Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در یک نظر 7-2 ​​که روز پنجشنبه ارائه شد ، دیوان عالی کشور یک چالش قانون اساسی را کنار زد به قانون مراقبت مقرون به صرفه ، ترک قانون دست نخورده.

هفت قاضی دادگاه ، که اکنون اکثریت محافظه کار 6-3 دارد ، به این نتیجه رسیدند که شاکیان “نتوانستند نشان دهند که ایستاده اند در حمله به عنوان حداقل پوشش اساسی قانون ضد قانون اساسی”. این بدان معناست که شاکیان ، از جمله ایالت تگزاس ، قادر به اثبات آسیب دیده بودن توسط قانون نبوده اند.

استدلال های شاکیان از تصمیم کنگره در سال 2017 برای کاهش مجازات عدم دستیابی به حداقل سطح پوشش بهداشتی – طبق دستورالعمل قانونی – به 0 دلار ناشی می شود. تگزاس ، 17 ایالت دیگر و دو نفر با طرح دعوی ادعا کردند که با مجازات 0 دلار ، این شرط خلاف قانون اساسی است زیرا دیگر نمی تواند مالیات محسوب شود. آنها همچنین استدلال کردند که نمی توان این شرط را از بقیه فعل جدا کرد و از این رو ، این عمل به طور کلی فاقد اعتبار است.

اگرچه در تصمیم منتظر مدتها به این سوال بزرگتر نرسیده بود که آیا حداقل میزان ضروری برای پوشش قانونی می تواند از قانون جدا شود ، اما در واقع یک چالش مهم دیگر در مورد قانون امضای باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین پایان می یابد. این سومین بار است که یک چالش علیه ACA به دیوان عالی کشور ناکام می ماند و تلاش های قبلی در این زمینه کوتاه است 2012 و 2015.

در این آخرین تلاش ، شاکیان منفرد ادعا کردند که در صورت تقاضای قانون برای پرداخت هزینه های مراقبت های بهداشتی ، “یک آسیب شخصی خاص” را تجربه کرده اند.

دادگستری استیون برایر در نظر اکثریت نوشت ، اما از آنجا که مجازات انجام ندادن این عمل به طور م agoثر چهار سال پیش باطل شد ، متهم ، کمیسر درآمد داخلی و دبیر بهداشت و خدمات انسانی راهی برای اجرای این شرط ندارند. برای دادگاه

وی اظهار داشت: “در یک کلام ، آنها نشان نداده اند که هر نوع اقدام یا رفتاری از دولت باعث آسیب دیدگی آنها شده است [the minimum essential coverage requirement]، ”عدالت بریر نوشت.

بعلاوه ، شاکیان ایالت استدلال کردند که این الزام افراد را به سمت برنامه های بیمه تحت حمایت دولت سوق می دهد و در نتیجه هزینه ها را افزایش می دهد. لیا گرینبرگ کاتز ، شریک شرکت حقوقی Troutman Pepper ، در یک ایمیل گفت: اما آنها شواهد کافی در مورد افزایش واقعی یا بالقوه ثبت نام در نتیجه یک ماموریت ارائه نداده اند.

وی گفت: “در صورت عدم وجود این شواهد ، ایالت ها نتوانستند صدمات لازم را نشان دهند.” “اگرچه این مسابقه به قانون اساسی این کشور نپرداخت [individual] حکم ، دادگاه آن را دست نخورده باقی می گذارد و به چالش کشیدن در آینده بسیار دشوار است. “

تصمیم دیوان عالی کشور با تشویق طرف های ذینفع در سراسر صنعت روبرو شد.

کیم کک ، رئیس و مدیرعامل انجمن Blue Cross Blue Shield ، در یک ایمیل گفت: “ما از تصمیم امروز برای رد چالش قانون مراقبت مقرون به صرفه خوشحالیم.” “[It] اکنون این فرصت را به ملت می دهد تا به طور معنی داری از عهده هزینه های اساسی مراقبت های بهداشتی برآید – یکی از مهمترین چالش ها در سیستم مراقبت های بهداشتی. “

ریک پولاک ، رئیس و مدیرعامل انجمن بیمارستانهای آمریکا ، بیانیه صادر کرد با یک احساس مشابه ، گفت که میلیون ها نفر تحت ACA “دوباره می توانند نفس راحتی بکشند.”

به طور کلی ، این تصمیم باعث ثبات بخش بهداشت در زمانی می شود که توسط بیماری همه گیر Covid-19 مورد استفاده قرار گرفته است ، گفت: سینتیا کاکس ، معاون رئیس بنیاد خانواده قیصر ، در یک ایمیل.

وی گفت: “ACA از زمان تصویب بحث برانگیز بوده است ، اما دادگاه امروز بدون ابهام در مورد خطوط ایدئولوژیك رای صادر كرد.”

علیرغم جنجال های پیرامون این قانون ، طبق نظر a. افکار عمومی ACA از زمان تصویب آن در سال 2010 تکامل یافته است نظرسنجی بنیاد خانواده قیصر. در ماه مه 2010 ، حدود 44٪ از آمریکایی ها به طور کلی نظر مطلوبی در مورد قانون داشتند ، در حالی که 41٪ نظر نامطلوبی داشتند. اما تا ماه مه ، نسبت آمریکایی هایی که ACA را مطلوب می دانند به 53٪ رسیده است ، در حالی که نسبت کسانی که دیدگاه نامطلوب دارند به 35٪ کاهش یافته است.

اگر این قانون لغو شده باشد ، نه تنها پوشش بهداشتی نیز پوشش می یابد از حدود 31 میلیون مردم در معرض خطر قرار می گیرند ، اما حداقل 50 میلیون نفر با شرایط سلامتی قبلی در میان یک بیماری همه گیر که تاکنون بیش از 600000 نفر جان خود را از دست داده است ، به طور بالقوه غیرقابل درمان می شود.

عکس: مسافر 1116 ، گتی ایماژ

logo-footer