Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

از ماه گذشته ، این ستون بر روی قانونی شدن فدرال ماری جوانا، که همچنان در راس برنامه های قانون گذاران است. چند روز بعد از من جدیدترین مقاله، پیش نویس قانونی 163 صفحه ای با هدف پایان دادن به منع ماری جوانا فدرال برای دهه ها توسط حامیان مالی اصلی آن ، رهبر اکثریت سنا ، چاک شومر (D-NY) ، رئیس کمیته مالی سنا ، رون وایدن (D-OR) ، و سن کوری بوکر (D-NJ). در اینجا یک خلاصه 30 صفحه ای پیش نویس بحث برای شما که CliffsNotes را ترجیح می دهید.

پیش نویس لایحه ، به طور رسمی به عنوان شناخته شده است قانون حشیش و اداره (CAOA) ، “برای ایجاد یک مکالمه قوی بین سهامداران” معرفی شد تا اعضای کنگره را هنگام تهیه پیشنهاد نهایی قانونگذاری مطلع سازد.

هدف رسمی پیش نویس این لایحه “جرم زدایی و حذف برنامه شاهدانه ، تأمین سرمایه گذاری مجدد در برخی افراد که از جنگ با مواد مخدر آسیب دیده اند ، پیش بینی برخی از جرایم حشیش و اهداف دیگر است.”

برنامه زمان بندی فدرال ماری جوانا به شرکت ها امکان می دهد کسر مالیات بگیرند ، به خدمات بانکی دسترسی داشته باشند ، از جمله نگهداری حساب های بانکی و درخواست وام (توجه داشته باشید که در پیش نویس بحث به طور خاص از بانکداری نام برده نشده است ، اما مقررات آن که به منع فدرال ختم می شود به طور خودکار مجازات ها را حذف می کند) با موسسات مالی روبرو هستند) و لیست در بازار سهام ایالات متحده است.

علاوه بر این ، مانند دخانیات و مشروبات الکلی ، از ماری جوانا به طور فدرال مالیات گرفته و تنظیم می شود. بر اساس پیش نویس ، مالیات مالیات غیر مستقیم بر محصولات ماری جوانا سالانه افزایش می یابد ، برای اولین سال پس از تصویب این لایحه از 10٪ شروع می شود و اولین سال پس از آن ، سپس تا سال پنج تا 25٪ افزایش می یابد ، در این زمان مالیات در مورد گل ماری جوانا ، به ازای هر اونس یا در مورد هر عصاره ماری جوانا از یک میلی گرم نرخ THC دریافت شود. تولیدکنندگان کوچک ماری جوانا با فروش سالانه کمتر از 20 میلیون دلار می توانند از طریق اعتبار مالیاتی 50 درصد نرخ مالیات خود را کاهش دهند. تولیدکنندگانی که بیش از 20 میلیون دلار فروش دارند ، در اولین فروش سالانه 20 میلیون دلاری خود واجد شرایط اعتبار مالیاتی خواهند بود و فروش بالاتر از آن مبلغ مشمول مالیات با نرخ کامل است. برخی از این درآمدهای مالیاتی به صندوق اعتماد فرصت برای سرمایه گذاری مجدد در جوامعی که بیشتر تحت تأثیر جنگ نافرجام علیه مواد مخدر قرار گرفته و به کارآفرینان این جوامع برای ورود به صنعت کمک می کند ، هدایت می شود.

برنامه ریزی ماری جوانا همچنین اختیارات نظارتی محصولات ماری جوانا را از DEA به FDA ، ATF و اداره مالیات و تجارت الکل و دخانیات (TTB) منتقل می کند. FDA تولید و بازاریابی محصولات ماری جوانا را تنظیم می کند ، در حالی که TTB و ATF برای جلوگیری از توزیع غیرقانونی آنها ، مالیات جمع می کنند ، مقررات مالیاتی را اعمال می کنند و ردیابی می کنند. آژانس ها دارای صلاحیت دوگانه در رابطه با جنبه های خاصی از برچسب گذاری و بسته بندی محصولات ماری جوانا ، تبلیغات و سایر اطلاعات مصرف کننده هستند.

همچنین در پیش نویس لایحه 163 صفحه ای به وضوح پیش بینی شده است که قانونی شدن فدرال ماری جوانا باعث نمی شود ماری جوانا در هر ایالت قانونی باشد. در حقیقت ، CAOA حق ایالت ها را حفظ می کند تا قوانین و مقررات خود را در این مورد تدوین کنند و در صورت انتخاب ، ممنوعیت را حفظ کنند ، مگر در مواردی که در حمل و نقل بین ماری جوانا دخالت کند.

سرانجام ، پیش نویس این لایحه شامل اقدامات ترمیمی قوی برای بالا بردن افراد و جوامعی از رنگهایی است که به طور ناعادلانه در جنگ علیه مواد مخدر هدف قرار گرفته اند. در این لایحه پیشنهاد شده است که به طور خودکار محکومیت های ماری جوانای فدرال بدون خشونت منتفی شود و به کسانی که در حال حاضر برای جرایم شاهدانه فدرال بدون خشونت در حال گذراندن مجازات هستند ، می توانند دادخواست تجدیدنظر را صادر کنند. علاوه بر این ، در این لایحه پیشنهاد شده است كه یك برنامه كمك مالی موسوم به “برنامه كمك مجدد سرمایه گذاری مجدد جامعه” ایجاد شود كه توسط اداره عدالت شاهدانه انجام می شود ، دفتری كه پس از تصویب این لایحه ایجاد می شود. دفتر دادگستری شاهدانه برنامه های عدالت اجتماعی مانند برنامه های سوادآموزی ، کمک حقوقی برای پرونده های مدنی و کیفری ، برنامه های راهنمایی جوانان و برنامه های آموزش بهداشت را در جوامعی که به دلیل سیاست های قبلی مواد مخدر آسیب دیده اند ، اداره می کند.

این پیش نویس لایحه بحث بدون شک گامی عظیم در جهت قانونی سازی فدرال ماری جوانا است. با این وجود ، علیرغم محبوبیت روزافزون عمومی دو حزب ، CAOA به دلیل عدم خاصیت پیرامون موضوعات اصلی مورد انتقاد گسترده قرار گرفته است. بسیاری از منتقدان درمورد مالیات غیر مستقیم مالیات بر اساس مالیات بر ارزش افزوده 25٪ فدرال که به اضافه مالیات های محلی و محلی اضافه می شود که قبلاً به 25٪ رسیده اند ، ابراز داشتند و بنابراین ، احتمالاً رونق بازار غیرقانونی را تشدید می کند. دلیل دیگر نگرانی ها ، کمبود مشخصات مربوط به تنظیم محصولات ماری جوانا توسط FDA است. به طور خاص ، با توجه به ارزش درمانی پیچیده ماری جوانا ، بسیاری از خود می پرسند که آیا قوانین و مقررات ایالتی در مورد این محصولات در صورت عدم تطابق آنها با قوانین نهایی FDA ، آیا از این امر منصرف می شوند؟ این البته به طور مستقیم با اختیارات صریحاً محفوظ این ایالت در تعیین قوانین و مقررات مربوط به ماری جوانا مغایرت دارد.

با تمام آنچه گفته شد ، CAOA “پیش نویس بحث” است ، به این معنی که برای تولید یک پیشنهاد نهایی قوی ، باید زمینه های زیادی پوشانده شود. در حالی که آن است حامیان مالی به نظر می رسد اطمینان دارند که پیش نویس بحث آنها نگرانی های اصلی ذینفعان را برطرف می کند ، آنها تشخیص داده اند که این نسخه نهایی لایحه نیست و از سهامداران و اعضای عمومی دعوت کرده اند تا برای بهبود پیش نویس ، نظرات خود را تا اول سپتامبر ارائه دهند.

سال 2021 احتمالاً سال قانونی شدن ماری جوانا نخواهد بود اما اشتهای روزافزون برای حل این مسئله ، از جمله اصلاحات اجتماعی امیدوار کننده است.


ناتالی بوگنی صندلی هریس بریکنگروه شاهدانه CBD شاهدانه و علاوه بر معاملات شرکت ها و رعایت مقررات ، روی سلامتی و سلامتی او تمرکز دارد. برای سه سال گذشته ، ناتالی به مشتریان کمک کرده است تا از نظر نظارتی پیچیده محصولات کنفی که برای مصرف انسان در نظر گرفته شده اند ، استفاده کنند و به مشتریان داخلی و بین المللی در زمینه فروش ، توزیع ، بازاریابی ، برچسب گذاری و واردات این محصولات مشاوره می دهد. ناتالی اغلب در مورد این موضوعات صحبت می کند و در رسانه های ملی از جمله در “بازار” NPR حضور داشته است. او همچنین یک ستون هفتگی برای “بالاتر از قانون” می نویسد که شامل مطالبی در مورد سیاست و مقررات شاهدانه است و به طور منظم در شرکت خود همکاری می کند “وبلاگ قانون Canna” برای سه سال متوالی ، ناتالی توسط Super Justice به عنوان Rising Star نامگذاری شده است.

logo-footer