Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


در دانشگاه، مناقشات فزاینده ای بر سر راهنماها و کاربردهای زبان، از جمله استفاده از ضمایری که برخی به عنوان موضوعات دینی یا دستور زبان به آن اعتراض دارند، وجود داشته است. اکنون بزرگترین انجمن معلمان علوم در جهان راهنمای اصطلاحات “ضد ظلم” را برای معلمان علوم صادر کرده است. در راهنمابا عنوان “زیست شناسی شامل جنسیت: چارچوبی در عمل”، انجمن ملی معلمان علوم (NSTA) خواستار “زیست شناسی شامل جنسیت” شده است که شامل کنار گذاشتن عباراتی مانند “والد”، “مرد”، “زن، «مادر» و «پدر».

تحت این راهنما، اکنون مادران با اشاره به چرخه‌های تولید مثل «افراد دارای تخمدان» نامیده می‌شوند، در حالی که پدران اکنون «افراد دارای بیضه» هستند. علاوه بر این، این انجمن حرکت کشورهای مختلف به سمت “تأیید جنسیت در ورزش” را به عنوان نمونه ای از ظلم اعلام می کند.

استفاده از چنین راهنمای توسط یک مدرسه دولتی مسائل جدی متمم اول را ایجاد می کند. قبلاً دعوای موفقی را دیده‌ایم که استفاده از ضمیر اجباری را به چالش می‌کشد، از جمله دعوای حقوقی اخیر مربوط به معلمی در شهرستان لودون، ویرجینیا. با این حال، موارد جدیدی را نیز مشاهده کرده‌ایم، از جمله اتهام سه دانش‌آموز دبیرستانی به دلیل استفاده نکردن از ضمایر ترجیحی.

بر اساس دستورالعمل های جدید، معلمان تشویق می شوند عباراتی مانند “مرد” را به نفع “افراد XY” کنار بگذارند.

NSTA پیشنهاد می‌کند که این می‌تواند یک تمرین سرگرم‌کننده باشد، مانند اینکه دانش‌آموزان یک نام کاملاً جدید برای کلمه «والدین» مانند «ژن‌دهنده» یا «فرستنده‌های زندگی بیولوژیکی» بیاورند. برخی از معلمان یا دانش‌آموزان، از جمله آن‌هایی که دیدگاه‌های عمیقاً مذهبی مخالف دارند، احتمالاً به این امر به عنوان یک تمرین سرگرم‌کننده نگاه نمی‌شود.

من اتفاقاً معتقدم که معلمان می توانند و باید در دوره های مربوطه به هویت های جنسیتی مختلف بپردازند. با این حال، این نوع راهنمای فراگیر، اگر اجباری شود یا از طریق سیاست‌های «تجاوز خرد» اجرا شود، می‌تواند با حمایت‌های قانون اساسی مغایرت داشته باشد.

مهم است که این راهنما را در چارچوب مناسب خود نگه دارید. این راهنما قوانین اجباری در مدارس را که استفاده از این اصطلاحات را ممنوع کند، فرا نمی خواند. راهنما درخواستی برای تبدیل کارت های روز پدر به “روز فرد مبارک با بیضه ها” نمی کند. با این حال، ما شاهد چنین راهنماهایی بوده‌ایم که به عنوان مبنایی برای تحریم‌ها از جمله اتهامات محیط کلاسی خصمانه یا سخنرانی خرد تهاجمی ذکر شده‌اند.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer