Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از جاهی چیکوندیو / واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ)

سال گذشته ، هنگامی كه آنها از ساختمان فرار كردند ، فقط از آنجا متوقف شدند و شکایت اخلاق در برابر دادستان کل سابق بیل بار در زباله دان پشت ساختمان.

خوب ، کم و بیش.

در ژوئیه گذشته ، 27 وکیل ، از جمله چهار رئیس جمهور گذشته وکالت DC ، متهم سپس بیل دادستان کل کشور مبنی بر خیانت به وظیفه اخلاقی خود در قبال مردم آمریکا و نقض قوانین رفتار حرفه ای این سازمان. در ماه آگوست ، آندره واکر ، وكیل كاركنان ODC ، به شاكیان اطلاع داد كه دادگاه نگرانی های آنها را برطرف نخواهد كرد.

همانطور که توسط گزارش شده است مجله حقوق ملی، واکر به عدم “آگاهی شخصی از حقایق یا ادعاها” و سیاست کلی عدم مداخله هیئت ODC “در موضوعاتی که در حال حاضر و به طور علنی در صحنه سیاسی ملی مورد بحث قرار می گیرند” اشاره کرد.

با توجه به این منطق ، “شواهد سو bad نیت نمایندگی” توصیف شده توسط قاضی منطقه ایالات متحده امی برمن جکسون در دوباره انتشار گزارش مولر توسط بار و همكارانش در دادگستری تحت امر ODC نخواهد بود زیرا مربوط به یك مسئله سیاسی است. در واقع ، مشخص نیست که آیا این “قانون” از شخصیت های متعدد واترگیت که وکیل مجاز بودند محافظت می کند ، زیرا آنها بعد از همه فعالیت سیاسی داشتند.

این شكایت به خوبی برای شاكیان اصلی ، از جمله آندره آفرستر ، رئیس پیشین دادگستری DC ، كه از استاندارد دوگانه وكلا در وكالت خصوصی و افرادی كه ظاهراً مأمور دولتی هستند ابراز تاسف كرد.

وی گفت: “اینكه این استانداردها در مورد افسر ارشد اجرای قانون برای كشور ما كه به كمبود صراحت مشابهی برخورد كرده و اظهارات گمراه كننده و نادرستی با مشتری خود ، ایالات متحده آمریكا ارائه می دهد ، اعمال نمی شود ، بسیار مضحك و ناامیدكننده است.” مجله حقوق ملی.

با ارسال نامه به متیو قیصر ، رئیس هیئت مدیره مسئولیت حرفه ای ، شاکیان اصلی هفته گذشته درخواست کردند که او ODC را کنار بگذارد و آن را مجبور به بررسی شکایت کند.

اما هفته قبل ، وکیل نیمه بازنشسته دی سی ، آلن روت ، یک نفر را اخراج کرد حرف اعتراض به طفره رفتن آشکار ODC ، با همان منطقی که امضا کنندگان اصلی بعداً استفاده خواهند کرد. روت با اشاره به اینکه او “تحت اعتراض” حقوق وکالت خود را پرداخت می کند ، اشاره کرد که قانون XI ، بخش 6 آیین نامه سازمان در مورد رسیدگی انتظامی ، این نهاد را به بدن می رساند ” دادگاهی که از هر منبع و در هر صورت ممکن است مورد توجه مشاور انتظامی یا هیئت مدیره قرار گیرد ، در صورتی که واقعیت های آشکار ، در صورت صحت ، می تواند ضامن نظم باشد. به نظر نمی رسد که “مسائل سیاسی ما ترجیح می دهیم یک دیگ سیکادا بخوریم تا اینکه با آنها درگیر شویم” استثنایی وجود دارد.

در پاسخ ، همیلتون پی فاکس ، سوم ، مشاور انتظامی ، واقعاً عجیب پاسخ داد مأیوس کننده، با اشاره به اینکه برخی از شکایات مخفیانه پنهان می شود تا از ایجاد یک نمایش عمومی جلوگیری شود.

بنابراین ، برای اینکه اجازه ندهیم تصمیمات جاسوسی ما ، که ظاهراً محرمانه هستند ، دارای انشعابات سیاسی باشد ، ما شکایتی را که شاکی هیچ گونه اطلاعات شخصی در مورد موضوع شکایت نداشته باشد ، “جیب نمی زنیم”. به شاکی توصیه می شود که شکایت ارائه نشده است ، اما باید این مهم را فهمید که ارائه نکردن شکایت به معنای بررسی نکردن موضوع نیست. ما برای شروع تحقیقات به شکایتی وابسته نیستیم. ما می توانیم مواردی را که از هر منبع ، از جمله مطبوعات مورد توجه ما قرار گرفته است ، مورد بررسی قرار دهیم. ما به غیر از وكیل تحت تحقیق ، هیچ كسی را از تحقیقاتی كه خود به تنهایی آغاز می كنیم مطلع نمی كنیم. ما این موارد را “جیب” می زنیم و این دفتر را به عنوان آغازگر موضوع نشان می دهیم. بنابراین ، کاملاً ممکن است که حتی اگر شکایتی از یک شخصیت عمومی ارائه نکرده ایم ، اما کم کم درمورد آن شخص تحقیق می کنیم. من عجله می کنم اضافه کنم ، همچنین کاملاً ممکن است که ما بر اساس سوابق عمومی موضوع را بررسی کرده ایم و نتیجه گرفته ایم که هیچ نقض قوانینی وجود ندارد که بتواند در دادسرا پایدار بماند و بنابراین تصمیم گرفته اند که تحقیق نکنند.

نه اینکه یک نکته خیلی خوب روی آن بگذاریم ، اما WTF حتی به این معنی است؟ دادگاه یک رویه تحقیقاتی فوق العاده مخفیانه برای شخصیت های سیاسی دارد تا آنها را از خجالت حضور در صحن علنی تحقیقات نجات دهد؟ چگونه مناسب است؟

شاید با دیدن اینكه هیچ كدام از اینها “ظاهر خوب” نیستند ، فاكس اذعان دارد كه “همه اینها پیچیده است و توضیح آن خیلی آسان نیست.”

“در واقع ، ما چندین بار نامه” غیر داکتینگ “خود را به شاکیان تجدید نظر کرده ایم تا سعی کنیم سیاست خود را روشن کنیم. امیدوارم این توضیح دهد. “

اوه ، آره پاک مانند گل. مطمئناً ، این باعث می شود که کل موضوع ناخوشایند آرام بماند.

شکایت اخلاقی علیه بیل بار رد شد و وکلا نگران هستند [National Law Journal]
“بدون استثنا”: وکلا از هیئت اخلاق DC درخواست می کنند که شکایت Barr را مجبور کند [National Law Journal]


الیزابت رنگ در بالتیمور زندگی می کند و در آنجا درباره حقوق و سیاست می نویسد.

logo-footer