Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

DOCKET اورژانس

قاضی سونیا سوتومایور بدون ارجاع پرونده به دادگاه کامل ، درخواست مسدود کردن دستور واکسن شهر نیویورک را رد کرد. (Art Lien)

دیوان عالی آمریکا روز جمعه از مسدود کردن الزام شهر نیویورک مبنی بر واکسیناسیون همه کارکنان مدارس دولتی برای COVID-19 خودداری کرد. قاضی سونیا سوتومایور ، که به درخواست های اضطراری از منطقه ای که شامل نیویورک است رسیدگی می کند ، درخواست چهار تن از کارکنان مدارس دولتی شهر را برای جلوگیری از اجرای دستور به طور موقت در حالی که در دادگاه های بدوی دعوی خود را مطرح می کنند ، رد کرد. این شهر قصد داشت دستور را از ساعت 5 عصر جمعه اجرا کند.

دستور واکسن ، که با فرمان اجرایی در 23 آگوست صادر شد ، از کارکنان مدارس دولتی نیویورک می خواهد ثابت کنند که حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. اعتراض کنندگان شکایت می کنند که این دستور کار کارکنان مدارس دولتی را مورد تبعیض قرار می دهد زیرا سایر کارکنان شهر ، از جمله برخی از کودکان که با کودکان کار می کنند ، مجاز هستند تا زمانی که تحت آزمایش هفتگی قرار می گیرند ، بدون واکسیناسیون در شغل خود باقی بمانند. با این حال ، کارکنان مدارس دولتی که واکسینه نشده اند ، در مرخصی بدون حقوق قرار می گیرند.

یک دادگاه منطقه ای فدرال درخواست مخالفان را برای جلوگیری موقت از اجرای دستور رد کرد و دادگاه تجدید نظر ایالات متحده برای مدار دوم از موقت متوقف کردن درخواست تجدیدنظر خواهان خودداری کرد. این امر باعث شد تا رقبا به این سمت بروند پنجشنبه به دیوان عالی کشور بیایید، از قضات درخواست کرد به سرعت در موارد اضطراری وارد عمل شوند. آنها به قضات گفتند که در صورت عدم صدور دستور بلافاصله ، دادگاه “فرصتی را برای تسکین معنادار” از دست می دهد.

کمی قبل از ساعت 5 بعد از ظهر روز جمعه ، سوتومایور به تنهایی به درخواست مخالفان عمل کرد ، بدون اینکه از شهر پاسخی بخواهد یا پرونده را به دادگاه کامل ارجاع دهد. قاضی امی کانی بارت ماه گذشته ، زمانی که او راه مشابهی را دنبال کرد رد شد درخواست اضطراری از دانشجویان دانشگاه ایندیانا که به دنبال مسدود کردن شرایط واکسن دانشگاه بدون درخواست پاسخ از ایالت یا ارجاع پرونده به رأی به همکارانش بودند.

این مقاله بود در ابتدا در Howe on the Court چاپ شدبه

logo-footer