Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

آیا هند به اجلاس رئیس جمهور جو بایدن برای دموکراسی تعلق دارد؟ هیچ کس نباید به شورش کاپیتول و تلاش حزب جمهوری خواه برای لغو انتخابات سال 2020 نگاه کند بدون اینکه س askingال کند آیا ایالات متحده اعتبار کافی برای میزبانی چنین اجلاسی را دارد یا خیر. من تعجب می کنم که وزارت امور خارجه جدید در تلاش برای ترویج حاکمیت دموکراتیک چگونه به سایر کشورها نزدیک خواهد شد؟ هند ، با آن کیسان ها در چهار ماه گذشته در خارج از مرز دهلی نو اردو زده است ، آخرین نمونه از یک رهبر منتخب دموکراتیک برای از بین بردن آزادی های اساسی را ارائه می دهد. آیا وزارت امور خارجه هند را به رعایت حق اعتراض سوق می دهد؟

کشاورزان معترض می خواهند دولت مرکزی هند سه قانون اصلاح مزرعه را لغو کند. همانطور که اقتصاددان ارشد سابق بانک جهانی کاوشک باسو و پروفسور نیرویکار سینگ توضیح می دهند ، این قوانین عدم تقارن قدرت را که به کشاورزان کوچک آسیب می رساند و نفخ می کند ، بزرگ می کند. خریداران شرکتی با قدرت بازار بی حد و حصر. به عنوان مثال ، بندي در قوانين اصلاحات مزرعه در مورد حل اختلاف ، مشابه ساير سيستم هاي داوري ، احزاب با كمبود منابع را در برابر بازيكنان بزرگتر در بازار قرار مي دهد.

در طی چند هفته گذشته ، نخست وزیر نارندرا مودی ، به جای همدردی با کشاورزان ، که بسیاری از آنها از ایالت شمالی پنجاب هستند ، به معترضین حمله کرد. توسط ضرب و شتم فعالان ، دستگیری معترضان و قطع برق ، آب و اینترنت در سایت های اردوگاه، مودی جرات می کند متحدان غربی خود را به چالش بکشند.

این هفته ، ریحانا گرفت چالش. با این وجود ، به عنوان اقتصاددان آمیتاب کوندو نظر داد در سال 2019 در مورد سیاست های ظالمانه مودی: “آیا شما واقعاً فکر می کنید که تجار آمریکایی به آنچه در اینجا اتفاق می افتد اهمیت می دهند؟” احساسات کوندو هنوز درست است.

دولت بایدن دلایل نگرانی برای دموکراسی ، در داخل و خارج از کشور را دارد. یک اجلاس م forثر برای دموکراسی مستلزم این است که ما ابتدا با حمایت از نهادهای حامی حاکمیت جهانی ، رویکرد خود در سیاست خارجی را دموکراتیک کنیم. در جبهه داخلی ، كنگره باید قدرت قوه مجریه را برای اعلام جنگ های غیرقانونی از بین ببرد. این ابتکارات ممکن است جلوی زوال دموکراسی در هند را نگیرد ، اما باعث کاهش اعتبار ما می شود.

در قلب آن ، اجلاس دموکراسی باید سازوکارهای بین المللی برای پاسخگویی را پرورش دهد. فعالان بازار ، که هند را به عنوان یک شریک برای مهار نفوذ چین می دانند ، دولت بایدن را برای سکوت تحت فشار قرار می دهند. اکنون باید درک کنیم که رشد اقتصادی نمی تواند جایگزین حاکمیت قانون شود. یک سیاست خارجی که به دنبال ارتقا آزادی های مدنی است ، نمی تواند حقوق ایغارها را در سین کیانگ دنبال کند و برای مسلمانان هند سکوت ایجاد کند.


logo-footer