Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اگر می کوشیدم الگوی واقعیت امتحانات حقوقی دیوانه وار را در مورد جایگزینی بنویسم ، این الگویی است که می نویسم.

در ژوئن 2021 ، دادگاه عالی بریتیش کلمبیا صادر کرد داوری در شرایطی که KB v MSB و NBB با وجود نام خسته کننده پرونده ، دادگاه با برخی از حقایق بسیار تند برخورد کرد.

MSB (شوهر) و NBB (همسر) در سال 2009 ازدواج کردند و مدتها با ناباروری مبارزه کردند. تلاش آنها برای بارداری شامل سفرهایی به هند برای انجام IVF و رحم اجاره ای بود – زمانی که مادربزرگ در هند بود هنوز هم از نظر قانونی مجاز است برای خارجی ها با این وجود همه تلاش های زوجین به شکست انجامید.

سپس KB ، KB (جایگزین ، مسلماً) ، مادر مجرد دو بچه همراه شد. او با شوهر رابطه برقرار کرد و به طرز عجیبی ، با همسر نیز دوست صمیمی شد. در فوریه 2016 ، KB سپس پیشنهاد کرد که یک جایگزین برای این زوج باشد. او با این زوج به هند سفر کرد و یک جنین (از نظر ژنتیکی مربوط به زن و شوهر) به رحم خود منتقل کرد. متأسفانه ، آن تلاش نیز موفقیت آمیز نبود.

سپس زن و شوهر و KB بحث و توافق کردند که KB به عنوان یک جانشین ژنتیکی عمل کند (همچنین به عنوان یک جانشین سنتی شناخته می شود) ، به موجب آن KB تخمهای خود را به زن و شوهر اهدا می کند ، و همچنین به عنوان یک جانشین عمل می کند. این بطور کلی به این معنی است که جایگزین یک روش تلقیح پزشکی را با اسپرم پدر یا اهدا کننده مورد نظر طی می کند.

طرفین قرارداد اجاره کتبی منعقد کردند که توسط والدین موردنظر تنظیم شده و هیچ وکیلی در آن شرکت نکرده است. امضای KB در قرارداد نشان داده شده است ، اما با وجود این ، او همیشه با دیدن قرارداد اختلاف می کند. (وکلا ، من عذرخواهی می کنم که چشمان شما از تمام پرچم های قرمز می سوزد.)

تصور توسط امور. KB با موفقیت یک بچه را با اسپرم همسر باردار شد و بعدا VNKB (کودک) را به دنیا آورد. با این حال، چگونه این تصور اتفاق افتاده است این زوج ادعا می کنند که این کار از طریق روش تلقیح در خانه انجام شده است. KB ، با این حال ، ادعا می کند که مطمئناً آنها فرآیند خانه را امتحان کرده اند. اما او می گوید که یک بار این شکست ، او و شوهر به روش قدیمی (رابطه جنسی AKA) بازگشتند ، و کودک اینگونه تصور شد.

این حتی اولین باری نبود که شوهر و KB با هم باردار شدند. پیش از این ، KB دو بار از طریق رابطه جنسی با شوهر باردار شده بود و در هر دو مورد سقط جنین کرده بود. این بارداری البته او خاتمه نیاورد ، اما دختری سالم به دنیا آورد.

KB پس از تولد ، اسنادی را امضا کرد که وی را جانشین بودن خود تأیید می کند و زن و شوهر والدین کودکی هستند که وی به دنیا آورده است.

همه چیز به جنوب می رود. طی چند سال اول زندگی کودک ، زن و شوهر و KB با هم در ارتباط بودند و KB حتی کودک را مکرراً می دید و با او تعامل داشت. با این حال ، زن و شوهر به دادگاه توضیح دادند که “وقتی KB شروع به مطالبات تدریجی بیشتر از آنها کرد ،” بطور فزاینده ای متشنج شد. به خصوص، [she] می خواست برنامه ای را برای تعیین زمان تماس با او رسمی کند [the child] و خواستار پرداخت 100000 دلار شد. ” زن و شوهر در دادگاه اظهار داشتند که آنها 40 هزار کیلوبایت KB ، به علاوه مالیات ، را برای هزینه های جانشینی مادر پرداخت کرده اند. اما KB انكار كرد كه مبلغ 40K دلار برای مادربزرگ بوده است. در عوض ، او گفت که این فقط یک هدیه است. بالاخره او با شوهر خوابیده بود.

اما فقط پول نبود که باعث اختلاف نهایی طرفین شد. KB بود که رابطه عاشقانه ای را با شخص دیگری آغاز کرد و سرانجام رابطه خود را با شوهر خاتمه داد. زن و شوهر از فوریه 2020 اجازه دیدن KB به کودک را ندادند.

KB این اقدام را در ژوئیه سال 2020 انجام داد و خواستار آن شد كه دادگاه وی را به عنوان والدین این فرزند اعلام كند و به او زمان و مسئولیت های تربیتی برابر و همچنین حمایت از فرزند را بدهد.

خیلی مسائل در صورت تبدیل شدن آن به س examال امتحانات دانشکده حقوق ، در اینجا یک برگه مینی تخت برای برخی از موارد ضروری وجود دارد.

  1. داشتن رابطه جنسی هرگز مساوی با جایگزینی نیست. حداقل در ایالات متحده ، همه قوانینی که به جایگزینی پرداخته اند ، تصور را باید از طریق روش کمک باروری و بخصوص از طریق رابطه جنسی انجام ندهند.
  2. عدم مشاوره این یکی رایگان است. واضح است ، هر دو طرف باید مشاور حقوقی مستقل داشته باشند ، همانطور که توسط تعدادی از ایالت ها ، از جمله ایالت کلرادو محل تولد من ، لازم است قانون جایگزینی جدید.
  3. جبران خسارت. اول ، این عارضه وجود دارد که در کانادا ، والدین مورد نظر مجاز به جبران جانشین نیستند بلکه فقط برای بازپرداخت هزینه ها مجاز هستند. آیا زن دیگر 100000 دلار هزینه داشته است؟ احتمالا نه. و در ایالات متحده ، کلیه شرایط جبران خسارت باید به طور واضح در توافق نامه حقوقی قید شود (توافق نامه ای که در آن همه طرفین به طور مستقل نمایندگی داشته باشند و نه تنها دیدن توافق نامه ، بلکه آنچه را که در آن آمده است نیز تصدیق کنند). علاوه بر این ، 100000 دلار نیز برای استانداردهای ایالات متحده فوق العاده بالا است. در حالی که اعداد همچنان در حال افزایش هستند ، ما هنوز به آن دامنه 40،000 دلاری نزدیک هستیم.
  4. سلامت روان. بهتر است یک عمل انجام شود ، و همچنین طبق قانون در برخی از حوزه های قضایی ، یک نامزد جایگزین باید تحت ارزیابی سلامت روان یا مشاوره قرار گیرد. در حالی که من هیچ متخصص بهداشت روان نیستم ، حدس می زنم کسی به شدت توصیه کند که نباید با معشوق مخفی و همسر معتمد خود در یک قرارداد جانشین قرارداد ببندید.

اما دادگاه چه گفت؟

دادگاه در مورد ارتباط ژنتیکی KB و زایمان حاملگی کودک تمرکز نکرد. در عوض ، دادگاه به این واقعیت پی برد که KB فعلاً سرپرستی کودک را نداشته و یا هرگز از آن برخوردار نبوده است. بنابراین KB به عنوان یک nonguardian طبقه بندی شد. طبق قانون قابل اجرا ، استانداردها برای اعطای تماس یا حقوق غیرنگاردی که وضعیت کودک را ناراحت می کند ، بالا هستند. دادگاه عوامل تعیین کننده صلاح کودک را ارزیابی کرد و دریافت که در نهایت درخواست KB به صلاح کودک نیست.

برنامه KB رد شد. با این حال ، هنوز تمام نشده است. این پرونده قرار است در ژانویه 2022 به محاکمه برود ، جایی که طرفین ممکن است ادویه اضافی ، شواهد و مدارکی ارائه دهند که می تواند چشم انداز را دوباره تغییر دهد.


الن تراچمن وکیل مدافع است Trachman Law Center، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور متخصص در قانون فناوری کمک به تولید مثل و میزبان مشترک پادکست من می خواهم یک کودک را در تو بگذارم. می توانید به او برسید نوزادانabovethelaw.com.

logo-footer