Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در اوایل بحران COVID-19 ، من مقاله ای درباره چگونگی آن نوشتم قضات و افسران دادگاه برخی از قهرمانان ناشناخته همه گیر هستند. بسیاری از قضات و افسران دادگاه برای تکمیل مشاغل خود در طول هر قسمت از بیماری همه گیر نیاز به حضور در شخص داشتند زیرا انجام برخی از وظایف اساسی دادگاه از راه دور دشوار است. در نتیجه نقش قضایی قوه قضاییه در معرض دید عموم ، بسیاری از قضات و افسران دادگاه در معرض COVID-19 با نرخ های بسیار تکان دهنده ای قرار گرفتند و تعداد زیادی از قضات و افسران دادگاه به دلیل COVID-19 درگذشتند. از آنجا که دادرسی ها ، جلسات دادرسی و سایر موارد قضایی در طول همه گیری به تأخیر افتاده است ، دادگستری های بسیاری از حوزه های قضایی در حال حاضر با یک کار عقب مانده دست و پنجه نرم می کنند. علاوه بر این ، دولت ها برای جبران کمبود بودجه نیاز به کاهش منابع قضایی داشتند که این امر اجرای عدالت را در شرایط فعلی دشوارتر می کند. در نتیجه ، وکلا باید تلاش کنند تا حد ممکن برای باقی مانده بیماری همه گیر بار قوه قضاییه را متحمل شوند تا منابع قضایی صرف امور اساسی شود که در غیر این صورت حل نمی شوند.

در صورت امکان موارد را حل و فصل کنید

حجم انبوه دعاوی در بسیاری از حوزه های قضایی تأثیر بسزایی در اجرای عدالت دارد. از آنجا که بسیاری از سیستم های قضایی به دلیل کمبود بودجه مربوط به COVID-19 ، کارکنان کمتری دارند ، بسیاری از دادگستری ها در حال حاضر دارای تعداد زیادی از موارد برجسته دادرسی هستند که تعداد قضات و کارمندان پشتیبانی کمتری برای نظارت بر پرونده ها دارند. علاوه بر این – و این دانش دست دوم است (من دوست دارم از قضات بشنوم تا در مورد تخصیص منابع اطلاعاتی بدست آورم) – به نظر می رسد حوزه های قضایی امور کیفری را نسبت به امور مدنی در اولویت قرار می دهند تا اطمینان حاصل شود که متهمان کیفری دادرسی سریع دارند و در مورد پرونده هایشان سریعتر حل می شود

حل و فصل پرونده ها اغلب برای بسیاری از امور مطلوب است زیرا دعاوی گران است و معمولاً حل دعوی از طریق تسویه حساب صرف صرف وقت و منابع برای رسیدگی به یک موضوع است. با این حال ، طرفین معمولاً ارزیابی یک پرونده را چشم در چشم نمی بینند یا معتقدند که اگر پرونده برای مدت طولانی تری شروع شود ، ممکن است بتوانند پول بیشتری را پس بگیرند. با این حال ، به منظور پاکسازی هرچه بیشتر موارد برجسته ، وکلا باید برای حل و فصل پرونده ها ، حتی فراتر از آنچه در شرایط عادی انجام می شود ، همه تلاش خود را انجام دهند. چنین تلاشی به صرفه جویی در منابع قضایی برای مواردی که فراتر از یک تصمیم داوطلبانه هستند ، کمک خواهد کرد.

مداخله کمتر قضایی

دادخواست ها و سایر درخواست های قضایی می تواند تا حدودی برای قضات و کارمندان آنها سنگین باشد. هنگام تصمیم گیری درمورد دادخواست ها ، دادگاه ها باید مطالب ارسالی را بخوانند ، احتمالاً استدلال های شفاهی را بشنوند ، و سپس دستورالعمل حل اختلاف را تهیه کنند. با وجود این بارها ، همه ما وکلائی را می شناسیم که هر زمان در پرونده ای در مورد موضوعات کشف یا سایر موارد اختلاف افتاد ، به طور معمول به دادگاه می روند.

با این وجود ، در شرایط فعلی ، وکلا باید با دقت بیشتری در مورد اینکه آیا مطلقا مسئله ای باید با مداخله قضایی حل شود ، فکر کنند. وكلا باید بیشتر در حل و فصل اختلافات بدون طرح پرونده و تحمیل بار دادگاه ها باشند. به عنوان مثال ، در اوایل همه گیری همه گیر ، من درخواست یک واریز اضافی از یک طرف کردم ، زیرا افسر اصلی اطلاعاتی در مورد منطقه مورد علاقه نداشت. بدیهی است که دشمن من نمی خواست یک دلخور دیگر ایجاد کند. اگرچه فکر می کردم حق داشتن ودیعه اضافی را دارم ، اما با کسب اطلاعات از طریق بازجویی های کتبی موافقت کردم که اختلاف را حل کنم. این به من اجازه می داد بدون داشتن واریز کامل ، اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورم ، که در محیط فعلی اغلب چالش برانگیز است. از همه مهمتر ، ما نیازی به بارگذاری دادگاه برای حل اختلاف خود نداشتیم و توانستیم راه حلی پیدا کنیم که نیازی به مداخله قضایی نداشته باشد.

رویه های تغییر یافته را در آغوش بگیرید

دادگاه ها به سرعت رویه های جدیدی برای مقابله با چالش های ناشی از COVID-19 ایجاد کرده اند. به عنوان مثال ، من دیده ام که برخی دادگاه ها از برنامه های خاص برنامه ریزی برای هماهنگی کنفرانس های انطباق از راه دور استفاده می کنند ، زیرا چنین کنفرانس هایی اغلب به طور مجازی در محیط کنونی برگزار می شوند و چنین برنامه هایی امکان برنامه ریزی آسان را دارند. دادگاه های دیگر نیز آدرس های ایمیل جدیدی را برای دریافت ارتباطات در مورد مسائل حقوقی ایجاد کرده اند. بعلاوه ، دادگاههای متعددی رویه های مربوط به نسخه های حسن نیت ارائه می دهند ، زیرا کارکنان دادگاه اغلب در اتاق های دریافت نسخه چاپی از حسن نیت ارائه نمی شوند. دادگاه ها همچنین سیستم های بایگانی ویژه و روش های دیگری برای اجرای عدالت به روشی متناسب با بحران بهداشت عمومی در حال انجام ایجاد کرده اند.

من برخی از اعتراضات حقوقدانان درباره آرایه رویه های جدیدی را که توسط دادگاه های مختلف برای مقابله با چالش های ناشی از COVID-19 اتخاذ شده است شنیدم. با این حال ، وکلا باید درک بیشتری از چگونگی تلاش دادگاه ها برای ادامه فعالیت در شرایط بی سابقه داشته باشند و ممکن است یک سیستم ناقص ایجاد کرده باشند. در هر صورت ، وکلا باید همه تلاش خود را انجام دهند تا در رویه های جدید دادگاههایی که در آنها تمرین می کنند ، تبحر کافی داشته و هرگونه رویه جدید را دنبال کنند تا کار دادگاهها آسان شود.

همه گفته شده ، قضات و سایر افسران دادگاه در طی بیماری همه گیر COVID-19 تحسین برانگیز عمل کرده و به اجرای عدالت در شرایط بی سابقه ادامه داده اند. به رسمیت شناختن چالش هایی که سیستم قضایی با آن روبرو است ، وکلا باید سعی کنند با حل و فصل مسائل به خودی خود و پذیرفتن رویه هایی که برای تأمین شرایط موجود اتخاذ شده اند ، دادگاه ها را تا حد امکان سنگین کنند.


جوردن روتمن شریک زندگی است موسسه حقوقی روتمن، یک شرکت حقوقی کامل خدمات نیویورک و نیوجرسی. او همچنین بنیانگذار خاطرات بدهی دانشجویی، وب سایتی در مورد نحوه پرداخت وامهای دانشجویی خود. می توانید از طریق ایمیل به اردن برسید [email protected].

logo-footer