Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از الکس وونگ / گتی ایماژ)

روز پنجشنبه ، یک روز پس از آنکه رئیسش به تحریک جمعیتی برای حمله به پایتخت کمک کرد ، فقط پس از آن Ajit Pai رئیس FCC که از کار اخراج شد ، سرانجام “از ترامپ فاصله بگیرید” و بگویید او با برنامه ترامپ پیش نخواهد رفت FCC بخش 230 را تفسیر مجدد کند.

در مصاحبه ای با “ارتباط دهندگان” C-SPAN ، پای به پروتکل و میزبان مشترک C-SPAN پیتر سلن گفت که وی قصد ندارد با وضع قانون در بخش 230 ، که در مجری رسانه های اجتماعی ترامپ ارائه شده است ، پیش برود سفارش. وی گفت تصمیمات “گرفته شده توسط فیس بوک و توئیتر برای ممانعت از ارسال پیام ترامپ” را “حدس دوم” نخواهد زد. و وی گفت که رئیس جمهور مسئولیت ناآرامی هایی را که روز چهارشنبه کاپیتول هیل را فراگرفته است ، بر عهده دارد.

به طور خاص در 230 ، این مبادله بود:

در 15 اکتبر ، شما گفتید که قصد دارید برای وضوح در بخش 230 با یک قانون پیش بروید. وضعیت آن چگونه است؟

وضعیت این است که من قصد ندارم با اطلاع از قانونگذاری پیشنهادی در FCC به جلو حرکت کنم.

و چرا اینطور است؟

دلیل این امر تا حدی این است که با توجه به نتایج انتخابات ، صرفاً زمان کافی برای انجام مراحل اداری لازم جهت حل قانونگذاری وجود ندارد. با توجه به این واقعیت ، من معتقدم که حرکت به جلو مناسب نیست.

اگر می توانید ، فکر می کنید در بخش 230 چه کاری باید انجام شود؟

اکنون در میان مقامات منتخب اتفاق نظر دو حزبی وجود دارد که قانون باید تغییر کند. بدیهی است که رئیس جمهور معتقد است که باید لغو شود ، رئیس جمهور منتخب بایدن بارها در مورد لغو آن فعالیت کرده است ، اما به نظر می رسد در داخل کنگره اتفاق نظر وجود دارد که باید به نوعی تجدید نظر یا اصلاح شود. بدیهی است که از نظر تغییر قانون ، این تصمیمی است که قانونگذاران باید در نظر بگیرند ، اما من فکر می کنم مناطق اجماع دو حزب خاصی در مورد چگونگی بازنگری در آن شکل گرفته است.

این یک مسئله بسیار پیچیده است ، موضوعی که فکر می کنم کنگره باید خیلی جدی آن را مطالعه و تدبیر کند. من شخصاً از نظر تأمین مصونیت با دقت بیشتری به آن فکر می کنم ، به عنوان مثال ، اما اینها مواردی است که فکر می کنم دولت بعدی و کنگره با دقت بیشتری در مورد آنها فکر خواهند کرد.

او در حال تلاش برای فرار از این شخص با اعتبار دست نخورده خود است ، و هیچ کس نباید اجازه دهد که از این موضوع دور شود. او می توانست زودتر صحبت کند. او می توانست در واقع از اصلاحیه 1 و این واقعیت که وب سایت های اینترنتی حق دارند به دلخواه خود تعدیل کنند دفاع کند. این همان کاری بود که همکار همسو با ایدئولوژیک وی در FCC ، مایک اوریلی ، در خواستن این حرف انجام داد تعدیل شبکه های اجتماعی مسئله ای برای دولت نیست. پای نشست و چیزی نگفت ، و تماشا كرد كه همكار وی ، كه از هر موضع مزخرف دیگری كه پای سالها اتخاذ كرده بود ، حمایت می كرد ، به خاطر آن اخراج شد.

پس از آن Pai می توانست کار صحیح را انجام دهد و حتی پس از ارسال دادخواست توسط NPT توسط NTIA ، حتی به زحمت پرداختن به مسئله CDA 230 خودداری کند. جوجه گرفت و نظرات را خواست ، وقت همه را هدر داد. سپس ، او می توانست آن نظرات را بگیرد – که در آن هر نظر قابل توجهی توضیح داد که چگونه او هیچ اختیاری ندارد و نباید اصلاً درگیر آن باشد – و تصمیم گرفت که جلو نرود. اما ، او بی مهره به هر حال با آن جلو رفت، هل دادن یک توجیه قانونی خنده آور این کاملاً مخالف هر آنچه در مورد مسئله بی طرفی خالص گفته بود بود.

فقط اکنون – با گذشت دو هفته از ریاست جمهوری ترامپ ، پس از آنکه افراد بیشتری (از جمله جمهوری خواهان) فهمیدند که شاید ترامپ یک آشوب مخرب است که به تحریک شورش در پایتخت کمک کرده است – که پی تظاهر می کند که ستون فقرات را پیدا می کند و امتناع از جلو رفتن در این مورد امتناع ورزید. و او این کار را به ضعیف ترین شکل ممکن انجام می دهد – می گوید وقتش تمام شده است. این یک حرکت بدون ستون فقرات از شخصی است که تقریباً تمام سالهای خود را در اداره های عمومی سپری کرده است و به دلیل ایستادن در کنار اصول “دور نگه داشتن دولت از تجارت” ، پشت خود را محکم زد.

بدیهی است که پای در اینجا حساب سیاسی کرده است و امیدوار است که در همان روزی که دسته ای دیگر از جمهوری خواهان امیدوار به احیای اعتبار خود نیز از این آشفتگی و بوی متعفن ناشی از آن دور شوند ، فاصله بگیرد. اما صحیح نیست که صبر کنید تا نقطه مناسب سیاسی برای انجام کاری که باید ماهها قبل انجام می دادید. واقعیت ساده است: پی مدافع اصلی “بازارهای آزاد” و “تنظیم لمس سبک” نیست که در طول سال ها موقعیت خود را به دست آورده است. او فقط یک هک سیاسی دیگر است که راه راحت را در پیش گرفت.

در دو هفته گذشته خود ، آجیت پای سرانجام ستون فقرات را پیدا کرد و با حمله مسخره 230 ترامپ از حرکت به جلو خودداری کرد.

بیشتر داستانهای مرتبط با قانون از Techdirt:

PSA: اگر کسی درخواست دوست شما را قبول نکرد ، تهدید نکنید که آنها را بکشید و از جلوی آنها لگد بزنید
ترول کپی رایت Richard Liebowitz با از دست دادن یک مورد دیگر به محافظت از آزادی بیان و استفاده منصفانه کمک می کند
AT&T در حال بازیابی کلاهبرداری های پهنای باند مزخرف خود است زیرا ظاهراً بحران COVID به پایان رسیده است

logo-footer