Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از شان گالوپ / گتی ایماژ)

هرگز به قدرت هیجان سرمایه گذار شک نکنید. یا فرض کنید که تنها ارزش دادخواست ثبت اختراع – خصوصاً برای یک شرکت بازرگانی عمومی که از حق ثبت اختراع خود درآمد کسب می کند – میزان خسارت موجود است. این دو درس با یک روز وحشی معامله در جمعه گذشته برای یک شرکت سخت افزاری افسانه ای تقویت شده است که وابسته به سبد ثبت اختراع عظیم خود برای درآمدزایی است. شرکت؟ هیچ کس دیگری به جز BlackBerry ، سازنده همراه الکترونیکی نسلی از وکلا. در یک زمان جمعه ، سقف بازار شرکت بیش از 1 میلیارد دلار بود ، قبل از اینکه در طول روز کم شود تا 8٪ نزدیک شود ، یا معادل (فقط) چند صد میلیون دلار به ارزش شرکت اضافه شده است. علاوه بر نوسان قیمت ، بیش از 150 میلیون سهم با هم معامله کردند و قبل از تعطیلات آخر هفته یک دور از معاملات عصبانی را محدود کردند.

چه چیزی باعث آتش بازی شد؟ در ابتدا شایعاتی در مورد حل و فصل ثبت اختراع جهانی بین BlackBerry و Facebook بود – شایعاتی که به سرعت دنبال شدند تائیدیه که به توافق رسیده اند همانطور که انتظار می رفت ، شرایط سازش محرمانه اعلام شد ، اما این مانع از افزایش قیمت سهام BlackBerry سرمایه گذاران نشد ، شاید با این فرض که فیس بوک برای پرداخت مبلغ قابل توجهی در ازای صلح ثبت اختراع توافق کرده است. کاهش اشتیاق برای اخبار ، حداقل همانطور که در کم رنگ شدن قیمت سهام BlackBerry در طول روز منعکس شد ، به احتمال زیاد بازتابی از سرمایه گذاران پیچیده بود که تصور می کردند مفروضات خوش بینانه درباره میزان پرداخت فیس بوک در بهترین حالت حدس و گمان است. بله ، شاید با پرداخت توسط فیس بوک موافقت شده باشد ، اما این واقعیت (یا مبلغ) احتمالاً تا اولین بروزرسانی سرمایه گذار سه ماهه بعدی BlackBerry تأیید نخواهد شد. با این حال ، اقدام روز جمعه در قیمت سهام BlackBerry یک یادآوری قوی برای تولید ارزش بالقوه برای شرکتهای تجاری عمومی است که در یک کمپین کسب درآمد از اختراع ثبت شده اند.

اگرچه ممکن است شرایط سازش محرمانه بوده باشد ، اما لازم است که بررسی کنید که چگونه یک توافق بین BlackBerry و Facebook به نظر می رسد. حتی ارزش بیشتری دارد که ارزیابی کنید چگونه حرکت می کند و خلاف می کند (بعضی از آنها را در سال 2018 در این صفحات شرح داده ام) هر طرفی که در طول سالهای دعوا بین طرفین به کار گرفته شده است ممکن است در نتیجه این هفته گذشته کمک کرده باشد. اگرچه ما می توانیم حدس بزنیم که ممکن است این توافق شامل یک مجوز متقابل و همچنین یک مجوز جهانی برای نمونه کارها BlackBerry باشد که مانع ادعاهای آینده علیه FaceBook می شود ، اما واقعا می دانیم که شرایط واقعی تسویه حساب چیست – مهم نیست که سرمایه گذاران علاقه مند باشند در دانستن جزئیات هستند آنچه ما می دانیم این است که هر دو طرف پس از سال ها دادخواست توانستند به توافق برسند.

از منظر زمان ، جای تعجب نیست که این توافق در نتیجه یک حکم منفی برای BlackBerry در مدار فدرال اتفاق بیفتد. همانطور که در گزارش شده است TheRecorder، تلاش بلک بری برای واژگون کردن نامطلوب آلیس احکام پرونده های آن علیه فیس بوک و اسنپ به نظر می رسید که “مدار فدرال به نظر می رسد … گویا ممکن است احیای مجدد” آن حق اختراع را بخوبی انجام دهد. اما علی رغم هر نوع خوش بینی که ممکن است از بحث شفاهی ناشی شده باشد ، هیئت مدیره مدار فدرال به سرعت صلاحیت قانون 36 در مورد عدم صلاحیت را صادر کرد. با این عقب نشینی تازه ، قطعاً به نظر می رسد که بلک بری انگیزه داشت تا قبل از آسیب بیشتر به اعتبار پرتفوی ثبت اختراع خود ، فعالیت خود را علیه فیس بوک متوقف کند.

علی رغم شکست هایی که در برابر فیس بوک به وجود آمد ، بی انصافی است که مبارزات انتخاباتی BlackBerry را یک شکست کامل بدانیم. برای اولین بار ، این کار به جایی رسید که می توانست تسویه حساب کند ، و نتیجه آن افزایش ارزش شرکت است. این همچنین نشان داد که می تواند با یک متهم ثبت اختراع بسیار ماهر پا به پا شود – یکی با منابع و اراده برای اجرای یک استراتژی دفاع از حق ثبت اختراع فعال کتاب درسی ، متشکل از دادخواست ، IPR و چالش های اعتبار اولیه برای حق ثبت اختراع BlackBerry. در برابر آن به طور خلاصه ، بلک بری موفق شد معاملات خود را ادامه دهد و زندگی کند تا یک روز دیگر ، شاید در برابر حریفی که تمایل به مبارزه با آن ندارد ، مبارزه کند.

با فرض اینکه این توافق منجر به پرداخت قابل توجه فیس بوک به بلک بری نشده باشد ، پس احتمالاً پول خرج شده در فیس بوک در دفاع از خود در مقایسه با مطالبات مالی بلک بری در ابتدای پرونده کاهش یافته است. که باعث می شود هزینه های دفاعی صرف نظر از میزان پس انداز مالی نسبت به خواسته های BlackBerry و صرفاً با توجه به اثر بازدارندگی در برابر امیدهای احتمالی کسب درآمد از حق ثبت ، صرفنظر از میزان قابل توجهی ، صرف شود. هدف دوم را نباید دست کم گرفت ، زیرا اگر فیس بوک توانست حمله به یک غول فناوری (سابق) مسلح به شهرت نوآوری و هزاران اختراع ثبت شده را دفع کند ، یک مالک حق ثبت اختراع کمتر از نژاد نسبت به این شرکت چه امیدی دارد؟ بله ، صاحبان حق ثبت اختراع می توانند در برابر مجذوب ترین متهمان برنده شوند. اما این یک تلاش پر خطر همچنان به خصوص در برابر شرکتی مانند فیس بوک باقی مانده است.

سرانجام ، این پرونده علاوه بر اینکه یادآوری می کند که حتی یک توافق محرمانه می تواند سود سهام یک صاحب حق ثبت اختراع را به همراه داشته باشد ، این پرونده همچنین به ما یادآوری می کند که حتی داغترین اختلافات مربوط به ثبت اختراع نیز ممکن است در برخی موارد حل و فصل شود. توازن قوا بین شاکی و خوانده ممکن است با گذشت زمان تغییر کند ، زیرا تعیین دادگاه و عوامل بازار تأثیرگذار است. اما تسویه حساب همیشه یک گزینه است و دادخواهان ماهر با در نظر گرفتن این نکته ، مشتریان خود نیز به خوبی عمل می کنند ، در حالی که به دنبال باز کردن بهترین معامله موجود پس از باز شدن پنجره تسویه حساب ، هستند. اگر مورد دیگری باشد ، دوست داشتن BlackBerry فیس بوک آن درس را به سمت خانه هدایت می کند.

لطفا در صورت تمایل برای ارسال نظر یا س toال از طریق [email protected] یا از طریق توییتر برای من ارسال کنید: gkroub. هرگونه پیشنهاد یا افکار موضوعی مورد استقبال قرار می گیرد.


گاستون کروب در بروکلین زندگی می کند و شریک بنیانگذار آن است Kroub ، Silbersher و Kolmykov PLLC، بوتیک دعاوی مربوط به مالکیت معنوی ، و مشاوران ماركمن LLC، مشاوره پیشرو در زمینه موضوعات ثبت اختراع برای جامعه سرمایه گذاری. رویه گاستون بر دعاوی مربوط به مالکیت معنوی و مشاوره های مرتبط با تمرکز قوی بر موضوعات ثبت اختراع تمرکز دارد. می توانید در [email protected] یا او را در توییتر دنبال کنید: gkroub.

logo-footer