Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از JIM WATSON / خبرگزاری فرانسه / گتی)

“ما سیاستی برای جداسازی خانواده ها در مرز نداریم. Period، ”وزیر امنیت پیشین میهن، کیرستجن نیلسن توییت کرد خشمگینانه در 17 ژوئن 2018. که درست بود ، اما فقط به معنای واقعی آن. چه DHS و وزارت دادگستری انجام داد این یک سیاست برای دستگیری همه کسانی بود که سعی داشتند بین ایستگاه های مرزی وارد کشور شوند ، به طور خودکار هر کودک “بدون همراه” را دستگیر می کند و آنها را به بازداشت دولت می کشاند.

“من یک سیاست” تحمل صفر “برای ورود غیرقانونی در مرز جنوب غربی خود اعمال کرده ام. اگر از این مرز غیرقانونی عبور کنید ، ما شما را تحت پیگرد قانونی قرار خواهیم داد. به همین سادگی ، “دادستان کل وقت جف سشنز در 7 مه 2018 اعلام کرد.” اگر بیگانگان غیرقانونی را از مرز ما قاچاق کنید ، ما شما را تحت پیگرد قانونی قرار خواهیم داد. اگر شما یک کودک را قاچاق می کنید ، ما شما را تحت پیگرد قانونی قرار خواهیم داد و آن کودک طبق قانون از شما جدا می شود. “

که ممکن است این تصور را برای عموم ایجاد کند که این اقدامی برای مقابله با قاچاق انسان است. اما در اواخر همان ماه در یک تماس تلفنی با وکلای ایالات متحده ، AG روشن تر بود. وی گفت ، “ما باید فرزندان خود را برداریم.”

دیروز بازرس کل دادگستری یک گزارش تند و تیز در مورد سیاست جدایی خانواده به طور رسمی بین 6 آوریل و 7 ژوئن 2018 اعمال شده است. پیش از آن ، وکلای ایالات متحده تلاش کرده بودند که بزرگسالانی را که از مرز با خردسالان عبور می کنند دستگیر نکنند و هیچ آمادگی برای تغییر سیاست ناگهانی وجود ندارد که نیاز به هزاران نفر باشد کودکان تحت بازداشت دولت.

رهبری DOJ ، و به طور خاص OAG ، قبل از اجرای DHS اجرای روش جدید ارجاع بزرگسالان واحد خانواده برای پیگرد قانونی به عنوان بخشی از سیاست تحمل صفر ، با مرزهای جنوب غربی USAOs ، USMS ، HHS یا دادگاه های فدرال هماهنگی موثری نداشتند . ما همچنین دریافتیم که انتظارات OAG از چگونگی روند جدایی خانواده به طور قابل توجهی دست کم گرفتن پیچیدگی های آن و درک ناکافی از الزامات قانونی مربوط به مراقبت و حضانت فرزندان جدا شده را نشان می دهد. نتیجه گرفتیم که تمرکز یک جانبه وزارت در افزایش تعقیب قضایی مهاجرت به ازای بررسی دقیق و مناسب تأثیر تعقیب قضایی در واحدهای خانواده و جدایی کودکان انجام شده است.

DOJ هشدارهای بخش غربی تگزاس را نادیده گرفت ، جایی که یک برنامه مشابه “تحمل صفر” در سال 2017 با مشکل در پیوند خانواده ها روبرو شد ، و در عوض AG “فقط بر افزایش پیگرد قانونی ورود غیرقانونی ناشی از طرح El Paso متمرکز شد و این کار را نکرد به دنبال اطلاعات آسان در دسترس باشید که بتواند موارد جدی را که در نتیجه تعقیب کیفری بزرگسالان در واحد خانواده و جدایی کودکان مربوطه بوجود آمده است ، برای آنها مشخص کند. “

امروز وجود دارد 611 کودک هنوز متحد نشده با خانواده هایشان – نتیجه ای که براساس اطلاعاتی که DOJ و DHS قبل از اجرای سیاست جدایی خانواده در سرتاسر کشور اجرا می کرد کاملاً قابل پیش بینی بود.

جف سشنز ، که حاضر به همکاری با تحقیق نشد ، بعد از اشتیون میلر در غیرت متعصبانه خود برای تحمیل درد به مهاجران ، پس از استفان میلر دوم است. اما معاونان جلسات در DOJ نیز بسیار وحشتناک به نظر می رسند.

وکیل وزارت دادگستری ژن همیلتون ، الف متحد نزدیک استفان میلر ، مشاور کاخ سفید ، Homeland Security را مقصر این سیاست دانست و به IG گفت ، “اگر وزیر Nielsen و DHS مایل به ارجاع افراد خردسال و دارای فرزند نبودند ، ما آنها را تحت تعقیب قرار نمی دادیم زیرا آنها آنها را ارجاع داد. و در نهایت این تصمیم بین وزیر نیلسن و رئیس جمهور خواهد بود. ” که به راحتی این واقعیت را نادیده می گیرد که سشنس نیروی محرکه این سیاست بود و نیلسن به رئیس جمهور گفت از نظر منطقی غیرممکن و شاید غیرقانونی باشد.

اما به تعبیری ، شما می دانید که با بیگانه هراسی و دایناسورهای متعصب متعلق به دوران گذشته ، که قبلاً به سمت خروج حرکت می کنید ، به چه چیزی می رسید. این معاون دادستان کل سابق رود روزنشتاین است ، که می داند این کار اشتباه است اما با این وجود وفادارانه پیش می رود گه وحشتناک، که قلب شما را می شکند.

در اینجا او از بی تفاوتی کامل خود نسبت به توانایی DHS در مراقبت از کودکان تحت سرپرستی و در نهایت پیوند دادن آنها با والدینشان دفاع می کند ، زیرا “رویکرد من اعتماد به آنها و فرض کردن این بود که افرادشان آنطور که باید اداره می کنند و فکر می کردم مدیریت شغل شخص دیگری برای من نیست. “

انتظار دارید DHS و HHS بتوانند کودکانی را که به آنها سپرده شده اند مدیریت کنند. فکر می کنم این چیزی است که آنها باید در نظر می گرفتند. آنها باید می گفتند: “سلام ، اگر ما این کار را انجام دهیم مشکلی وجود دارد ، ما دیگر بچه ها را از دست خواهیم داد و نمی خواهیم بچه ها را دوباره متحد کنیم.” این مسئله ای است که آنها باید از آن پرچم می زدند. من فقط این را به عنوان ارزش سهام DOJ نمی دانم.

در اینجا جان باش ، وكیل دادگستری ایالات متحده در ناحیه غربی تگزاس است كه در یك ایمیل به كارمندانش توضیح می دهد كه او فقط با روزنشتاین از شاخ جدا شده و به او دستور داده است كه نوزادان را هر چند جوان نگه دارد.

من فقط با DAG صحبت کردم. او دستور داد که ، در هر [Attorney General’s] سیاست ، ما نباید تعقیب قانونی مربوط به مهاجرت به بزرگسالان در واحدهای خانوادگی را به دلیل سن کودک به طور قطعی کاهش دهیم. به عبارت دیگر ، دستورالعمل ما این است که اگر [the Border Patrol] یک والد تنها از کودک در هر سنی را به ما ارجاع می دهد (یا هر دو والدین کودک در هر سنی) ، ما نباید شرایط خاص خاص مورد خاص را دنبال کنیم (به عنوان مثال ، کودک به شدت بیمار است ، کودک فقط بومی صحبت می کند) زبان و غیره) من این را فهمیده بودم [the Border Patrol] خود این سیاست را دارد که والدین را به ما ارجاع ندهد ، در این صورت کودکان زیر 5 سال از والدین جدا می شود. اما ظاهراً [the Border Patrol] این کار را دیروز در الپاسو در دو مورد انجام داد و ما در درک خود از سیاست کاهش یافتیم. طبق بخشنامه ای که من تازه از DAG دریافت کردم ، با این حال ، این دو مورد نباید رد می شدند.

روزنشتاین اظهار شوکه کرد که باش این تعبیر را به عنوان محدود کردن صلاحدید خود برای پیگرد قانونی والدین در صورتی که این امر شامل حضانت دولت از کودکان خردسال یا جوانان غیر اسپانیایی زبان است و هیچ راهی برای برقراری ارتباط با مراقبان خود ندارند ، تعبیر کرده است.

“اگر کسی تصور کرد که آنها قرار است درست مثل یک سرباز باشند ، بدون در نظر گرفتن واقعیت ها ، همه پرونده ها را مورد پیگرد قانونی قرار دهند ، این از من ناشی نمی شود و اگر به ایمیل های باش نگاه کنید ، او می گوید ، شرایط مبتنی بر پرونده را در نظر بگیرید ، “او به IG گفت.

روزنشتاین در بیانیه ای که روز گذشته منتشر شد گفت: “از زمان ترک بخش ، من اغلب از خودم می پرسیدم که باید متفاوت عمل می کردیم ، و هیچ مسئله ای بیش از سیاست مهاجرت با تحمل صفر بر من غلبه نکرد.” “این یک سیاست شکست خورده بود که هرگز نباید پیشنهاد یا اجرا می شد. کاش همه ما بهتر عمل می کردیم. “

به نظر می رسد اشتباهاتی صورت گرفته است. این سیاست هرگز نباید اجرا می شد. توسط چه کسی؟ خوب ، رود روزنشتاین نمی تواند بگوید. اما او زیاد به آن فکر می کند و تعجب می کند که اگر کسی ، جایی بتواند به گونه دیگری عمل کند.

مقامات دادگستری با ابراز تأسف نسبت به گزارش جدایی خانواده با سرزنش ترامپ پاسخ می دهند [NBC]
بررسی برنامه ریزی وزارت دادگستری و اجرای سیاست تحمل صفر و هماهنگی آن با دپارتمان های امنیت داخلی و بهداشت و خدمات انسانی


الیزابت رنگ در بالتیمور زندگی می کند و در آنجا درباره حقوق و سیاست می نویسد.

logo-footer