Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


مریک گارلند، دادستان کل آمریکا، علیرغم شواهد جدیدی که جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن را به معاملات تجاری بحث‌برانگیز مرتبط می‌کند، همچنان از پاسخگویی به سوالات درباره امتناع خود از انتصاب بازرس ویژه در تحقیقات هانتر بایدن خودداری کرد. نیویورک پست است گزارش نویسی پرزیدنت بایدن موافقت کرد که بیش از 800000 دلار اسکناس هانتر، از جمله هزینه های قانونی مرتبط با معاملات خارجی را پوشش دهد. در حالی که انکار رئیس جمهور بایدن از اطلاع از معاملات هانتر بارها مورد تناقض قرار گرفته است (از جمله توسط شخص هانتر)، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد رئیس جمهور بایدن بر تکذیب های خود می ایستد. با این حال، او از توضیح اطلاعات جدیدی که نشان می‌دهد یک شریک تجاری کلیدی در این معاملات بیش از ده‌ها بار از کاخ سفید بازدید کرده است، خودداری کرد، از جمله حداقل یک ملاقات با معاون رئیس جمهور وقت، بایدن.

نیویورک پست نشان می دهد که در 17 ژانویه 2019، کتی دوج، دستیار شخصی آن زمان هانتر بایدن به حسابدار لیندا شاپرو گفت که جو بایدن هزینه های قانونی را تقبل می کند. در این ایمیل آمده است: «امروز با هانتر در مورد صورت‌حساب‌هایش صحبت کردم. درک من این است که پدر هانت این صورت‌حساب‌ها را در کوتاه‌مدت پوشش می‌دهد، زیرا هانتر در حرفه‌اش قرار می‌گیرد.»

چیزی که حتی ممکن است آسیب زاتر باشد این است افشای جدید شریک تجاری هانتر بایدن، اریک شورین، بین سال‌های 2009 تا 2015 حداقل 19 بازدید از کاخ سفید و سایر مکان‌های رسمی داشته است.

ما قبلاً در مورد ارجاعات مختلف به رئیس جمهور در این ایمیل ها بحث کرده ایم. در واقع، بررسی این ادعاها در مورد نفوذ بدون ارجاعات مکرر به رئیس جمهور غیرممکن است.

به عنوان معاون رئیس جمهور، جو بایدن با هانتر بایدن با هواپیمای نیروی هوایی دو به چین پرواز کرد، که ترتیبی داد تا پدرش برخی از علایق تجاری خود را برآورده کند. هانتر بایدنمنافع مالی او در یک شرکت سرمایه گذاری تحت حمایت چین، BHR Partners، طی چند هفته پس از آن سفر در سال 2013 ثبت شد.

ایمیل های مشتریان اوکراینی و دیگر مشتریان خارجی وجود دارد تشکر از هانتر بایدن برای ترتیب دادن ملاقات با پدرش. عکس هایی از شام و جلساتی وجود دارد که رئیس جمهور را به هم پیوند می دهد بایدن به این ارقام، از جمله یک شام 2015 با گروهی از مشتریان روسی و قزاق هانتر بایدن.

ظاهراً به مردم گفته شد که از اشاره مستقیم بایدن به رئیس جمهور خودداری کنند. در یک ایمیل، تونی بوبولینسکی، که در آن زمان یکی از شرکای تجاری هانترز بود، تحت آموزش قرار گرفت بایدن جیمز گیلیار را همراهی کنید تا از ارتباط ویپ سابق با هیچ تراکنشی صحبت نکند: «به دخالت جو اشاره نکنید، این فقط زمانی است که شما [sic] چهره به چهره هستند، من شما را می شناسم [sic] این را می‌دانند، اما آنها پارانوئید هستند.»

در عوض، ایمیل ها ظاهراً به رئیس جمهور اشاره می کنند بایدن با اسامی رمزی مانند «سلتیک» یا «مرد بزرگ». در یکی، “مرد بزرگ” به عنوان احتمالاً دریافت کننده مورد بحث قرار می گیرد کاهش 10 درصدی در یک معامله با یک شرکت انرژی چینی؛ دیگر ایمیل‌های گزارش شده به آن اشاره دارند هانتر بایدن پرداخت بخشی از مخارج پدرش و مالیات

ارتباطات دیگری نیز وجود داشت، مانند دفتری که چینی ها برای جو بایدن ترتیب داده بودند، توصیه نامه ای که جو بایدن برای فرزند یکی از چهره های کلیدی چینی نوشته بود، و هزینه هایی که از حساب های مشترک پرداخت می شد.

پرزیدنت بایدن مدت‌ها اصرار داشت که پسرش “هیچ اشتباهی” نکرده است. که آشکارا نادرست است. می توان در مورد اینکه آیا هانتر مرتکب جنایتی شده است یا خیر بحث کرد، اما تعداد کمی می گویند که هیچ اشکالی در دستفروشی نفوذ خام به ارزش میلیون ها نفر با نهادهای خارجی وجود ندارد. عموم مردم دلیل موجهی برای دانستن اینکه آیا رئیس جمهور یا خانواده اش عملیات دستفروشی نفوذی به ارزش میلیون ها نفر را اجرا کرده اند، دارند.

با توجه به این شواهد فزاینده، موقعیت دادستان کل گارلند در طفره رفتن از موضوع انتصاب بازپرس ویژه از مشکوک به مضحک تبدیل شده است. او ادامه می دهد از پذیرفتن این درگیری ها خودداری می کنند با رئیس جمهور در جلسه ای که دیروز برگزار شد، گارلند دوباره از رسیدگی به این موضوع خودداری کرد، حتی در مورد اینکه چه چیزی برای انتصاب یک وکیل ویژه لازم است، بحث کرد. دلیلی وجود ندارد که او نتواند به چنین سؤالات حقوقی بدون وارد شدن به شواهد تولید شده در دلاور پاسخ دهد.

مقررات فدرال اجازه انتصاب a مشاور ویژه زمانی که به نفع عمومی باشد و «تحقیق یا تعقیب قضایی آن شخص یا موضوع توسط دادستانی ایالات متحده یا بخش دعوی وزارت دادگستری موجب تضاد منافع برای وزارتخانه یا سایر شرایط فوق‌العاده شود».

به سختی می توان پرونده قوی تری برای انتصاب بازپرس ویژه تصور کرد.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer