Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


به مدت دو سال، دموکرات‌ها تلاش کرده‌اند تا ده‌ها جمهوری‌خواه را از حضور در برگه‌های رأی به دلیل حمایت از چالش صدور گواهینامه انتخابات 2020 یا اعلام دزدی انتخابات رد صلاحیت کنند. این بر اساس یک دیدگاه تاریخی و حقوقی عمیقاً ناقص از ماده ای تحت اصلاحیه چهاردهم است. به نام دموکراسی، این دموکرات ها خواسته اند که دادگاه ها از رأی دادن رأی دهندگان به اعضای فعلی جلوگیری کنند. با این حال، علما دوست دارند پروفسور هاروارد Laurence Tribe این تفسیر گسترده را تایید کرده است. بارها در دادگاه ها رد شده است. آخرین چنین حکمی از سوی دادگاه عالی آریزونا صادر شد که حکم داد دموکرات‌ها نمی‌توانند مانع از حضور پل گوسار، نماینده جمهوری خواه در انتخابات سال 2022 شوند.

در عصر خشم، هیچ چیز مانند ممانعت از نامزدی مردم برای انتخابات، دموکراسی را بیان نمی کند.

سال گذشته، اعضای دموکرات خواستار رد صلاحیت ده‌ها جمهوری‌خواه شدند. یکی، نماینده بیل پاسکرل (DN.J.) خواستار رد صلاحیت 120 جمهوری خواه مجلس – از جمله رهبر اقلیت مجلس نمایندگان شد. کوین مک کارتی(R-Calif.) – برای امضای یک «مطالعه دوست دادگاه» (یا خلاصه amicus) در حمایت از یک چالش انتخاباتی از تگزاس.

این اعضا و فعالان به ماده‌ای که مدت‌ها غیرفعال بود در بخش 3 اصلاحیه چهاردهم – «بند رد صلاحیت» – که پس از تشکیل کنگره سی و نهم در دسامبر 1865 نوشته شد و بسیاری از اعضا از دیدن الکساندر استفنز، معاون کنفدراسیون، شوکه شدند، چنگ زده‌اند. رئیس جمهور، منتظر نشستن با تعدادی دیگر از سناتورها و افسران نظامی سابق کنفدراسیون است.

قاضی ادوین رید از دادگاه عالی کارولینای شمالی بعداً توضیح داد، “[t]او ایده [was] کسی که سوگند به حمایت از قانون اساسی یاد کرده و آن را زیر پا گذاشته است، باید دوباره از قبول آن محروم شود.» بنابراین، اعضا پیش‌نویس ماده‌ای را تهیه کردند که اعلام می‌کرد: «هیچ شخصی نباید سناتور یا نماینده کنگره، یا منتخب رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور باشد، یا دارای منصبی اعم از ملکی یا نظامی، تحت ایالات متحده، یا تحت هیچ ایالتی باشد. ، قبلاً به عنوان یکی از اعضای کنگره، یا به عنوان افسر ایالات متحده، یا به عنوان یکی از اعضای قوه مقننه ایالتی، یا به عنوان مسئول اجرایی یا قضایی هر ایالت، سوگند یاد کرده باشید که از قانون اساسی ایالات متحده حمایت کند. علیه آن قیام یا قیام کرده باشد یا به دشمنان آن کمک یا آرامش کرده باشد.»

برخی از اعضای دموکرات کنگره و فعالان لیبرال با اعلام شورش 6 ژانویه به عنوان “شورش” امیدوارند جمهوری خواهان فعلی را از نامزدی منع کنند. حتي حمايت از پرونده هاي دادگاه هم اكنون يك اقدام شورشي اعلام مي شود. رئیس مجلس نانسی پلوسی (D-Calif.) به این جنبش – حتی قبل از وقوع 6 ژانویه – کمک کرد اعلام می کند جمهوری خواهان حامی چالش های انتخاباتی «با حمله بی پروا و بی ثمر خود به دموکراسی ما، قانون اساسی را زیر پا می گذارند که به طور جدی اعتماد عمومی به مقدس ترین نهادهای دموکراتیک ما را از بین می برد و پیشرفت ما را در چالش های فوری پیش رو به عقب می اندازد».

این تلاش به دلایل قانونی در تلاش برای ممنوع کردن نماینده شکست خورد. مدیسون کاتورن (RN.C.) از کاندیداتوری به دلیل اقداماتش مربوط به 6 ژانویه 2021. بر اساس دلایل واقعی شکست خورد در تلاش برای ممنوع کردن نماینده مارجوری تیلور گرین (R.، Ga.)، حتی پس از اینکه دادگاه منطقه فدرال به اشتباه اجازه داد تا جلسه استماع برگزار شود.

اکنون دادگاه عالی آریزونا حکم داده است که نه تنها رقبای فاقد اعتبار برای طرح این پرونده هستند، بلکه رابرت بروتینل، رئیس دیوان عالی آریزونا، مجدداً تأیید کرد که این اختیاری است که به کنگره واگذار شده است:

به نظر می رسد که “شرایط صلاحیت اعضای خود” به کنگره دارای اختیارات انحصاری برای تعیین اینکه آیا بند سلب صلاحیت را علیه اعضای احتمالی خود اعمال کند یا خیر، می دهد. با این حال، ما نیازی به تصمیم گیری در مورد این مسائل نداریم، زیرا معتقدیم که ARS § 16-351(B)، که به یک انتخاب کننده اجازه می دهد تا یک نامزد را به چالش بکشد “به هر دلیلی که مربوط به شرایط لازم برای این مقام باشد، از جمله سن، محل اقامت، الزامات حرفه ای یا عدم پرداخت کامل جریمه ها. . . “، اقدام مناسبی برای شروع چالش بند رد صلاحیت نیست. با شرایط خود، دامنه این اساسنامه به چالش‌های مبتنی بر «شرایط صلاحیت‌ها» محدود می‌شود. . . همانطور که توسط قانون مقرر شده است، و شامل بند سلب صلاحیت، ممنوعیت قانونی از تصدی پست نمی شود.

پرونده دادگاه است توماس هانسن علیه مارک فینچم، شماره cv-22-0099.

Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer