Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


“نه یک زمزمه.” این سه کلمه از دیو یوست، دادستان کل اوهایو، بسیاری از ما را در دوشنبه شب گیج کرد، زمانی که او گفت که جستجوی او برای یک پرونده بدنام تجاوز جنسی در ایالتش چیزی به دست نیاورده است. پرونده دختر ده ساله ای که در اوهایو مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و باردار شده بود، نه تنها کانون پوشش خبری جامع و خشم رسانه ها، بلکه محکومیت رئیس جمهور ایالات متحده بود. با این حال، نظرات Yost به برخی از سوالات بی پاسخ درباره حقایق اساسی در مناقشه، از جمله نیاز به انتقال کودک به ایندیانا برای خاتمه بارداری اضافه شد.

داستان تجاوز به کودک، ملت را در انزجار متحد کرد، اما همچنین به نقطه تجمع محکومیت دادگاه عالی، از جمله در اظهارات رئیس جمهور بایدن، تبدیل شد. در سخنرانی خود در کاخ سفید، بایدن انتقاد کرد که این کودک «مجبور شد به خارج از ایالت به ایندیانا سفر کند تا به دنبال خاتمه بارداری و شاید نجات جانش باشد. ده ساله – 10 ساله! – مورد تجاوز جنسی، شش هفته باردار، قبلاً آسیب دیده، مجبور شد به ایالت دیگری سفر کند. رئیس جمهور از این داستان برای حمله به دادگاه عالی استفاده کرد و پرسید: “آنها در چه قرنی هستند؟”

رسانه ها نیز به طور کامل این ماجرا را پوشش دادند. جوی رید در MSNBC اعلام کرد: «تصور چیز ظالمانه‌تر، ناراحت‌کننده‌تر از اجبار یک کودک سخت است، یک کودک 10 ساله هنوز با اسباب‌بازی‌ها و تبلت‌ها بازی می‌کند تا پدر یا فرزند برادرش را به حبس برساند یا او را مجبور کند. برای سقط جنین از خطوط ایالتی عبور کنید. و هنوز ما اینجاییم.”

در واقع، زمانی که داستان شروع شد، تصور چنین موقعیت وحشتناکی برای بسیاری از ما سخت بود. با این حال، تصور اینکه چرا این پزشکان این اقدام را انجام دادند، در حالی که درمان می توانست در اوهایو اتفاق بیفتد، که نه تنها استثنایی برای محافظت از جان مادر دارد، بلکه «به جلوگیری از یک خطر جدی از آسیب قابل توجه و غیر قابل برگشت عملکرد اصلی بدن زن باردار. علاوه بر این، مشخص نیست که آیا مورد پس از تشخیص ضربان قلب (حدود شش هفته) در چنین موردی مطرح شده است یا خیر.

داستان کاملاً بر اساس روایتی از دکتر کیتلین برنارد، متخصص زنان و زایمان در ایندیاناپولیس است. شاری روداوسکی، خبرنگار ایندیاناپولیس استار گزارش داد که «در روز دوشنبه، سه روز پس از اینکه دادگاه عالی تصمیم اساسی خود را مبنی بر لغو رو در مقابل وید صادر کرد، دکتر کیتلین برنارد، متخصص زنان و زایمان ایندیاناپولیس، با یک همکار، یک پزشک کودک آزاری در ایندیاناپولیس تماس گرفت. اوهایو.”

برنارد به او گفت که بلافاصله پس از «ایالت باکی هر گونه سقط جنین پس از شش هفته را غیرقانونی اعلام کرد [she] یک بیمار 10 ساله در مطب داشت که شش هفته و سه روز باردار بود. او سپس توضیح داد که برنارد چگونه سقط جنین را انجام داد.

وقتی داستان پخش شد، برخی از ما متوجه شدیم که قانون اوهایو در واقع سقط جنین را پس از شش هفته ممنوع نمی کند، بلکه پس از “تشخیص ضربان قلب جنین” انجام می شود. سه روز بیش از خط شش هفته مانعی برای سقط جنین نیست. مهمتر از آن، استثنائاتی نیز برای مواردی مانند این دارد.

حتی یوست (که طرفدار زندگی است) گفت که این سقط جنین به وضوح در موارد استثنا قرار دارد و می تواند به طور قانونی در اوهایو انجام شود.

با این حال، یوست به همان اندازه در مورد عدم وجود پرونده جنایی کنجکاو بود. زیر قانون اوهایو، هر موردی از این دست باید به پلیس گزارش شود و دفتر Yost احتمالاً در هر آزمایش DNA که در چنین مواردی رایج است درگیر خواهد شد. او گفت که کارکنانش نتوانستند یک گزارش پلیس یا یک مورد آزمایشگاهی پیدا کنند. قانون ایندیانا همچنین به متخصصان پزشکی نیاز دارد مثل دکتر برنارد که چنین مواردی را گزارش کند. بنابراین، هم «دکتر کودک آزاری» و هم دکتر برنارد احتمالاً موظف به گزارش تجاوز جنسی بودند.

سازمان‌های خبری مختلف تلاش کرده‌اند تا دکتر برنارد را وادار کنند تا چند مورد از این حقایق اساسی را تأیید کند، که می‌توان بدون فاش کردن نام یا مشخصات بیمار به آنها پرداخت. به هر حال، این دکتر بارنارد بود که این داستان را در معرض دید عموم قرار داد و بعداً با MSNBC به تلویزیون رفت تا درباره این بحث و جدل صحبت کند و “در پایان آن تماس تلفنی چه احساسی دارید؟”

حتی روزنامه های لیبرال مانند واشنگتن پست نیز نتوانستند اطلاعات جدیدی از دکتر برنارد دریافت کنند. گلن کسلر، “حقیقت شناس” پست در ستون خود در این مقاله اشاره کرد واشنگتن پست به نظر می‌رسد که داستان ایندیاناپولیس استار استانداردهای اولیه روزنامه‌نگاری را برآورده نمی‌کند و شاری روداوسکی گزارشگر اصلی نیز از پاسخ دادن به سؤالات اساسی خودداری می‌کند. کسلر خاطرنشان کرد: «تنها منبع ذکر شده برای این حکایت، برنارد بود. او سابقه دارد، اما هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که روزنامه تلاش‌های دیگری برای تأیید حساب او انجام داده باشد.»

هیچ کدام از اینها به این معنی نیست که این اتفاق نیفتاده است. با این حال، اگر درست باشد، یک متجاوز به کودک وجود دارد که هنوز فراری است. از طرف دیگر، اگر این یکی از اعضای خانواده بود، ممکن است کودکی در همان خانه ای با متجاوز به او زندگی کند.

علاوه بر این، این داستان نشان می دهد که دو پزشک که با خدمات سقط جنین درگیر هستند، زمانی که کودک به طور قانونی اجازه انجام این عمل در اوهایو را داشت، مجبور شدند کودک را به ایالت دیگری منتقل کنند.

عدم علاقه آشکار به پیگیری (یا حتی پاسخی اساسی) توسط ستاره ایندیاناپولیس به همان اندازه گیج کننده است. ستاره باید بتواند حقایق اساسی داستان را بدون به خطر انداختن هیچ منبعی تایید کند. برنارد نه تنها خواستار ناشناس ماندن نشد، بلکه ایندیانا یک “قانون سپر رسانه ای” قوی دارد برای محافظت از منابع خود

ادعاهای نادرست یا نادرستی در مورد قانون سقط جنین و تصمیم دابس ارائه شده است، از جمله ادعاهای نادرست مبنی بر اینکه زنان می توانند مانع از سفر شد برای مراقبت های پزشکی یا اینکه درمان های حاملگی خارج از رحم اکنون به عنوان سقط جنین در برخی ایالت ها ممنوع است.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer