Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس جو ریدل/گتی ایماژ)

فقط بنشینید و یک داستان خواهید شنید ،
داستانی از یک توییت بی شرمانه.
که در دادگاه منطقه ای شروع شد ،
و با له شدن به پایان رسید حکم 59 صفحه صدور دستور اولیه بر اساس شواهد گسترده در مورد احتمال موفقیت در شایستگی ها.

آن خط آخر از من دور شد ، اما شما این ایده را دریافت می کنید.

خوب ، ما گفتیم ران د سانتیس از فلوریدا چنین خواهد کرد یک مشکل حاد را بدست آورید بخاطر تلاش برای مخلوط کردن با صنعت کروز و ایه ، دعوای یخی از کمان راست! فرماندار نیتویت سعی کرد در خطوط مسافرتی از مسافران تأیید واکسن جریمه بگیرد – چیزی که خطوط مسافرتی بسیار دوست دارند قبل از اینکه بطور اتفاقی خط بوفه را به یک نارسایی ریه تبدیل کنند. او با همه سفرهای تفریحی که در فلوریدا پهلو می گرفت ، فکر کرد که برنامه کاملی دارد.

متأسفانه کوین امانوئل افکار دیگری داشت. این شرکت ، نماینده خطوط کروز نروژی ، شکایت کرد وی با صدور حکمی از سوی قاضی کاتلین ویلیامز ، در سخت ترین پیروزی نروژ از زمان جنگ دوم کارل گوستاو به دست آورد. اگر شما نیز مانند من فکر می کردید قانع کننده ترین استدلال به نفع نروژی ادعای حق تقدم بود – با توجه به اینکه دولت فدرال قبلاً دستورالعمل هایی را برای خطوط کروز از بنادر ایالات متحده به آبهای بین المللی صادر کرده است – قاضی حتی به آن مورد نیز نرسید.

از آنجا که شاکیان در موفقیت اصلی خود در مورد اصلاحیه اول و ادعاهای بند خاموش تجارت احتمال موفقیت را نشان داده اند ، دیوان در این مرحله نیازی به رسیدگی به دعوی حق تقدم ندارد. با این وجود ، دادگاه خاطرنشان می کند که شاکیان استدلال های قانع کننده ای در مورد اینکه چرا اساسنامه با دستورالعمل های CDC پیش از مناقشه است ، ارائه کرده اند.

در ادعای متمم اول ، ممنوعیت اثبات واکسن به عنوان محدودیت محتوا بر اساس محدودیت هایی که سفرهای دریایی می تواند تقریباً به هر شکل دیگری از ایمنی COVID نیاز داشته باشد ، مانند آزمایش آنتی بادی یا مجبور کردن مسافران برای آزمایش مکرر در طول تعطیلات ، در کل یک تلاش اساسی برای تبعیض علیه “کلمه v” است. این واکسن در این مورد به جای ونریال است ، چیزی که بیشتر مسافران مجرد از میامی باید نگران آن باشند.

ادعای بند خاموش تجارت – جدا از اینکه همه را مجبور به بازگشایی طرح قانون قانون خود به عنوان یک تازه کننده کنید – فلوریدا را به دلیل تلاش برای نقض عملکرد منظم تجارت بین ایالتی مجازات های کیفری برای سفرهای دریایی که از نظر طراحی مجازات نیستند ، فراخواند. محدود کردن عملیات به فلوریدا

در آن زمان ، دادگاه تصمیم گرفت اجازه مطالبه حق تقدم را بپذیرد ، گرچه تنها دفاعی که فلوریدا در مورد این که دولت فدرال در این زمینه حضور داشت ، این بود: “اما ، ما فکر نمی کنیم که باید باشد؟” افسوس که فلوریدا قبلاً از قانونی بودن دستورالعمل های CDC در موضوعی دیگر درخواست تجدیدنظر کرده است – در حالی که مدارس یازدهم دستورالعمل های منتظر اقدامات دیوان عالی را متوقف کرده است – ورود به س preال مربوط به حق تقدم فقط زمانی باعث ایجاد آشفتگی غیر ضروری شد که DeSantis هیچ مبنای قانونی برای این قانون نداشت. در هر صورت

به خاطر داشته باشید ، DeSantis در تلاش است قوانین CDC را لغو کند به نفع صنعت کروز

ران دی سانتیس فرماندار گفت: “خوشحالم که می بینم دادگاه استیناف مدارس یازدهم تصمیم قبلی خود را نقض کرده و خطوط مسافرتی را از دستورات غیرقانونی CDC رهایی می دهد ، که عملاً صنعت را بیش از یک سال مخدوش کرد.”

شما می دانید … صنعت کشتی کروز که به طور فعال در این زمینه با DeSantis مبارزه می کند. اما DeSantis فقط کال هاکلی است که در رز رز صنعت کروز فعالیت می کند و به آنها می گوید که او برای آنها بهتر می داند حتی اگر این به معنی کشتن همه کسانی باشد که برایشان اهمیت دارد.

اما چه کسی به برد و باخت اهمیت می دهد ، همه چیز در مورد اتلاف وقت یک دادگاه در حاشیه نمایش به جای تلاش برای جلوگیری از همه گیری خارج از کنترل است.

قاضی می گوید با وجود ممنوعیت DeSantis ، کروز نروژی می تواند به اثبات واکسیناسیون نیاز داشته باشد [Washington Post]

زودتر: کوین امانوئل “پیدا کردن” را به “F Around” رون دسانتیس تحویل می دهد


هدستجو پاتریس سردبیر ارشد در بالای قانون و مجری مشترک است مانند یک وکیل فکر کنید. در صورت تمایل به پست الکترونیک هر گونه راهنمایی ، س questionsال یا نظر. او را دنبال کنید توییتر اگر به حقوق ، سیاست و دوز سالم اخبار ورزشی کالج علاقه دارید. جو همچنین به عنوان یک مدیر عامل در جستجوی اجرایی RPN.

logo-footer