Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

Aderant به تازگی آن را منتشر کرد نظرسنجی رهبر شرکت حقوقی 2021 در مورد دستورالعمل های مشاور خارجی و در حالی که کل گزارش ارزش بررسی دارد ، مسئله راهنمای مشاور بیرونی را می توان در یک لیست کوتاه خلاصه کرد:

پنج چالش اصلی که شرکت های پاسخگو هنگام مدیریت دستورالعمل های مشاوره خارجی با آن روبرو بودند عبارتند از:
شماره 1 – مشتریان از آنها به عنوان روشی برای تأخیر در پرداخت استفاده می کنند
شماره 2 – آنها خیلی پیچیده می شوند
شماره 3 – TLDR (اطلاعات بیش از حد طولانی ، زیاد ، خوانده نشده)
شماره 4 – مشتریان قوانین و دستورالعمل صورتحساب را بدون اطلاع به شما تغییر می دهند
شماره 5 – ما در حال از دست دادن درآمد هستیم در حالی که سعی می کنیم رعایت کنیم

اینها ویژگی هایی نیستند که در فرایند راهنمای مشاور خارجی وجود دارد. وکلای داخلی مانند والدین خود رفتار خواهند کرد دستورالعمل های محرمانه – قوانینی که شرکت ها را ملزم می کند واژگان کاملاً متفاوتی را برای انجام وظیفه یکسان برای دو مشتری مختلف به کار گیرند – کلید حسابداری موثر است ، اما هیچ کس صادقانه به این امر اعتقاد ندارد. در سال 2019 ، 81 درصد از مشتریان گزارش داده اند که از دستورالعمل های خارج از مشتری به عنوان ابزاری برای کنترل هزینه ها استفاده می کنند بنابراین هیچ سردرگمی در مورد آنچه اتفاق می افتد وجود ندارد – این کار را برای وکلا ایجاد می کند.

و شاید این بهایی باشد که صنعت حقوقی باید برای سالها غفلت از فرآیند صورتحساب بپردازد. در عصر گذشته ، شرکت های حقوقی از پرداخت صورتحساب به “کار بیشتر” خودداری کردند و مشتریان بدون انتقاد به این لایحه توجه می کردند. توازن قوا باید به نحوی به طرف مشتری برگردانده شود. اما این یک تصحیح بیش از حد بزرگ به نظر می رسد.

در حالی که با این چالش ها دست و پنجه نرم می کنید ، جای تعجب نیست که نزدیک به دو سوم مشتریان از دستورالعمل ها عقب نشینی کرده اند. علاوه بر این ، 37 درصد از شرکت ها گفتند که OGC ها ارتباط شرکت را با مشتریان دشوارتر می کند.

شرکتهای مورد بررسی از روشهای مختلفی برای تحویل OCG به وکلای خود استفاده کردند ، اگرچه حقیقت ناامید کننده این است که فقط 32 indicated نشان داد
بیش از نیمی از وکلای آنها دستورالعمل های مربوط به امور خود را می دانند.

اگر شرکت نتواند از آنها پیروی کند ، دستورالعمل ها مثر نیستند. آنها همچنین داده های موثقی برای معیار سنجی در شرایطی که پیچیده هستند تولید نمی کنند به طوری که مشاوران خارجی به همان اندازه مایل به نوشتن کار به عنوان هیاهو با ثبت صحیح آن هستند. در پایان روز ، این “انجیل صورتحساب” فقط ترفندهایی است که دریافت حقوق برای شرکت های حقوقی را دشوارتر می کند.

هنگامی که از آنها خواسته شد با رعایت OCG ، صورتحساب و صورت حساب الکترونیکی در شرکت خود پیشرفت کنند ، دو پاسخ برتر عبارتند از:

شماره 1 – فناوری بهتر برای شرکتهای حقوقی به منظور رعایت ، و
شماره 2 – آگاهی بیشتر شرکت حقوقی در مورد آنچه که بخش حقوقی شرکت ها واقعاً می خواهد.

از نقطه نظر فناوری ، تعداد زیادی از راه حل ها در سال های اخیر برای رسیدگی به دستورالعمل ها و چالش های انطباق ارائه شده است. چندین شرکت کننده در نظرسنجی اظهار کردند که آنها به بیش از یک نرم افزار نیاز دارند تا به آنها در مورد بسیاری از موارد مطابقت با OCG کمک کند. سیستم های مدرن ورود زمان ، صورتحساب و انطباق OCG را به طور جامع ادغام می کنند که کمک بزرگی به شرکت ها خواهد بود. مدیران حقوقی بیشتری در حال یافتن سیستم هایی هستند که به درمان بسیاری از آسیب های مربوط به رعایت OCG اشاره شده در نظرسنجی کمک می کند.

مسلماً تحت تأثیر برخی از راه حل های موجود برای کمک به شرکت های حقوقی قرار گرفته ام که به طور خودکار از دستورالعمل های پیچیده پیروی کنند ، اما وقتی شرکت ها فقط برای پرداخت قبوض خود به “بیش از یک نرم افزار” نیاز دارند ، مشکلی پیش می آید.

من نمی دانم جواب چیست ، اما باید اتفاقی بیفتد. باید راه بهتری برای کنترل هزینه های مشاوران خارجی وجود داشته باشد ، علاوه بر اینکه “این فرآیند برای همه افراد درگیر کننده سنگین تر است” و این واقعیت که ما به این نقطه رسیده ایم ، مثال خوبی است که چرا وکلا نمی توانند چیزهای خوبی داشته باشند.

زودتر: وکیل داخلی تقاضاهای صورتحساب بیهوده ای را افزایش می دهد و برای شرکت ها هزینه دارد


هدستجو پاتریس سردبیر ارشد در بالای قانون و مجری مشترک است مانند یک وکیل فکر کنیدبه در صورت تمایل به پست الکترونیک هر گونه راهنمایی ، س questionsال یا نظر. او را دنبال کنید توییتر اگر به حقوق ، سیاست و دوز سالم اخبار ورزشی کالج علاقه دارید. جو همچنین به عنوان یک مدیر عامل در جستجوی اجرایی RPNبه

logo-footer