Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

خوب ، هفته سختی برای دولت بایدن بود. و جهان. اما اخیراً همه چیز بد نبوده است. در 5 اوت ، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) یک نامه صادر کرد هشدار سیاست با موضوع “فن آوری کمک باروری و تصمیمات درون ازدواج برای مهاجرت و اهداف شهروندی”. به نظر هیجان انگیز می آید؟ این است!

برای کسانی که موضوعات مرتبط و داستانهای دلخراش کودکانی را که با وجود تابعیت آمریکایی والدینشان از داشتن تابعیت آمریکا محروم شده اند ، دنبال می کنند ، این به روز رسانی به مدت طولانی به تاخیر افتاده است. و در حالی که سیاست تازه به روز شده پیشرفت بزرگی است ، متأسفانه هنوز آنچه را که قانون می گوید منعکس نمی کند و برای محافظت از خانواده های آمریکایی و کودکانی که باید دارای تابعیت ایالات متحده باشند به اندازه کافی جلو نمی رود.

مشکل. کد مهاجرت ایالات متحده ، یا به طور خاص ، قانون مهاجرت و تابعیت (INA) ، دارای استانداردهای جداگانه ای برای تعیین تابعیت ایالات متحده برای کودکان – متولد خارج از کشور از والدین شهروند ایالات متحده – “خارج از ازدواج” در مقابل کسانی که خارج از ازدواج متولد می شوند (احتمالا “در -wedlock “، اگرچه INA در واقع از این اصطلاح یا اصطلاح مورد علاقه من برای ازدواج در ازدواج استفاده نمی کند).

چند سال پیش ، دولت شروع به اعمال سیاستی در مورد کودکان متولد خارج از کشور برای زوج های همجنس متاهل (و از نظر تئوری ، احتمالاً زوج های با جنس های مختلف ، شاید) کرد که استدلال می کرد که کودک فقط در صورتی ازدواج می کند که والدین هر دو از نظر ژنتیکی باشند. مربوط به کودک البته این کاملاً ممکن نیست ، هنوز، اگر هر دو والد از یک جنس باشند. بنابراین ، صرف نظر از وضعیت تاهل ، دولت مقررات مهاجرت خارج از ازدواج را که برای بچه های زوج های همجنس متولد شده در خارج از کشور دشوارتر است ، اعمال می کرد.

این وضعیت به ویژه در تهاجم شدید و تکان دهنده بود مورد از Aiden و Ethan Dvash-Banks ، دو پسر دوقلو که با جایگزینی در کانادا از یک زوج مرد همجنس ازدواج کرده اند. علیرغم شناسنامه و دولت کانادا که هر دو فرزند را به طور مساوی فرزندان هر دو پدر می دانستند ، دولت ایالات متحده خواستار آزمایش DNA شد. سپس این کشور تنها به یک شهروند دوقلوی آمریکایی اعطا کرد و تابعیت آمریکایی را به دیگری رد کرد.

این داستان دلخراش برای تعدادی از زوج های دیگر و فرزندان آنها نیز اتفاق افتاده است. به من سر بزن مصاحبه پادکست مورد علاقه با درک میزه ، ساکن می سی سی پی و جاناتان گرگ ، متولد بریتانیا ، داستان دراماتیک انکار اولیه دخترشان از تابعیت ایالات متحده و نبرد قانونی آنها به نمایندگی از او را روایت می کنند.

خوشبختانه برای این خانواده ها ، قضاوت کردن بعد از قضاوت کردن به نفع خانواده آنها و بر خلاف تفسیر دولت آمریکا از INA حکم داده است. بنابراین زمان آن رسیده بود که سیاست به روز شود.

سیاست جدید چه می گوید؟

این هشدار سیاست توضیح می دهد ، “USCIS در حال حاضر کودک را متاهل می داند وقتی والدین قانونی کودک در زمان تولد با یکدیگر ازدواج کرده اند و حداقل یکی از والدین قانونی رابطه ژنتیکی یا حاملگی با کودک دارد. USCIS “کودک” را شامل فرزند یک والد شهروند ایالات متحده می کند که در زمان تولد فرزند با والدین ژنتیکی یا قانونی بارداری کودک ازدواج کرده است ، در صورتی که هر دو والدین توسط حوزه قضایی مربوطه به عنوان والدین قانونی کودک شناخته شده باشند. ” قطعاً گامی مثبت است. این تفسیر برای دوقلوهای دوش-بانک و همچنین خانواده میز-گرگ و سایر موارد برجسته در مورد تفسیر نادرست دولت قبلی مفید بوده است. بله برای پیشرفت مثبت

اما صبر کنید ، این چیزی نیست که کد مهاجرت در واقع می گوید

الزامات INA برای اعطای تابعیت به فردی که در خارج از ایالات متحده متولد شده است بر اساس تابعیت ایالات متحده والدین دقیقاً به عنوان شخصی که “از والدین” است بیان می شود. در واقع هیچ گونه نیاز ژنتیکی یا حاملگی در کد وجود ندارد. برای اکثر خانواده ها ، یک یا هر دو جزء تمایل به حضور دارند. با این حال ، با استفاده روزافزون از فناوری باروری کمکی ، و به ویژه استفاده روزافزون از گزینه اهدای جنین ، ممکن است جزء ژنتیکی یا حاملگی همیشه بخشی از داستان نباشد.

اگر یک شهروند آمریکایی والد قانونی فرزند است ، بدون ارتباط ژنتیکی یا حاملگی ، و INA به این عناصر نیاز ندارد ، چرا سیاست جدید آنها را ملزم می کند؟ چرا شهروندی را بر اساس روابط قانونی والدین و فرزندان ، بدون شرایط اضافی ، مبنا قرار نمی دهید؟ تفسیر گسترده تر مطابق قانون خواهد بود و شامل همه فرزندان والدین شهروند ایالات متحده می شود.

اما قانون فعلی را فراموش کنید

در حالی که وفاداری به قانون بهتر از تفسیر سیاست قدیمی و تفسیر سیاست جدید است ، اما تغییر قانون بهتر است! چرا در مورد تابعیت فرزند ، بین والدین متاهل و مجرد تفاوت وجود دارد؟ آنقدر قرن بیستم حذف کنیم تبعیض در وضعیت تأهل از قوانین مهاجرت ایالات متحده و رفتار کودکان – بدون در نظر گرفتن وضعیت تاهل والدین آنها – به طور مساوی و از نظر مطلوب ترین منافع کودک و وحدت خانواده.


الن تراچمن وکیل مدیرعامل است مرکز حقوقی Trachman ، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور ، متخصص در قانون فناوری باروری کمک ، و میزبان پادکست من می خواهم یک کودک را در شما قرار دهمبه می توانید در او به او برسید نوزادان@abovethelaw.comبه

logo-footer