Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

به نظر می رسد که ما مدت طولانی درگیر تجزیه و تحلیل زندگی همه گیر بوده ایم – و گرچه این تأثیر همچنان بر زندگی ما تأثیر می گذارد ، اما ما به اندازه کافی از بدترین روزهای بحران فاصله گرفته ایم که می توانیم یک به گذشته نگاه کنید و شروع به کسب درک و چشم انداز در مورد تأثیرات پایدار آن بر نحوه کار ما کنید.

2021 Wolters Kluwer وکیل آماده به کار آینده: در حال فراتر از همه گیر شدن“گزارش به تازگی منتشر شده است ، و امسال چشم انداز ویژه ای منحصر به فرد ارائه می دهد: یک عکس فوری واقعی از سال به سال در مورد تأثیرات همه گیری بر حرفه وکالت. با دریافت بینش از 700 متخصص حقوقی در ایالات متحده و اروپا ، بررسی امسال روندهایی را تحت تأثیر قرار می دهد که آینده قانون است زیرا صنعت به طور کلی متحول می شود ، با همه گیر شدن سرعت می گیرد و سازمان های حقوقی چقدر آماده هستند تا عملکرد بالاتری داشته باشند. نظرسنجی سال گذشته نشان داد که رهبران فناوری – یا شرکتها و سازمانهایی که میزان بیشتری از فناوری را پذیرفته اند – سودآوری و آمادگی بیشتری برای مقابله با تأثیرات همه گیری نسبت به سازمانهایی دارند که به سرعت فناوری را قبول نمی کنند. و در سال 2020 ، این روند ثابت شد ، حتی اگر همه گیر جهانی همه زندگی و مشاغل ما را دقیقاً در مقابل چشمان ما تغییر دهد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی ، رهبران فناوری در زمینه های اصلی آمادگی در تمام زمینه های مربوط به فناوری ، کارکنان ، سازمان و مشتری مداری در سال 2020 عملکرد بهتری داشته اند. شرکت های حقوقی و شرکت های خدمات بازرگانی که به عنوان رهبران فناوری شناخته شده اند ، از لحاظ عملکرد بهتر از همکاران خود عمل می کنند سودآوری. در حالی که بیماری همه گیر برای بسیاری ضرر مالی به همراه داشت ، رهبران فناوری سال را بهتر از سایرین آب و هوا کردند. آنها در سال گذشته (47 درصد) در مقایسه با 28 درصد برای سازمان های در حال انتقال و فقط 13 درصد برای عقب تر ، احتمال افزایش سودآوری را داشتند. 43 درصد از رهبران فن آوری نیز گزارش دادند که تجارت آنها در سال 2020 افزایش یافته است – علی رغم بیماری همه گیر.

این سازمانها از یک سال تمام تحت فشار همه گیری ، از انعطاف پذیری ، چابکی و عملکرد قویتری نسبت به سایر سازمانها برخوردار بودند. 46 درصد از رهبران فنآوری اظهار داشتند كه در هنگام شروع همه گیر آمادگی كاملی برای انتقال به پشتیبانی از مشتری از راه دور را دارند ، در حالی كه این فقط 20 درصد از سازمانهای درحال گذار و 8 درصد از سازمانهای عقب مانده است.

نتایج این نظرسنجی به وضوح نشان می دهد که رهبران فناوری در طی همه گیری وضعیت بهتری نسبت به همتایان خود دارند – اما دقیقاً چه چیزی باعث موفقیت بیشتر این سازمان ها شده است؟ در اینجا چند مورد از مشاهدات خودم آورده شده است.

رهبران فناوری در خدمت به بهره وری از فناوری استفاده می کنند. این نظرسنجی تأیید کرد که متخصصان تحول و فناوری دیجیتال را عامل اصلی بهبود عملکرد ، کارایی و بهره وری می دانند و افزایش استفاده و سرمایه گذاری در راه حل های فناوری ادامه خواهد داشت. اما در سطح مادی چگونه به نظر می رسد؟ شرکتی که از فناوری به خوبی استفاده می کند – برای ساده سازی کارهایی که به طور سنتی وقت گیر است – صرف نظر از ساعات قابل پرداخت ، روی کارایی متمرکز است. می توان استنباط کرد که شرکتی که از کارآیی بالاتری برخوردار است کمتر ساعت ها را یادداشت می کند و احتمالاً نرخ تحقق آن بالاتر از همتایان است.

به احتمال زیاد شفاف و مشترک هستند. این نظرسنجی نشان داد که 80 درصد پاسخ دهندگان بخش حقوقی شرکت ها انتظار همکاری و شفافیت بیشتر بین شرکت های حقوقی و مشتریان را دارند – این نشان می دهد که وزارتخانه ها چقدر کیفیت این ویژگی ها را در یک شرکت حقوقی ارزیابی می کنند. فن آوری اهرم قدرت این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند که نه تنها بهره وری را افزایش دهند بلکه درمورد اینکه زمانشان چطور است ، چگونه کارایی خود را برای مشتریان خود افزایش می دهند و اینکه آنها می توانند به عنوان یک ارزش افزوده رفتار کنند ، شفاف تر باشند. نتیجه آن کارایی ها

آنها برای توسعه تجارت خود موقعیت بهتری دارند. بیش از 70 درصد پاسخ دهندگان بخش حقوقی شرکت ها گفتند که سازمان آنها در مورد شرکت حقوقی که با آنها تجارت می کنند انتخاب بیشتری کرده و سازمان آنها نسبت به قیمت گذاری حساس تر شده است. پیامد این روند برای من این احتمال را دارد که ، در حالیکه ادارات حقوقی شرکت ها همچنان با فشارهای بودجه روبرو هستند ، ما می توانیم شاهد افزایش بخشهای حقوقی شرکت ها باشیم که کار خود را با تعداد بیشتری از شرکت های حقوقی تلفیق می کنند. وقتی بخش های حقوقی شرکت ها به دنبال کار بیشتر به شرکت های کمتر هستند ، این شرکت ها می توانند موقعیت بهتری برای دریافت کار بیشتر داشته باشند – و هنگامی که یک شرکت کار بیشتری از مشتری خاص خود دارد ، با درک مشتری منحنی یادگیری کاهش می یابد بالا

نتایج این نظرسنجی اهمیت فناوری را برای آینده شغل وکالت مجدداً تأیید می کند – و آنها زمینه را برای تمایزات رقابتی فراهم می کنند که با ادامه تحولات خود ، زمینه ساز تغییر چشم انداز صنعت حقوقی هستند. رهبران فناوری ، خواه به این دلیل باشد كه آنها از این فن آوری استقبال می كنند یا به این دلیل كه این نتیجه و شواهدی از یك سازمان حل كننده مشكل و متمركز بر مشتری است – به احتمال زیاد همچنان كه در آینده خود را آماده می كنیم ، به عملکرد خوب خود ادامه می دهند.


کن کراچفیلد معاون رئیس جمهور و مدیر کل بازارهای حقوقی در Wolters Kluwer Legal & Regulator ایالات متحده است ، ارائه دهنده پیشرو در زمینه راه حل های اطلاعات ، هوش تجاری ، نظارتی و قانونی. کن بیش از سه دهه تجربه به عنوان پیشرو در راه حل های اطلاعاتی و نرم افزاری در صنایع دارد. می توان به او دسترسی پیدا کرد [email protected].

logo-footer