Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

فناوری عامل اصلی واکنش ایالات متحده به بیماری همه گیر Covid-19 است. اما استفاده روزافزون از راه حل های دیجیتالی مسئله پیچیده ای را برای اطمینان از حق حریم خصوصی افراد به وجود می آورد.

اکنون ، گروهی از دموکرات های کنگره لایحه ای معرفی کرده اند برای رفع این نگرانی.

قانون حریم خصوصی در موارد اضطراری بهداشت عمومی ، حریم خصوصی و حقوق داده های قابل اجرا برای اطلاعات بهداشتی را در میان همه گیر Covid-19 تعیین می کند. این اطمینان حاصل می کند که داده های جمع آوری شده برای استفاده در بهداشت عمومی به شدت محدود است ، و به شرکت های فناوری اجازه می دهد داده های جمع آوری شده را پس از پایان وضعیت اضطراری بهداشت عمومی حذف کنند و استفاده از داده های بهداشتی را برای اهداف تبعیض آمیز ، غیرمرتبط یا سرزده صریحاً منع می کنند.

علاوه بر این ، این لایحه اجازه نمی دهد تا از اطلاعات پزشکی یا داده های ردیابی تماس برای جلوگیری از استفاده از حق رأی دادن مردم استفاده شود ، و به گزارش های منظم درباره تأثیر ابزارهای جمع آوری دیجیتال بر حقوق شهروندی ، از جمله سایر اختیارات ، نیاز دارد.

سنسورهای آمریکایی Mark R. Warner (D-Va.) ، Richard Blumenthal (D-Conn.) و نماینده ها. Anna G. Eshoo (D-Calif.) ، Jan Schakowsky (D-Ill.) و Suzan DelBene (D -واش) لایحه را معرفی کرد. مشترکین امضا شامل دموکرات های مجلس و سنا هستند.

این لایحه پیشنهادی همچنین توسط گروه های طرفداری مانند Access Now ، مرکز اطلاعات و حریم الکترونیکی و مرکز دموکراسی دیجیتالی تأیید شده است.

وارنر در بیانیه ای گفت: “قوانین حریم خصوصی بهداشت ما مطابق آنچه آمریكایی ها انتظار داشته اند برای اطلاعات حساس سلامت خود باشد ، نیست.” “عدم وجود تعهد روشن از سوی سیاستگذاران برای بهبود قوانین حفظ حریم خصوصی بهداشت ، زیرا این قانون مهم به دنبال تحقق آن است ، من می ترسم که نقض خلوت در حریم خصوصی و استفاده تبعیض آمیز از داده های بهداشتی به وضعیت موجود در بهداشت و سلامت عمومی تبدیل شود.”

فناوری یکی از م toolsثرترین ابزارها در زرادخانه جمعی کشور علیه بیماری همه گیر Covid-19 بوده است. از جانب با برنامه های ردیابی تماس بگیرید به تأمین دسترسی دیجیتالی به سوابق واکسن، تقریباً برای هر جنبه ای از پاسخ همه گیر به فناوری نیاز است.

اما قوانین حریم خصوصی و امنیت داده ها برای این فناوری ها در یک منطقه خاکستری باقی مانده است. گروه بهداشت و خدمات انسانی گفته است که موجودیت ها تحت پوشش HIPAA مسئول استفاده بعدی یا افشای اطلاعات بهداشت شخصی توسط برنامه شخص ثالثی نیستند که بیمار موافقت کرده است اطلاعات را بدهد.

بعلاوه ، دفتر حقوق مدنی HHS در 19 ژانویه گفت که مجازاتی را اعمال نخواهد کرد برای تخلفات HIPAA “در رابطه با حسن نیت استفاده از برنامه های برنامه ریزی آنلاین یا مبتنی بر وب” برای تعیین قرارهای واکسیناسیون Covid-19.

این مقررات سست و توأم با این واقعیت که فعالیت های جرایم اینترنتی در سال 2020 جهش یافته است ، تصویر نگران کننده ای را نشان می دهد. بیش از نیمی از متخصصان امنیت سایبری مراقبت های بهداشتی گفتند که سازمان آنها است حمله فیشینگ را تجربه کرد در سال گذشته ، و حدود 20٪ گفتند که سازمان آنها باج افزار یا حمله بدافزار دیگری را تجربه کرده است ، طبق یک نظرسنجی از انجمن سیستم های اطلاعات و مدیریت بهداشت.

این لایحه تازه پیشنهاد شده ایجاد اعتماد آمریکایی ها نسبت به فناوری های بهداشتی است که در طی همه گیری Covid-19 استفاده می شود.

اشو، یکی از نویسندگان این لایحه ، در بیانیه ای گفت. “این قانون به مردم آمریکا اعتماد به نفس خواهد داد تا از فن آوری ها و سیستم هایی استفاده کنند که می توانند به تلاش های ما برای مبارزه با همه گیر کمک کنند.”

عکس: metamorworks ، گتی ایماژ

logo-footer