Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از جو Raedle / گتی ایماژ)

دیزنی ، البته ، به عنوان حداکثر گرایان حق چاپ مشهور است. این شرکت متهم شده است که پیشروترین شرکت در تلاش برای ایجاد قوانین حق نسخه‌برداری هراس انگیزتر است. و البته ، بدنام است منحنی میکی موس، اولین بار یک دهه پیش توسط تام بل تعیین شد ، و نشان داد که چگونه به نظر می رسد افزونه های حق چاپ همیشه اتفاق می افتد فقط همانطور که میکی موس قرار بود به دامنه عمومی برود (البته امیدوارم که این پایان باشد):

دقیق یا نه ، دیزنی مترادف با حداکثر رساندن قانون کپی رایت است ، که این شرکت و لابی گران آن همیشه با ادعاهای مزخرف نحوه کار “برای هنرمند” توجیه می کنند.

با این تفاوت که به نظر می رسد دیزنی به هنرمندان مبلغی پرداخت نمی کند. گرچه جزئیات کمی مبهم است ، دیروز نویسندگان علمی تخیلی و فانتزی آمریکا (SFWA) و نویسنده مشهور آلن دین فاستر اعلام کردند که دیزنی دیگر حق امتیاز به او پرداخت نمی کرد برای کتابهای مختلف جنگ ستارگان که او نوشت (از جمله رمان نویسی اولین فیلم در سال 1976) ، همراه با داستان نویسی از فیلمهای بیگانگان. او ادعا می کند که قبلاً همیشه حق امتیاز دریافت می کرد ، اما ناگهان ناپدید شدند.

فاستر نامه ای نوشت (با سرگرمی خطاب به “میکی”) و در آن طرف بحث خود را مطرح كرد ، كم و بیش گفت كه همانطور كه ​​دیزنی شركتها و حقوق مختلف دیگر را قلقلك داده است ، فقط پرداخت حق امتیاز را متوقف كرده است:

هنگامی که لوکاس فیلم را خریداری کردید ، حق برخی از کتابهایی را که من نوشتم ، بدست آوردید. جنگ ستارگان ، رمان اولین فیلم. Splinter of the ذهن ذهن ، اولین رمان دنباله دار. شما حق امتیازات این کتابها را به من مدیون هستید. پرداخت آنها را متوقف کردید.

هنگامی که فاکس قرن بیستم را خریداری کردید ، سرانجام حقوق سایر کتابهایی را که من نوشته بودم به دست آوردید. نوسازی های ALIEN ، ALIENS و ALIEN 3. شما هرگز حق هیچ یک از اینها را پرداخت نکرده اید ، یا حتی برای آنها بیانیه حق امتیاز صادر نکرده اید.

همه این کتاب ها هنوز هم بسیار در دست چاپ هستند. آنها هنوز هم درآمد کسب می کنند. برای شما. هنگامی که یک شرکت شرکت دیگری را خریداری می کند ، آنها بدهی ها و همچنین دارایی های آن را کسب می کنند. مطمئناً از مزایای دارایی ها بهره می برید. من خیلی دوست دارم سهم کوچک (هرچند که برای من کوچک نیست).

شما می خواهید من قبل از صحبت حتی یک NDA (توافق نامه عدم انتشار اطلاعات) امضا کنم. من در کار 50 ساله خود تعداد زیادی NDA امضا کرده ام. هرگز کسی هرگز از من نخواسته است قبل از مذاکره یکی را امضا کنم. به همین دلیل واضح که به محض امضا ، دیگر نمی توانید در مورد موضوع مورد بحث صحبت کنید. هر یک از نمایندگان من در این موضوع ، با چندین و چند دهه تجربه در چنین مشاغل ، گیج کننده گی من است.

شما همچنان درخواست های نمایندگان من را نادیده می گیرید. شما همچنان س quالات SFWA ، Science Fiction and Fantasy Writers of America را نادیده می گیرید. شما همچنان از نمایندگان قانونی من چشم پوشی می کنید. من می دانم که این همان کاری است که شرکتهای عجیب غالباً انجام می دهند. درخواست ها و سوالات را نادیده بگیرید و امیدوار باشید که خواهان به سادگی از بین برود. یا احتمالاً بمیرد. اما من هنوز اینجا هستم ، و هنوز حق آن را دارم که به من مدیون هستی. از جمله اینکه نباید نادیده گرفته شوم ، فقط به این دلیل که فقط یک نویسنده تنها هستم. چه تعداد نویسنده و هنرمند دیگر را به طور مشابه نادیده می گیرید؟

که در یک کنفرانس مطبوعاتی ویدیویی، فاستر و SFWA (ضمن اعتراف به اینكه هیچ كسی در تماس نیست وكیل است) گفتند كه دیزنی ادعا می كند كه “حقوق اما نه تعهدات” این آثار را خریداری كرده است. … عجیب است و ای کاش یک وکیل در تماس بود. از آنجا که معنی های زیادی را ندارد.

همانطور که SFWA خاطرنشان می کند ، اگر خرید حقوق بدون تعهدات امکان پذیر باشد ، هر شرکتی می تواند فروش تقلبی حقوق را بدون تعهدات انجام دهد و از پرداخت هرگونه حق امتیاز تاکنون خارج شود.

البته جزئیات در اینجا مهم است و ما فقط یک طرف داریم (و نه وکلای آنها). ممکن است چیز عجیبی در این قراردادها وجود داشته باشد (و این ، اساساً ، یک اختلاف قرارداد است ، نه یک حق چاپ). اما فقط در یک واقعیت اساسی از نظر دیزنی نفرت انگیز به نظر می رسد. اگر حق الزحمه بدهکار باشید ، حق امتیاز پرداخت می کنید. با توجه به اینکه دیزنی با کپی رایت خود چقدر تهاجمی است ، فکر می کنید وکلای آن این موضوع را درک می کنند.

دیزنی (دیزنی!) متهم به تلاش برای وکالت در راه پرداخت حق امتیاز به آلن دین فاستر

بیشتر داستانهای مرتبط با قانون از Techdirt:

شواهد بیشتری ادعاهای FCC مبنی بر اینكه كاهش خنثی بودن خالص باعث افزایش سرمایه گذاری باند پهن می شود ، مزخرف بود
Devin Nunes Files یکی دیگر از لباسهای SLAPP است. دوباره از واشنگتن پست شکایت می کند
کلاه های استفاده از پهنای باند Bullshit در طی یک بیماری همه گیر بسیار سودآور هستند

logo-footer