Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

مورد سرمایه
ساختمان بزرگ آجری سه طبقه با پنجره

ندامتگاه ایالتی تگزاس در هانتسویل ، جایی که اتاق اعدام ایالت در آن قرار دارد. (نیک دی فونزو از طریق Flickr)

یکی از زندانیان تگزاس روز سه شنبه از دادگاه عالی خواست تا جلوی اعدام وی را بگیرد و استدلال کرد که امتناع ایالت از اجازه دادن به مشاور معنوی وی برای دست کشیدن بر روی او و دعا با صدای بلند در اتاق اعدام ، هم قانون اساسی و هم قانون فدرال حفاظت از آزادی مذهبی را نقض می کند. از افرادی که در زندان هستند این درخواست جان رامیرز ، که قرار است روز چهارشنبه اعدام شود ، بار دیگر موضوع حقوق مذهبی را در زمان اجرای مجازات اعدام به قضات داد ، که در دو سال گذشته با موجی از درخواست های اضطراری به دلیل مشاوران معنوی در اعدام ها

موارد قبلی متمرکز بر این بود که آیا زندانیان می توانند در آخرین لحظات خود مشاوران معنوی داشته باشند یا خیر. در فوریه 2019 ، دادگاه مجاز آلاباما اعدام یک مرد مسلمان ، دومینک ری ، پس از آنکه دولت از ری اجازه نداد که در اتاق اعدام امام در کنار خود داشته باشد ، حتی اگر دولت در آن زمان به یک کشیش مسیحی اجازه داد.

یک ماه بعد ، دادگاه ممنوعیت تگزاس از اعدام زندانی بودایی ، پاتریک مورفی ، مگر اینکه اجازه داشته باشد کشیشی بودایی را در کنار خود داشته باشد. برت کاوانو ، قاضی دادگاه ، در عقیده ای موافق با تصمیم برای جلوگیری از اعدام مورفی ، تأکید کرد که تحت سیاست آن زمان در تگزاس ، زندانیان مسلمان و مسیحی اجازه داشتند در اتاق اعدام مشاوران معنوی داشته باشند ، اما زندانیان سایر مذاهب – مانند مورفی – نبودند. اگرچه تگزاس ممکن است دلایل خوبی برای محدود کردن دسترسی به اتاق اعدام داشته باشد ، کاوانا اذعان کرد ، راه حل این است که به جای انتخاب و انتخاب بر اساس دین ، ​​همه مشاوران معنوی را از اتاق خارج کنیم.

در پی دستور دادگاه در مورد مورفی ، تگزاس سیاست جدیدی را اتخاذ کرد که درهای اتاق اعدام را به روی همه مشاوران معنوی بست. این امر باعث شد روبن گوتیرز ، یک زندانی کاتولیک ، به دادگاه فدرال مراجعه کند تا استدلال کند که سیاست جدید حقوق مذهبی وی را نقض می کند. در ژوئن 2020 ، دیوان عالی کشور اعدام گوتیرز را به تعویق انداخت و به دادگاه منطقه دستور داد تا تعیین کند که آیا اجازه دادن به زندانی برای انتخاب مشاور معنوی خود امنیت را در اعدام به خطر می اندازد یا خیر. هفت ماه بعد ، پس از آنکه دادگاه ناحیه به این نتیجه رسید که چنین نخواهد کرد ، دیوان عالی کشور پرونده گوتیرز را دوباره به دادگاههای بدوی فرستاد با توجه به یافته های دادگاه ناحیه ، آنها می توانند پرونده را دوباره بررسی کنند.

و سرانجام ، در فوریه 2021 ، دادگاه حکم داد که آلاباما نتوانست اجرا کند ویلی اسمیت سوم مگر اینکه به او اجازه دهد کشیش خود را در اتاق اعدام در کنار خود داشته باشد.

درخواستی که روز سه شنبه به قضات رسید با پرونده های قبلی متفاوت است زیرا شامل حضور صرف مشاور در اتاق اعدام نیست ، بلکه شامل رفتار مشاور در هنگام تزریق کشنده است. رامیرز از کشیش باپتیست خود ، دانا مور درخواست کرده است که دستان خود را بر بدن رامیرز بگذارد و هنگام اعدام رامیرز با صدای بلند دعا کند. او در ماه آگوست به دادگاه فدرال رفت زیرا تگزاس – که سیاست خود را در آوریل تجدید نظر کرد تا به مشاوران روحانی در اتاق اعدام اجازه دهد – این درخواست را نپذیرفت. دادگاه منطقه ای درخواست رامیرز مبنی بر به تعویق انداختن اعدام وی در 2 سپتامبر را رد کرد و دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای مدار پنجم در روز دوشنبه از مداخله خودداری کردبه

رامیرز ، که به جرم قتل پابلو کاسترو ، کارمند فروشگاه ، در سال 2004 به اعدام محکوم شده بود ، از قضات خواست اعدام وی را تعلیق کرده و پرونده وی را بررسی کنند. مورد از لحاظ شایستگیبه او استدلال کرد که چالش او تاکتیک تاخیری نیست و خاطرنشان کرد که او اولین بار یک سال پیش سوال مشاور روحانی را مطرح کرد. تحت سیاست تگزاس ، رامیرز تأکید کرد ، کشیش او فقط می تواند “در گوشه کوچک اتاق خود مانند یک گلدان گلدان بایستد” ، هرچند رامیرز معتقد است که دست دادن “به مرگ او از زندگی کمک می کند و مسیر او را به زندگی پس از مرگ.”

درخواست رامیرز برای تعلیق اعدام او به قاضی ساموئل آلیتو می رسد ، که به درخواست های اضطراری از مدار 5 رسیدگی می کند. آلیتو می تواند به تنهایی در مورد این درخواست تصمیم بگیرد یا همانطور که در موارد مهم و اساسی بیشتر رایج است ، پرونده را به دادگاه کامل ارجاع دهد. با توجه به قرار اعدام رامیرز در روز چهارشنبه ، پرونده به احتمال زیاد به سرعت پیش می رود.

این مقاله بود در ابتدا در Howe on the Court چاپ شدبه

logo-footer