Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

برای اولین بار در تاریخ ، دو کشور همزمان با کاوشگرها کار می کنند تا سطح این سیاره سرخ را کشف کنند. ماهواره آمریکایی The Reconnaissance Orbiter ، اخیراً تصویری از ربات چینی Zhurong را گرفته است در سطح مریخ نزدیک سکوی فرود خود. در همین حال ، مریخ نوردهای آمریکایی Curiosity و Perseverance در مناطق دیگر سطح مریخ پرسه می زدند. هر سه دستگاه دارای دستگاه های لیزری هستند که می توانند شیمیایی سنگ ها را با یک تابش سریع نور متمرکز ارزیابی کنند و Zhurong و Perseverance هر دو دارای سیستم های راداری هستند که قادر به جستجوی یخ های زیر سطحی هستند.

تعدادی دیگر از کشورها نیز گام هایی را برای ورود به بورس اکتشاف مریخ برداشته اند. امارات متحده عربی در تلاش برای تبدیل شدن به اولین کشور عربی که با موفقیت یک کاوشگر بین سیاره ای را مستقر کرده است اخیراً مدارگرد امید خود را برای مأموریت به مریخ ارسال کرده است روی موشک ژاپنی H-IIA. صحبت از ژاپن است ، این کشور جزیره به موفقیتهای زیادی در فضا دست یافته است ، از جمله ، اواخر سال گذشته ، بازگشت اولین نمونه سیارک زیرسطحی. در انگلستان ، اکنون مردم قادر به سرمایه گذاری در شرکت های خصوصی فضایی هستند، و صنعت فضایی یکی از سریعترین بخشهای رشد کشور با ارزش تقریبی 14.8 میلیارد پوند در سال است.

برای دهه ها ، روسیه رقیب اصلی آمریکا در فناوری فضایی بود. در تکرار قبلی خود به عنوان اتحاد جماهیر شوروی ، روسیه اولین کشوری بود که هم یک ماهواره مصنوعی و هم یک انسان را در مدار زمین قرار داد. اگرچه روسیه با توجه به معیارهای اکثر کشورها به عنوان یک نیروگاه بزرگ در اکتشافات فضایی باقی مانده است ، اما ستاره آن در سالهای اخیر تا حدودی سقوط کرده است. حتی در این صورت ، روسیه اخیراً برنامه های خود را برای مشارکت با چین افزایش داده است تا بتواند مستقیماً با مأموریت های فضایی ایالات متحده و همكارانش رقابت كند.

در میان چیز های دیگر، چین و روسیه در حال هماهنگی ماموریت های ماه هستند که تلاش می کنند یک پایگاه تحقیقاتی دائمی بر روی ماه نصب کنند تا سال 2030. این کشورها همچنین برای ارسال کاوشگر رباتیک به یک سیارک در سال 2024 جفت شده اند. توانایی های روزافزون چین در فضا این کشور را به یک شریک خوب برای روسیه تبدیل می کند ، که اگرچه در اکتشافات فضایی باتجربه است ، اما دیگر منابع لازم برای در جاه طلبی های خارج سیاره ای مستقیماً با ایالات متحده رقابت کنند. با تقویت روابط سیاسی بین روسیه و چین ، و هر دو کشور به دنبال جلب نظر ایالات متحده و شرکای آن هستند ، به نظر می رسد جهان در آستانه یک مسابقه فضایی نسل بعدی قرار دارد.

این ممکن است چیز بدی نباشد (تا زمانی که تلاش ها در فضا صلح آمیز باشد و رقابت نسبتاً سالم باقی بماند). راکی کولب ، استاد نجوم و اخترفیزیک در دانشگاه شیکاگو ، “چین به سرعت در ایالات متحده پیروز می شود و اروپایی ها نیز در این مسابقه فضایی هستند.” اخیراً به صدای آمریکا گفت. “رقابت بهترین ها را در همه به وجود می آورد. مردم را هل می دهد و در فضا چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. “

ادوین کایت ، استاد علوم ژئوفیزیک ، همچنین در دانشگاه شیکاگو ، افزود: “ما فقط سطح آنچه را که باید کشف کنیم خراشیده ایم.” “ما نمی دانیم که تحقیقات کدام کشور قرار است در مورد چیزی که مرحله بعدی اکتشاف را باز می کند ، تصادف کند. هرچه کشورها بیشتر این اکتشاف را انجام دهند ، برای همه بهتر است. “

رقابت جدید بین المللی فضایی خالی از لطف نیست. روسیه فقط تهدید کرد در صورت امتناع آمریکا از لغو تحریم ها ، ایستگاه فضایی بین المللی را ترک خواهد کرد علیه نهادهای روسی متمرکز بر فضا. هنوز هم ، در بیشتر مواقع ، حتی در هنگام مداخله های خنک در رقابت جدید در حال رشد فضایی ، رقابت بر سر کشف و اکتشاف همچنان ادامه دارد. در حال حاضر ، به نظر نمی رسد که نظامی سازی فضا مورد توجه هیچ یک از کشورهایی باشد که مرزهای جدیدی را در فضا فشار می دهند ، نیروی فضایی به کنار.

همیشه تردیدهایی وجود دارد که می گویند ما نباید در آنجا پول تلف کنیم ، در حالی که هنوز افرادی روی زمین رنج می برند. خوب ، متاسفم که خبر را منتشر کردم ، اما همیشه در روی زمین رنج هایی وجود دارد و بودجه ناسا کمتر از 0.5 درصد هزینه های فدرال را نشان می دهد – یا حدود یک شانزدهم هزینه دولت فدرال برای پرداخت بهره یا حدود یک سی و چهارم هزینه ای که برای دفاع می کند. و حتی اگر به شما الهام نمی شود یا سعی در پاسخ دادن به سوالات بزرگ در مورد جهان و جایگاه ما در آن ندارید ، رفتن به فضا هنوز هم استفاده بسیار خوبی از بودجه است ، حداقل اگر تلفن های دوربین دار ، لپ تاپ ، فناوری LED را دوست دارید، GPS و یک میلیون چیز دیگری که اگر پرواز فضایی نبود هرگز نمی توانستیم آنها را ایجاد کنیم.

بنابراین ، آن را روی چین و روسیه بیاورید. من فکر می کنم ایالات متحده و شرکای بین المللی آن برای کمی رقابت سالم در عرصه فناوری فضایی آماده هستند. و سرمایه گذاری در این رقابت به نفع همه ما خواهد بود.


جاناتان ولف یک دعوای مدنی است و نویسنده آن است JD بدون بدهی شما (لینک وابسته). او نویسندگی حقوقی را تدریس کرده ، برای طیف گسترده ای از نشریات نوشته شده است و داشتن سواد اقتصادی و علمی را هم تجارت و هم لذت خود قرار داده است. هر نظری که او ابراز می کند احتمالاً طلای خالص است ، اما با این وجود صرفاً نظر خودش است و نباید به هیچ سازمانی وابسته باشد. به هر حال نمی خواهد اعتبار را تقسیم کند. می توان به او دسترسی پیدا کرد [email protected].

logo-footer