Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

به سال 2015 برگشته ، ناامیدی از جان دیر تراکتور draconian DRM با یک جنبش فناوری مردمی که “حق تعمیر” نامیده می شود ، به اوج خود رسید. پس از آنكه DRM (و EULA شركت) سهم شیر را در تعمیر یا اصلاح تراكتورهای مشتریانی كه تصور می كردند مالك آن هستند ممنوع كرد ، اقدامات شركت در “تعمیرات غیرمجاز” تعداد بی شماری از شهروندان عادی را به فعالان سیاست فناوری تبدیل كرد. این محدودیت ها فقط برای بالا بردن هزینه های صاحبان آنها مفید بود ، آنها که یا با پرداخت پول به میزان قابل توجهی برای تعمیر “مجاز” و یا بازی با سیستم عامل دزدان دریایی فقط برای اطمینان از اینکه محصولات واقعی آنها کار می کنند ، بازی می کنند.

البته مشکل فقط به جان دیر محدود نمی شود. اپل ، مایکروسافت ، سونی و تعداد بیشماری از غول های فناوری که مشتاق انحصار تعمیرات هستند ، این کار را عادت کرده اند تعمیرگاه های مستقل شکایت و قلدری و شیطان پرستی مصرف کنندگانی که به سادگی می خواهند زباله ها را کاهش دهند و دستگاه های خود را تعمیر کنند. این ، به نوبه خود ، منجر به فشار فزاینده ای برای حق اصلاح قانون در ایالات بی شماری شده است.

این جنبش در این هفته با کسب خبر پیروزی بزرگ دیگری را کسب کرد 8/74 درصد از رای دهندگان ماساچوست (تا کنون) به تازگی توسعه قانون ماساچوست موجود را تأیید کرده و در نتیجه یکی از جامع ترین حق ترمیم قوانین در کشور به وجود آمده است. قانون اصلی اولین قانونی در کشور بود که در سال 2013 تصویب شد. این به روزرسانی به طرز چشمگیری قانون را بهبود می بخشد ، و الزام می کند که از سال 2022 ، همه وسایل نقلیه مجهز به telematics از طریق یک پلت فرم شفاف استاندارد و استاندارد که به مالکان و تعمیرات شخص ثالث امکان پذیر است ، قابل دسترسی باشند. فروشگاه ها برای دسترسی به داده های وسیله نقلیه از طریق دستگاه تلفن همراه.

به عبارت ساده تر ، این بدان معناست که کاربران می توانند وسیله نقلیه خود را به هر تعمیرگاه برسانند و دسترسی آسان و شفاف به داده های خودرو داشته باشند ، بدون محدودیت های ناپسند یا مجبور به مراجعه به مکانیک نمایندگی گران تر با استفاده از ابزارهای اختصاصی. همانطور که انتظار دارید ، صنعت اتومبیل در یک مقطع واقعاً سخت تلاش کرد تا قانون را رد کند به دروغ بحث کردن این “به شکارچیان جنسی کمک خواهد کرد” (به طور جدی). اپل ، مایکروسافت و دیگران که مشتاق افزایش درآمد از طریق انحصارهای تعمیر هستند ، به طور معمول ، سعی کرده اند به طور دروغین حقوق اساسی تعمیر را به عنوان به نوعی شیطنت و خطرناک است.

نیازی به گفتن نیست که حق تعمیر مدافعانی مانند مدیر عامل iFixit ، کایل وینز ، بود بسیار خوشحال از تصویب قانون:

“كایل وینز ، مدیر عامل iFixit ، بسیار هیجان زده است. “اتومبیل های مدرن می توانند اطلاعات تعمیر و نگهداری را مستقیماً به تولیدکنندگان ارسال کنند ، مکانیک محلی را قطع کنند. س 1ال 1 اطمینان حاصل می کند که مصرف کنندگان می توانند به تعمیر وسایل نقلیه خود ادامه دهند یا آنها را در مغازه مورد نظر خود ثابت کنند. “

این بدان معنی است که تعمیرگاه های مستقل با تولیدکنندگان اتومبیل و نمایندگی ها ، که به طور فزاینده ای به داده های تعمیرات بی سیم جمع آوری شده بی سیم ، یا telematics تبدیل شده اند ، شرایط یکسانی دارند. دارندگان اتومبیل نیز می توانند اطلاعات تعمیر و نگهداری اتومبیل خود را از طریق یک برنامه تلفن هوشمند مشاهده کنند. و راه را برای نوآوری ها باز می کند ، مانند برنامه های تشخیص بی سیم برای iOS و Android.

هر چه شرکت های بیشتری سعی کنند سیستم های خود را قفل کنند ، تعمیرگاه های مستقل زورگویی را انجام دهند و در غیر اینصورت مصرف کننده را از بین ببرند (همه اینها برای اثرات مخرب محیط زیست است) ، این جنبش بیشتر می شود. و شرکتها و صنایعی که در خارج از کشور تلاش می کنند حقوق اساسی مصرف کننده را به عنوان نوعی خطرناک و شیطانی تنظیم کنند ، کاملاً پیام دریافت نکرده اند.

رأی دهندگان ماساچوست با اکثریت قریب به اتفاق از قانون “حق تعمیر” گسترش یافته اند

بیشتر داستانهای مرتبط با قانون از Techdirt:

تهیه کنندگان “انولا هولمز” در حرکت برای رد دعوی دعوی مزخرف به سختی درگیر املاک Conan Doyle می شوند
ادغام ‘Synergies’ T-Mobile را مجبور به پرداخت 200 میلیون دلار جریمه برای دروغگویی های سرعت دویدن می کند
پلیس های تگزاس در میلیون ها جستجو در کنار جاده شرکت می کنند ، 80 درصد از زمان را هیچ چیز غیرقانونی نمی یابند

logo-footer