Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

یک سازنده بازی ویدیویی پس از آنکه سهام معامله شده عمومی با این سازنده از 31 دلار در 4 دسامبر به 18.35 دلار در 24 دسامبر رسید ، توسط یک سرمایه گذار ناراضی شکایت شده است. سرمایه گذار ، که می خواهد پرونده را به یک اقدام طبقاتی تبدیل کند ، ادعا می کند که سهام بر اساس اظهارات دروغ شناخته شده در اسناد عمومی ، تماس های کنفرانسی و اطلاعیه ها به طور متقلبانه متورم شد.

متهم اصلی CD Project SA است که سابقه توسعه بازی های ویدئویی را دارد ویچر سلسله. پیش بینی شده ترین اکران آن تا به امروز قرار بود یک بازی نقش آفرینی جهان باز ، روایت محور باشد و نامگذاری شود سایبرپانک 2077هدف این بود که این بازی برای بازی در کنسول هایی مانند Playstation 5 سونی و Xbox X مایکروسافت منتشر شود.

در ابتدا ، این بازی قرار بود در تاریخ 17 آوریل 2020 منتشر شود. شاکی می گوید که اظهارات دروغین مربوط به تأخیر چند ماه قبل از آن ، در 16 ژانویه ، زمانی که سازنده اظهار داشت بازی کامل و قابل بازی است ، آغاز شد ، اما که زمان بیشتری برای “پایان آزمایش بازی ، رفع و پرداخت” لازم بود. با انتشار این ارتباط ، تاریخ انتشار جدید 7 سپتامبر 2020 تعیین شد.

سازنده بیانیه مطبوعاتی را سه روز قبل از تاریخ انتشار تازه تأسیس منتشر کرد. در بخشی از این اظهار داشت که در حال آماده سازی برای صدور گواهینامه نهایی از سایبرپانک 2077؛ با این حال ، تاریخ انتشار یک بار دیگر جدول گذاری شد ، این بار به 19 نوامبر سال 2020.

یک تأخیر دیگر نیز وجود داشت که در تاریخ 28 اکتبر سال 2020 اعلام شد. جدیدترین تاریخ اکران برای سایبرپانک 2077 سه هفته بعد خواهد بود زیرا سازنده گفت که باید مشکلات نسخه های کنسول نسل فعلی را برطرف کند. اظهارات مایکل نواکوفسکی ، معاون توسعه تجارت سی دی پروژه SA ، که همچنین از وی به عنوان متهم در این پرونده نام برده می شود ، می تواند برای شاکی مهم باشد. او بیان کرد،

من نمی گویم “مشکلی” وجود دارد زیرا هیچ مشکلی وجود ندارد
نسخه های Xbox یا PS4 – بهینه سازی برای استفاده نیز وجود دارد ، زیرا
در مورد چگونگی نزدیک کردن ما به کارها از نظر
توسعه؛ بنابراین – هیچ مشکلی با Xbox یا PlayStation 4 وجود ندارد
صادق باش

در تاریخ 25 نوامبر سال 2020 ، آدام میخال کیچینسکی ، مدیر اجرایی مشترک CD Project SA ، که همچنین یک متهم شناخته شده است ، گفت ، “ما معتقدیم که بازی در هر سیستم عامل عالی عمل می کند. او اشاره کرد که تیم از اشکالات آگاه بوده است. که در سایپرپانک 2077، “اما ما معتقدیم که سطح آنقدر پایین خواهد بود که اجازه دهیم بازیکنان آنها را نبینند.”

در بخشی از این شکایت با عنوان “حقیقت پدیدار می شود” ، شاکی می گوید که مصرف کنندگان به زودی کشف کردند سایبرپانک 2077 در تاریخ 10 دسامبر سال 2020 ، نسخه های کنسولی نسل فعلی بازی پر از خطا بودند و بازی را دشوار می کردند. آ نویسنده در IGN نوشت که بازی:

[F]حتی در هنگام بازی با سخت افزارهای سطح پایین نیز می توان پایین ترین سطح کیفیت فنی را داشت. عملکرد آن چنان ضعیف است که نبرد ، رانندگی و آنچه که در غیر اینصورت یک کاردستی اصلی داستان نویسی به نظر می رسد دشوار است ، مشاهده می شود. اغراق نیست اگر بگوییم بعد از بازی به دلیل نرخ فریم وحشتناک احساس حالت تهوع کرده ام. واقعاً این خیلی بد است و بسیار مشکوک است که CD Projekt Red از ارائه نسخه های بررسی کنسول پیش از راه اندازی امتناع ورزید. “

چهار روز پس از شروع بازی ، کیچینسکی اعتراف کرد که تیم مقیاس و پیچیدگی مسائل را دست کم گرفته و علائم مربوط به نیاز به زمان بیشتر برای اصلاح بازی را نادیده گرفت. چهار روز پس از پذیرش کیچینسکی ، سونی به مشتریان خود گفت که برای همه کاربرانی که خرید کرده اند ، بازپرداخت کامل را ارائه می دهد سایبرپانک 2077 و بازی را از فروشگاه Playstation حذف می کند. مایکروسافت همچنین اعلام کرد که بازپرداخت را برای مشتریان Xbox ارائه می دهد.

شکایت دو رقمی به دلیل نقض بند 10 (ب) قانون مبادله و قانون 10b-5 از یک سو و نقض بند 20 (الف) قانون مبادله از سوی دیگر ، با این نتیجه گیری که متهمان واقعاً اظهارات نادرست را منتشر یا تأیید کرد ، که آنها می دانستند گمراه کننده است.

این می تواند برای شاکی پرونده پیچیده ای باشد که سازنده بازی مدت ها اذعان کرده است اشکالاتی وجود دارد که باید برطرف شوند و اقدامات آن در تأخیر مستمر انتشار سایبرپانک 2077، که مطمئناً در صورت غیرضروری بودن چنین کاری انجام نمی شد ، و صادقانه به سرمایه گذاران احتمالی در مورد خطرات موجود در سرمایه گذاری توصیه کرد. اظهارات عمومی در این مورد گویاست. کیچینسکی ، در تاریخ 25 نوامبر سال 2020 ، صریحاً اظهار داشت که این بازی دارای اشکالات است ، این بازی نمی تواند بدون اشکال باشد و تیم معتقد است که سطح به اندازه کافی پایین خواهد بود تا بازیکنان آنها را نبینند.

بدیهی است که کیچینسکی اشتباه می کرد. این اشکالات به قدری زیاد بود که باعث شد تولیدکنندگان کنسول به افرادی که بازی را خریداری کرده اند ، هزینه های خود را پس دهند. با این حال ، س keyال اصلی این است که آیا کیچینسکی و تیمش عمداً اشتباه کرده اند؟ آیا آنها می دانستند که بازی آماده راه اندازی نیست و اشکالات شدیدتر از آنچه گزارش شده بود؟ اگر این پرونده پیشرفت کند ، جایی است که کشف بازی می کند.

قضیه این است Trampe v. CD Project SA و دیگران معلق در منطقه مرکزی کالیفرنیا. مشاور شاکی Laurence M. Rosen ، Esq است. از موسسه حقوقی روزن ، پنسیلوانیا


دارن هایتنر بنیانگذار هایتنر حقوقی. او نویسنده است نحوه بازی: آنچه هر وکیل ورزشی باید بداند، منتشر شده توسط کانون وکلای دادگستری آمریکا ، و استاد کمکی در کالج حقوق دانشگاه لوین فلوریدا است. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید heitner@gmail.com و او را در توییتر در دنبال کنید DarrenHeitner.

logo-footer