Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

بخشهای حقوقی شرکتها بیش از هر زمان دیگری با تقاضا و فشار روبرو هستند – مدیریت امور و صورتحساب نباید به آنها اضافه کند. در دنیای تجارت سریع امروز ، به ویژه هنگامی که همه از راه دور کار می کنند ، هیچ وقت برای اتلاف صورتحساب کاغذ و مدیریت امور غیرمتمرکز وجود ندارد. راه حل های بسیار زیادی که هدف آنها حل این مشکلات است ، فرایندها را بیش از حد پیچیده یا پیچیده می کند. خوشبختانه راه بهتری وجود دارد.

ملاقات SimpleLegal. این نام همه چیز را می گوید: وقتی بتوانید از طریق صورتحساب الکترونیکی و مدیریت امور را در یک ابزار ساده و کارآمد تنظیم کنید که متناسب با نیازهای بخش شما انجام شود ، عملیات حقوقی می تواند ساده باشد.

خیلی درست به نظر می رسد؟ اینطور نیست در حالی که قدرتمند است ، SimpleLegal واقعاً به همین سادگی است.

صورتحساب الکترونیکی ساده

SimpleLegal مقاله را حذف می کند و به همه جنبه های فرآیند صورتحساب ، از فاکتور گرفتن تا اقلام تعهدی رسیدگی می کند.

صورتحساب

فاکتورها در SimpleLegal تمیز هستند ، فقط اطلاعاتی را که کاربر واقعاً باید ببیند نشان می دهد.

هر فاکتور در SimpleLegal برای هر کاربر تنظیم شده است ، بدون هیچ فیلد اضافی یا اطلاعات بی ربط. شما بلافاصله شماره فاکتور ، موضوع ، فروشنده یا موسسه حقوقی ارائه دهنده فاکتور و مبلغ مورد نظر را مشاهده می کنید. وقتی فاکتورها بررسی و تأیید شدند ، به طور خودکار به AP یا سیستم حسابداری شما ارسال می شوند – پس از ترک بخش حقوقی ، هیچ کس نیازی به لمس آنها نیست.

فاکتورها به مصوبات تعیین شده هدایت می شوند و در صورت لزوم ، این تأیید کنندگان می توانند تأییدکنندگان اضافی را اضافه کنند. هنگام آماده سازی فاکتورها ، به پیوند دهنده ها اطلاع داده می شود ، همراه با پیوند به فاکتورها و هر یادداشتی که برای آنها باقی مانده است. آنها همچنین بودجه و اقلام تعهدی مربوط به موضوع فاکتور را مشاهده خواهند کرد.

هدف این است که تأییدکنندگان را در سریعترین زمان ممکن به سیستم وارد و خارج کنید – خلاصه فاکتورها در بالای هر فاکتور باعث کاهش زمان تصویب کنندگان می شود که در غیر این صورت به جستجو یا پیمایش در فاکتور می پردازند تا مورد نیاز آنها را پیدا کنند. تخصیص ها به وضوح نمایش داده می شوند ، به این معنی که شما بلافاصله می بینید که چگونه هر فاکتور بین واحدهای تجاری ، کد هزینه ها یا واحدهای تجاری تقسیم می شود و این تخصیص ها همیشه قابل تنظیم هستند. اگر نیاز دارید فاکتورهایی همراه با کد کار ، فعالیت و هزینه ارسال کنید ، آنها را نیز مشاهده خواهید کرد. تمام اطلاعاتی که شما نیاز دارید روی یک صفحه است.

گزارش نویسی

کاربران SimpleLegal امکان دسترسی به صدها گزارش مختلف را بر اساس کوهی از داده ها دارند. در حین اجرا ، SimpleLegal تعیین می کند که از کدام گزارش ها بیشتر استفاده کنید و با آنها شروع می شود. با گذشت زمان ، کاربر می تواند در صورت لزوم قابلیت های گزارشگری اضافی را باز کرده و به آنها دسترسی پیدا کند.

یکی از کاربردی ترین ویژگی های گزارش ، داشبورد Spend است که به یک پرنده می دهد که تمام پول شما به کجا می رود.

داشبورد هزینه را می توان توسط فروشنده ، محل دفتر ، ماده ، منطقه عملی ، نهاد و موارد دیگر فیلتر کرد. کاربران می توانند بیش از یک ماه معلق شوند و ببینند که چه مقدار پول در خارج از کشور خرج شده است ، و براساس ساعت کار ، هزینه ها ، هزینه ها و تخفیف ها تقسیم می شود. کاربر می تواند نرخ ها و ساعات کار شده توسط فروشنده ، منطقه تمرین و مواد مختلف را ببیند. علاوه بر گزارش های استاندارد ، می توانید گزارش های موقت بسازید یا از SimpleLegal درخواست کنید تا گزارش های سفارشی برای کاربر ایجاد کند.

با SimpleLegal ، کاربر می تواند از اینکه همه چیز تحت نظارت و مدیریت است و گرفتن هر پرچم قرمز راحت است.

بودجه

که در SimpleLegal، می توانید به هر طریقی که دوست دارید بودجه اختصاص دهید – براساس بخش ، منطقه تمرین ، فروشنده ، ماده ، ماه ، سه ماهه ، مرحله و موارد دیگر. تمام بودجه های شما در یک مکان نمایش داده می شوند.

برای هر کدام ، به وضوح خواهید دید که چه میزان بودجه در نظر گرفته شده است ، چه مقدار تصویب شده است ، چه مقدار هنوز معلق است و چه مقدار تعلق می گیرد. بالای یک بودجه حرکت کنید و خواهید دید که در کجا ایستاده اید و اگر قرمز رنگ باشید. در صورت نیاز ، می توانید قوانینی تنظیم کنید تا بودجه خود را سالم نگه دارید ، مانند پرچم گذاری صورتحساب ها نسبت به مقدار مشخص یا رد خودکار فاکتورهایی که بیش از بودجه شما هستند.

اقلام تعهدی

یکی از مواردی که SimpleLegal به ویژه از عهده آن برمی آید اقلام تعهدی است. گزارش اقلام تعهدی برای امور مالی یا حسابداری از نظر تاریخی یک کار مخوف بوده است و این از طریق ایمیل به طور ناکارآمد اداره شده است.

SimpleLegal اقلام تعهدی را از صفحه شما خارج می کند و براساس برنامه ای که ایجاد می کنید به طور خودکار آنها را اداره می کند – شما یکبار کار را انجام می دهید و دیگر مجبور نیستید دوباره به آن فکر کنید. درخواست های تعهدی و یادآوری های بعدی به طور خودکار خاموش می شوند ، از جمله یک ایمیل با پیوند به صفحه ای که فروشنده شما می تواند اقلام تعهدی تخمینی خود را از نظر موضوع پر کند و فقط روی ارسال کلیک کند.

سپس این اطلاعات به طور خودکار در یک گزارش مناسب برای ارسال به حسابداری یا امور مالی جمع می شود. کار با اقلام تعهدی هرگز آسان نبوده است.

مدیریت ماده ساده

نیمه دیگر SimpleLegal یک سیستم مدیریت مواد کارآمد است. از یک صفحه واحد ، به همه موضوعات خود در یک مکان دسترسی دارید.


هر کاربر SimpleLegal دارای مجوزهای خاصی است که موارد قابل مشاهده و تعامل آنها را محدود می کند – وکلا ممکن است فقط چند مورد را در لیست خود داشته باشند ، در حالی که مدیران هر موضوعی را در بخش مشاهده می کنند.

از صفحه مدیریت موضوع خود ، اطلاعات زیادی را مشاهده می کنید: چه فاکتورهایی با موضوع مرتبط هستند ، وضعیت آنها و نحوه تخصیص آنها ، چه کسی اجازه مشاهده موضوع یا ویرایش آن را دارد ، هرگونه یادداشت یا به روزرسانی که کاربران بر جای گذاشته اند ، هر بودجه مرتبط با موضوع شما و نحوه ارتباط موضوع شما با سایر امور شرکت. همچنین یک ویژگی قدرتمند مدیریت اسناد وجود دارد که به شما امکان می دهد هر تعداد پوشه را که می خواهید تنظیم کنید ، آنها را به طور مناسب نامگذاری و دسته بندی کنید ، اسناد را برچسب گذاری کنید و جستجوی متن کامل را انجام دهید.

موارد در SimpleLegal براساس الگوهایی است که توسط بخش حقوقی شما تعیین و نامگذاری شده است. برای ایجاد موضوع ، به سادگی الگوی صحیح را انتخاب کنید و داده های مربوطه را وارد کنید.

از آنجا که سیستم از الگوها استفاده می کند ، هنگام مشاهده موارد فعال ، داده ها به طور مداوم در یک نوع ماده مشخص ظاهر می شوند. هدف SimpleLegal حذف هرچه بیشتر ورود اطلاعات برای وکلا است ، بنابراین آنها می توانند زمان کمتری را در سیستم و زمان بیشتری را برای رشد کسب و کار صرف کنند.

در بخش مدیریت ماده SimpleLegal ، می توانید به راحتی گزارشات مربوط به موارد معلق خود را با توجه به نوع ماده ، مهمانی یا فیلترهای دیگر اجرا کنید. این سیستم همچنین کارهایی را که کاربران در هر زمان انجام می دهند پیگیری می کند ، بنابراین می توانید تمبرهای ساعت و تاریخ را برای هر فعالیتی که در مورد یک موضوع خاص انجام شده است مشاهده کنید. و از آنجا که SimpleLegal در مورد امنیت جدی است ، شما حتی می توانید آدرس IP محل ورود کاربران خود را مشاهده کنید. همه فعالیت ها قابل گزارش هستند ، که برای ممیزی ها مفید است.

یک عملکرد درخواستهای حقوقی نیز وجود دارد که در آن می توانید SimpleLegal را با بقیه مشاغل (در صورت تمایل) به اشتراک بگذارید و به آنها اجازه دهید از آنها کمک حقوقی بخواهند.

این به آنها امکان دسترسی به هر چیز دیگری را در سیستم نمی دهد ، فقط درخواست هایی را که ارسال کرده اند. درخواست کمک مستقیماً به دادگستری ارسال می شود و درخواست کننده همیشه می تواند وضعیت خود را ببیند. این یک روش عالی برای ارائه گزینه خودیاری به مشاغل و ساده سازی فرآیند نحوه تعامل حقوقی با سایر ادارات است.

مدیریت فروشنده بهتر

SimpleLegal همچنین کار را برای فروشندگان شما آسان می کند. آنها در بخش جداگانه ای از سیستم به نام CounselGO فعالیت می کنند. بنگاه های حقوقی و سایر فروشندگان می توانند فاکتورهای خود را از طریق این پورتال در هر قالبی مانند LEDES و PDF ارسال کنند و سپس در حین روند تأیید ، فاکتورها را ردیابی کنند. به همین ترتیب ، فروشندگان می توانند بودجه و نرخ زمان سنج را برای بررسی و تأیید ارسال کنند.

دستورالعمل های صورتحساب مشتری در این سطح تنظیم شده است ، بنابراین هر فاکتور هنگام ارسال با آن دستورالعمل معتبر است. با این کار بار تأیید کنندگان فاکتور برای تأیید هزینه ها باید خط به سطر رد شوند. هرگونه اتهام نامناسب شناسایی می شود یا بطور خودکار رد ، پرچم گذاری می شود یا برای اصلاح و ارسال مجدد به شرکت ارسال می شود.

صورتحساب الکترونیکی ، مدیریت امور و CounselGO همه به عنوان یک بسته واحد گرد هم آمده اند – نیازی به جمع کردن یک راه حل قطعه ای نیست. بهتر از این ، سیستم قابل تنظیم است ، به این معنی که می تواند برای کوچکترین شرکت یا بزرگترین بخش حقوقی شرکت کار کند ، و مقیاس پذیری آن به این معنی است که با رشد شما می تواند رشد کند.

با جمع آوری این تصویر ، پشتیبانی عالی 24 ساعته از مشتری در طول هفته کاری و یک API قوی خواهید داشت که به SimpleLegal اجازه می دهد تا به طور یکپارچه با بقیه ابزارهای موجود در فناوری حقوقی شما ادغام شود. SimpleLegal در واقع یک راه حل همه در یک واحد حقوقی برای شرکت های بزرگ است!

دیگر وقت خود را برای پرداخت صورتحساب و مدیریت امور تلف نکنید و اجازه دهید SimpleLegal سنگین بار کردن را برای شما انجام دهید.

logo-footer