از شرکتهایی که قبل از شروع تمرینات شخصی خود در آن کار می کردم شاید بدترین رویکرد را برای خروج از مصاحبه داشت. آن شرکت از مدیر دفتر خواسته بود مصاحبه خروج را انجام دهد ، احتمالاً آنها می توانند در ذهن خود علامت بزنند که مصاحبه خروج از همکاران خروجی انجام داده است. با این حال ، کاملاً واضح بود که هیچ چیزی که در مصاحبه خروجی مورد بحث قرار گرفت ، بر عملکرد شرکت تأثیر نمی گذارد. مدیر دفتر وسیع ترین سوالات ممکن را از فهرستی از جمله “آیا از میزان دستمزد خود راضی بودید” و “چه زمانی تصمیم به خروج گرفتید” خواند و در مصاحبه هیچ چیز اساساً مورد بحث قرار نگرفت.

مصاحبه های خروج باید با تصمیم گیرندگان واقعی در یک شرکت انجام شود و نباید مکالمات سفت و سخت باشد. در عوض ، آنها باید مباحث روان در مورد راههایی باشند که یک شرکت می تواند خود را بهبود بخشد. من سعی کردم چنین گفتگویی را در یکی از کارفرمایانم داشته باشم که در آن مصاحبه های خروجی واقعی انجام نشده بود ، اما به نظر نمی رسید که مدیریت مایل به چنین بحث هایی باشد. مدت کوتاهی قبل از خروج از شرکت ، شریکی به دفتر من آمد تا در آینده برایم آرزوی موفقیت کند ، و من پیشنهاد دادم که زمانی را برای انجام مصاحبه خروج تعیین کنیم. شریک پیشنهاد کرد که ما در مورد موضوعات مربوط به شرکت صحبت کنیم ، و من به سرعت به مواردی رسیدم که فکر می کردم شرکت می تواند در آنها پیشرفت کند.

من می توانستم احساس کنم که شریک از دریافت انتقادات سازنده در مورد عملیات شرکت بسیار هیجان زده نبود و به جای پذیرفتن پیشنهاداتی در مورد نحوه بهبود شرکت ، از شیوه اداره امور در شرکت دفاع کرد. طرف مقابل قطعاً به نظر می رسید که نمی خواهد بیش از چند دقیقه در مورد موضوعاتی وقت بگذارد ، که اگر او عجله داشت متوجه می شدم ، اما می توانستیم زمان بیشتری را برای صحبت در نظر بگیریم. برخی از مواردی که پیشنهاد کردم شامل ترویج کار از راه دور و کاهش ردپای املاک ما قبل از همه گیری COVID-19 شرکت ها را وادار کرد که به طور جدی در مورد این مسائل فکر کنند. در هر صورت ، شرکت از یک صحبت سازنده در مورد نحوه بهبود مغازه سود خواهد برد.

در مجموع ، شرکت های حقوقی ارزیابی ها و بررسی های منظمی دارند تا بتوانند همکاران خود را پیگیری کرده و روشهای بهبود را پیشنهاد دهند. بنابراین غیر معمول است که بسیاری از شرکت های حقوقی فرآیندهای داخلی برای جلب نظرات و انتقادات سازنده ندارند. مصاحبه های خروج منظم یک راه شگفت انگیز برای دریافت پیشنهادات کمتر تصفیه شده و صریح تر در مورد یک شرکت است زیرا کارکنان خارج شده به احتمال زیاد با مدیران صادق هستند. اگرچه گاهی اوقات دریافت انتقاد ناراحت کننده است ، مدیران دائماً به همکاران خود بازخورد می دهند ، و این مدیران باید در هنگام مصاحبه خروج با کارکنان خروجی از انتقادات سازنده تری استقبال کنند.


جردن روتمن شریک است موسسه حقوقی روتمن، یک شرکت حقوقی کامل در نیویورک و نیوجرسی. او همچنین بنیانگذار شرکت خاطرات بدهی دانشجویی، یک وب سایت در مورد نحوه پرداخت وام های دانشجویی خود بحث می کند. می توانید از طریق ایمیل به اردن برسید [email protected].

logo-footer