Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

شاکریرا سندرز

بازگشت در سال 2019، شاکریرا سندرز – استاد حقوق دانشکده حقوق دانشگاه آیداهو – شکایتی را به اتهام تبعیض نژادی و جنسیتی و قصاص علیه دانشکده حقوق و رئیس سابق مارک ال آدامز تشکیل داد. حالا قاضی B. Lynn Winmill حکم کرده است در یک پیشنهاد قضاوت خلاصه ، اجازه می دهد تا چندین ادعا پیش بروند.

مانند گزارش شده توسط مجله ABA:

وین میل می نویسد: “در مجموع ، شواهد ارائه شده توسط سندرز بیش از حد کافی است تا یک موضوع واقعی از واقعیت مادی را مطرح کند که آیا دلایلی که متهمان برای عدم استخدام سندرز به عنوان معاون دانسته اند ، بهانه بوده است.”

وی همچنین با پیشنهاد سندرز مبنی بر ثبت سومین شکایت اصلاح شده خود برای نامگذاری جرولد لانگ ، رئیس موقت سابق ، به عنوان متهم فردی با توجه به اطلاعاتی که از سپرده های سال 2020 به دست آمد ، موافقت کرد.

با این حال ، قاضی به طور خلاصه در مورد قوانین افشاگری و آزادی های دانشگاهی قضاوت کرد ، زیرا دانشگاه از دعاوی فدرال در مورد قوانین ایالت مصون است.

سندرز ادعا می کند که چندین شکایت از رهبری مدرسه در مورد آدامز انجام شده است ، و در نتیجه یک بررسی داخلی آغاز شد. بر اساس این شکایت ، این بررسی “مستند شد که رهبری از شکایات متعددی از جمله نگرانی های” ارتباطات بی احترامانه ، غیر متمدنانه و سوءاستفاده آمیز ، تعصب جنسیتی و/یا تبعیض جنسیتی ، رهبری ضعیف ، عدم شفافیت در روند ، درک منفعت طلبی در آگاهی برخوردار است. تخصیص منابع و روحیه ضعیف بین کارکنان و اعضای هیئت علمی. “

آدامز در ژوئن 2018 کنار رفت ، اما ادعا می شود که این مشکل را متوقف نکرد:

جرولد لانگ به عنوان رئیس موقت جایگزین آدامز شد و وظیفه رسیدگی به مسائل مربوط به تنوع را بر عهده داشت ، از جمله گزارش منابع انسانی دانشگاه 2018 که نگرانی های جانبداری جنسیتی را به تفصیل بیان کرد. برخی از اساتید ادعا می کنند که زنان به دلیل “ارتباط تهاجمی” توسط رهبران ارشد تعطیل شده اند و تعصب جنسیتی در افرادی که اجازه صحبت در جلسات را دارند ، نقش دارد.

طبق دستور ، بین سالهای 2011 تا 2018 ، حداقل 15 شکایت در مورد تبعیض در دانشکده حقوق با دفتر حقوق شهروندی و تحقیقات دانشگاه انجام شد. همچنین بیان می کند که حداقل 20 شکایت دیگر بین سال های 2018 تا 2020 ثبت شده است.

سندرز لانگ را متهم کرد که پس از مجمع دانشگاهی اکتبر 2019 با حضور کن سالازار وزیر داخله سابق آمریکا که در آن دانش آموزی با پرسیدن “آیا ما باید کشتار یا نسل کشی را به عنوان راه حلی برای تغییرات آب و هوایی در نظر بگیریم” حضار را متحیر کرد ، لانگ را متهم به قصاص کرد. سندرز متعاقباً انجمن های باز با دانشجویان ، اساتید و کارکنان را تعدیل کرد ، اما وقتی متوجه شد که یک انجمن بدون اطلاع قبلی شرکت کنندگان در حال ضبط است ، از لانگ شکایت کرد.

سندرز همچنین می گوید که شکایات تبعیض آمیز او در بررسی عملکرد خود در سال 2019 مورد استفاده قرار گرفته است.

در فوریه سال جاری ، رئیس جدید ، یوهانا کلب ، توسط دانشکده حقوق اعلام شد.


کاترین روبینو ، ویراستار ارشد در فوق قانون ، میزبان پادکست Jabot، و میزبان مشترک مانند یک وکیل فکر کنیدبه راهنمای ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفاً با او ارتباط برقرار کنید. با خیال راحت ایمیل بزنید او با هر گونه راهنمایی ، س questionsال یا نظر ، و او را در توییتر دنبال کنید (@Kathryn1)

logo-footer