Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

Alexa آمازون و Siri اپل از جمله پیشرفتهای به ظاهر بیشمار فناوری AI هستند که زندگی ما را آسان تر و ساده تر کرده اند – اما دستگاه های ما همچنین داده هایی را جمع آوری می کنند که می توانند روزی به عنوان مدرک دیجیتالی علیه ما در دادگاه استفاده شوند.

در برنامه CLE جستجو و ضبط در قلمرو دیجیتال، کارشناس پزشکی قانونی دیجیتال برایان چیس موارد اصلی دادگاه عالی شامل حقوق متمم چهارم و پنجم را که در مورد شواهد دیجیتالی اعمال می شود ، توضیح می دهد. ما س questionsالات برتر وکلای دادگستری را که هنگام صدور حکم برای صدور حکم دیوان دیجیتالی در دادگاه به چالش می کشند ، جمع آوری کرده ایم. آنها را در زیر بررسی کنید:

1. آیا انتظار منطقی از حریم خصوصی وجود داشت؟

اگر داده های جمع آوری شده فراتر از حكم صدور حكم صادر شده باشد ، استفاده از این داده ها می تواند به منزله تجاوز به مجازات باشد و این امر مانع از انتظار منطقی متهم از حریم خصوصی وی شده است. که در ایالات متحده علیه جونز، نیروی انتظامی یک دستگاه GPS در خودروی متهم قرار داده و به مدت یک ماه بر حرکت وی نظارت داشته است. دستگاه GPS در بازه زمانی تعیین شده توسط ضمانت نامه نصب نشده است و همچنین دستگاه در مکانی که با ضمانت نامه مشخص شده نصب نشده است. این حکم فاقد اعتبار بوده و از نظر اکثریت ، عدالت اسکالیا اظهار داشت که جستجوی بدون ضمانت نقض حق متمم چهارم جونز بوده و به منزله تجاوز به قانون است. به نظر موافق وی ، عدالت آلیتو همچنین انتظار منطقی از بحث حفظ حریم خصوصی را مطرح كرد كه استفاده از نظارت طولانی مدت GPS در تحقیقات بیشتر جرائم ، بیش از چهار هفته ، انتظارات شخص از حریم خصوصی را تحت تأثیر قرار می دهد.

2. ضمانت نامه چقدر اجازه جمع آوری داده را داده است؟

در یک ضمانت نامه باید با دقت توصیف شود که چه داده هایی باید جمع آوری شود – یک جستجوی کلی و ضبط نمی شود. که در رایلی علیه کالیفرنیا، تلفن همراه رایلی بدون حکم قانونی جستجو شد. دیوان عالی کشور حکم داد که برای جستجوی تلفن همراه حکمی لازم است و داده های جمع آوری شده نیز باید با توجه به مقدار بیش از حد داده ذخیره شده در تلفن های همراه و علت احتمالی جستجو برای اجرای قانون اجرا شود. . حتی اگر دکترین “نمای ساده” برانگیخته شود ، داده های تلفن های همراه ممکن است از نظر ساده در نظر گرفته نشود زیرا Cellebrite ، برنامه ای که اکثر سازمان های اجرای قانون برای بارگیری محتوای تلفن از آن استفاده می کنند ، نیاز به انتخاب داده های خاص برای بارگیری و بنابراین داده ها دارد در واقع در نمای ساده نیست.

3. آیا دکترین شخص ثالث اعمال می شود؟

طبق دکترین شخص ثالث ، اگر شخصی به طور داوطلبانه اطلاعاتی را به شخص ثالث ارائه دهد (برای مثال شرکت تلفن) ، متمم چهارم به طور معمول مانع دسترسی دولت بدون حکم به آن نمی شود زیرا شخص “انتظار قانونی ندارد” حریم خصوصی ”در آن داده ها. Carpenter v. United States این احتمال را ایجاد كرد كه برای سایر سوابق مانند حسابهای آنلاین ، سوابق بانكی مدرن یا دستگاههای هوشمند برای رعایت حقوق اصلاحیه چهارم شخص ، ضمانت نامه لازم باشد. که در نجار، نیروی انتظامی طبق قانون ارتباطات ذخیره شده ، اطلاعات مربوط به مکان سایت سلول های تاریخی به ارزش 127 روز را به دست آورد. دیوان عالی کشور حکم داد که برای اطلاعاتی که طول مدت زمان آن 7 روز یا بیشتر باشد حکم قضایی لازم است و از استفاده از دکترین شخص ثالث خودداری کرد.

4. آیا رمزهای عبور محافظت می شوند؟

متمم پنجم محافظت فردی را در برابر “مجبور شدن در هر پرونده جنایی برای شهادت علیه خود” فراهم می کند. رمزهای عبور ، که بیانگر محتوای ذهن یک فرد هستند ، کاملاً تحت حمایت متمم پنجم قرار می گیرند. برای دستگاه هایی که از طریق اثر انگشت قفل باز می شوند ، مدار هشتم اثر انگشت را اثبات غیر شهادت یافته است ، اما تولید اثر انگشت می تواند تصرف یا کنترل دستگاه را به عنوان شواهد توصیفی برقرار کند. با این وجود ، حتی اگر اثر انگشتی برای باز کردن قفل تلفن به دست آید ، برای بارگیری محتویات تلفن ، همچنان به رمزعبور نیاز است.

5- آیا دادستان می تواند به عنوان “حسن نیت” انجام شده به جستجو اعتماد کند؟

قوانین استثنا از استفاده دولت از برخی شواهد جمع شده بر خلاف قانون اساسی ایالات متحده جلوگیری می کند. قوانین استثنا از صلاحیت قضایی به حوزه قضایی دیگر متفاوت است اما همانطور که در آن نشان داده شده است دیویس علیه ایالات متحده، جستجوهای انجام شده با اتكای منطقی معقول به سابقه تجدیدنظر لازم الاجرا مشمول قاعده استثنا نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شواهد دیجیتالی و قانون اساسی ، برنامه کامل را بررسی کنید اینجا.

مطالب مرتبط:

  1. استفاده از داده های مکان در دادخواهی: از تلفن همراه گرفته تا برج های همراه و خانه های هوشمند
  2. حقوق اساسی در مرز: جستجوهای دستگاه دیجیتال و موضوعات مرتبط
  3. اطلاعات الکترونیکی در دادرسی کیفری: پیامدهای اصلاحیه 4 و 5

این پست با کمک السی تان ، دانشجوی دانشکده حقوق نیویورک تهیه شده است.

logo-footer