Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

شب گذشته ، نیویورک تایمز گزارش داد که وقتی گارد ملی DC در ساختمان کاپیتول مستقر شد ، مجوز از طرف مایک پنس معاون رئیس جمهور و نه دونالد ترامپ صادر شده است. این بسیاری از ناظران را کنجکاو کرد زیرا مایک پنس صلاحیت اعزام گارد ملی را ندارد. پروفسور استیو ولادك به من گفت كه وزیر دفاع ، در این مورد كریستوفر میلر ، سرپرست وزارت دفاع ، اختیار اعزام گارد بدون تأیید بالاتر را دارد. شاید مقاله تایمز کمی نادرست باشد و پنس آنقدر که با وی مشورت و ابراز حمایت کرده است ، وزارت دفاع “را تأیید” نکرد و وزارت دفاع در تصمیم گیری خود پذیرفت.

اما هنوز، از من سو استفاده شده که شاید گزارش دقیق بوده و ما قبلاً شاهد استناد به بخش چهارم اصلاحیه 25 بودیم ، که به معاون رئیس جمهور اجازه می دهد در صورت عدم کفایت رئیس جمهور برای انجام وظایف دفتر ، به طور موقت نقش سرپرست رئیس جمهور را به عهده بگیرد. برخی از مردم عقب نشینی کردند که “اگر چنین اتفاقی می افتادیم” بر همه افراد درگیر تا زمان برقراری نظم نسبی. این یک تئوری خارج از واقعیت بود ، اما قابل تأمل است. معلوم شد ، من تنها نبودم. دبیر مطبوعاتی کاخ سفید جو لاکهارت از همین موضوع تعجب کرد.

زیرا اگر آنها به متمم بیست و پنجم متوسل نشوند ، مطمئناً مانند بحران قانون اساسی به نظر می رسید. که با این دولت دیوانه هم نیست.

اعم از اینکه قبلاً اتفاقی افتاده باشد یا خیر ، گزارش هایی دریافت کرده ایم که دیروز در برخی موارد در مورد آن بحث شد:

اما واقعاً این صحبت از اصلاحیه 25 ام چیست؟ از آنجا که احتمالاً خبرهای مربوط به چند هفته آینده تسلط دارد – The انجمن ملی تولیدکنندگان از مقامات خواستند تا 25 ماده 25 اصلاحیه را آغاز کنند و یک ساعت پیش یک نماینده کنگره جمهوری خواه خواستار برکناری ترامپ شد – بیایید در مورد آن صحبت کنیم

متخصص نهایی در مورد این ماده ، استاد کالج حقوق ایالتی میشیگان ، برایان کالت است. او به معنای واقعی کلمه کتاب را در این مورد نوشت: غیرممکن است: قانون ، سیاست و محدودیت های بخش 4 اصلاحیه بیست و پنجم (لینک وابسته). بنابراین او می گوید اگر مسئولان دولت به اصلاحیه 25 وارد شوند ، چه اتفاقی می افتد؟ این نمودار از کتاب وی اولین قدم برای درک روند کار است:

با توجه به تعداد غیرمعمول اعضای کابینه “اقدام” ، بسیاری از خود می پرسند که این معادله چه می کند؟ پروفسور کالت در سال 2019 توضیح داد که “بسیاری از توییت ها تصور می کنند که دبیران وظیفه نمی توانند به 25 امین اصلاحیه 4 رأی دهند. اما حداکثر مشخص نیست. اتفاق نظر علمی این است که اقداماتی که * می توانند * رأی دهند ، اساساً بر اساس گزارش کمیته مجلس 1965 است. بعلاوه ، اگر اعضای مجری طبق این سازوکار واجد شرایط رای دادن نباشند ، همچنین برای دستیابی به اکثریت شمرده نمی شوند – به عبارت دیگر ، آنها از مخرج نیز حذف می شوند.

15 سمت کابینه برای اهداف قانون وجود دارد – موقعیت های “در سطح کابینه” حساب نمی شوند ، فقط روسای ادارات اجرایی هستند. از این تعداد ، سه نفر توسط مقامات “مجری” پر می شوند: عدالت ، دفاع و امنیت داخلی. بنابراین چه تعداد 15 نفر از اعضای کابینه باشد و چه 12 نفر از اعضای کابینه ، رأی گیری هنوز به 7 نفر نیاز دارد.

اگر این قدرت مورد استناد قرار می گرفت ، پنس برای چهار روز نقش سرپرست رئیس جمهور را بر عهده می گرفت مهم نیست. برای اعتراض به مناسب بودن منصب خود در میان مدت هیچ راهی میانبر برای از سرگیری قدرت وجود ندارد. این همان چین و چروکی است که در زیر نظریه برجسته من وجود دارد مبنی بر اینکه این اتفاق ممکن است دیروز رخ داده باشد و کابینه فقط به ترامپ مهلت داده است تا پنس بتواند کار بسیج نیروها را انجام دهد. در پایان این چهار روز ، آنها فقط می توانند قدرت را به ترامپ تحویل دهند. اما ، دوباره ، این شاید اتفاق نیفتاد و متمم 25 همچنان در مرحله بحث است.

اما آنچه که اصلاحیه 25 را به عنوان ابزاری برای کنار زدن ترامپ در طول مرحله دیوانه کینگ خود منحصر به فرد می کند ، این واقعیت است که وی کمتر از دو هفته از کار وی باقی مانده است ، اما فرض اینکه همه به اسلحه خود بچسبند ، این روند 27 روز طول می کشد. کابینه و پنس چهار روز قبل از نیاز به پاسخگویی به تلاش ترامپ برای بازپس گیری قدرت فرصت دارند و سپس کنگره دو روز فرصت دارد که دوباره تشکیل جلسه دهد (آنها دیروز پس از شمارش آرا left آنجا را ترک کردند) و 21 روز برای غلبه بر کابینه … در آن زمان سوال کاملاً مشاجره باشد.

گفته شد ، مگر اینکه این کابینه قبلاً این کار را انجام داده باشد – و من فکر می کنم که فقط یک فرصت بیرونی برای آنها وجود دارد – این هفت متقاعد کننده این افراد است که سالها ستون فقرات را نشان داده اند. از سوی دیگر ، آشوبگران روز گذشته پایتخت را فتح کردند در حالی که ترامپ از انجام هر کاری امتناع ورزید و این ممکن است ذهن های انگشت شماری را به هم بزند. فقط هفت زمان می برد.


عکس سرجو پاتریس سردبیر ارشد Above the Law و مجری مشترک در مثل یک وکیل فکر می کنم. در صورت تمایل به پست الکترونیک هر گونه نکته ، سوال یا نظر. دنبالش کن توییتر اگر به حقوق ، سیاست و دوزهای مناسب اخبار ورزشی دانشگاه علاقه مند هستید. جو همچنین به عنوان یک مدیر عامل در جستجوی اجرایی RPN.

logo-footer