Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در دادخواهی مداوم بین تحقیقات تحقیقاتی حقوقی ROSS Intelligence و غول تحقیقات حقوقی تامسون رویترز ، ROSS امروز با ارائه پاسخ متقابل جدید ، ادعا می کند که TR با حفظ انحصارطلبی و ضد رقابتی ، قانون ضد انحصاری فدرال را نقض می کند کنترل بازار تحقیقات حقوقی.

بنیانگذار و مدیر عامل ROSS ، اندرو آرودا ، از طریق ایمیل به من گفت: “Westlaw مدت زیادی است که تحقیقات حقوقی را به طور غیر مجاز کنترل کرده و دسترسی به قوانین عمومی را محدود کرده است.” “دیگر کافی است. ما ROSS را با مأموریت دموکراتیک سازی قانون آغاز کردیم زیرا این قانون متعلق به مردم است. اکنون ما برای حفظ این مأموریت و پایان دادن به انحصار وستلاو در دسترسی به قوانین عمومی در دادگاه خواهیم جنگید. “

همانطور که من در ماه دسامبر گزارش کرد، دادخواست TR علیه ROSS مبنی بر نقض حق نسخه برداری ، ROSS را مجبور به خاموش کردن عملیات خود از 31 ژانویه کرده است.

TR ، در دادخواست شکایت در ماه مه گذشته، ادعا می کند که ROSS برای ساخت یک محصول تحقیقاتی حقوقی رقیب خود ، مطالب را از Westlaw سرقت کرده است. ROSS این کار را کرد ، TR ادعا کرد ، “به عمد و آگاهانه” شرکت تحقیق و تحریر حقوقی LegalEase Solutions را وادار به استفاده از حساب Westlaw خود برای انتقال داده های Westlaw به ROSS به طور دسته جمعی کرده است.

در ماه دسامبر، ROSS تا حدی عقب نشینی کرد یک درخواست در انتظار انصراف و تشکیل پاسخ و ادعای متقابل ، با آن ادعای متقابل اولیه که ادعا می کند TR حق نسخه برداری معتبری در محتوای Westlaw ندارد.

امروز اصلاحیه و ادعای متقابل یک دعوای متقابل جدید اضافه می کند ، ادعا می کند که TR قدرت انحصاری بر بازار تحقیقات حقوقی را در اختیار دارد و این انحصار را از طریق روش های مختلف طراحی شده برای کنار گذاشتن رقبا حفظ می کند.

ROSS در آخرین درخواست خود ادعا می کند: “Westlaw قدرت انحصاری خود را در بازار سیستم عامل های جستجوی حقوقی حفظ نکرده است. “در عوض ، وستلاو برای افزایش موانع ورود و افزایش هزینه ها برای رقبا ، یک اقدام ضد رقابتی و استثنایی را هدف قرار داده است. این سلوک باعث کاهش انتخاب و رقابت مصرف کننده و خنثی کردن نوآوری شده است – دسترسی عمومی ، کارآمد ، راحت و مقرون به صرفه را به قوانین عمومی از بین می برد. “

دعوای متقابل ادعا می کند که روش اصلی TR برای اعمال قدرت انحصاری خود از طریق شرایط محدود کننده صدور مجوز است. اگرچه TR “بزرگترین ، جامع ترین و معتبرترین” بانک اطلاعاتی حقوق عمومی را کنترل می کند ، دسترسی به این پایگاه داده را فقط برای کسانی که از طریق بستر Westlaw مجوز ابزار جستجوی قانونی آن را دارند ، فراهم می کند.

ROSS در دعوای متقابل خود استدلال می کند: “رفتار استثنایی Westlaw در مدل تجاری ضد رقابتی آن استوار است ، که فقط به مشتریان امکان دسترسی به محصول پایگاه داده ارزشمند خود را از طریق بستر یکپارچه می دهد.” “این مدل تجاری مانند یک طرح بستن است که موانع ورود به بازارهای مربوطه را افزایش می دهد و به وستلاو اجازه می دهد توزیع قوانین عمومی را به انحصار خود درآورد.”

در نتیجه ، ROSS ادعا می کند ، “مشتریانی که به شدت ابزارهای جستجوی حقوقی بهتری را که رقبا ارائه می دهند ترجیح می دهند مجبور به خرید ابزارهای جستجوی حقوقی بی اثر Westlaw برای دسترسی به پایگاه داده Westlaw می شوند.”

ROSS همچنین استدلال می کند که شرایط محدود کننده مجوز TR مانع ایجاد نوآوری در بازار تحقیقات حقوقی می شود و رقبا را از فرصت های ارزشمند تحقیق و توسعه دور می کند.

دعوای متقابل می گوید: “این رفتار استثنایی ورود محصولات با کیفیت بالا را کاهش می دهد ، فعالیت های مشاغل قانونی را متوقف می کند و فشار رقابت را برای ابتکار عمل کاهش می دهد.” “اگرچه ما شاهد ورود محدودی از سوی شركتهایی مانند Fastcase ، Casemaker و Casetext به بازارهای مربوطه بوده ایم ، این شركت ها برای جلب نظر یا محدود كردن انحصار وستلاو تلاش كرده اند.”

ادعای متقابل ادامه می دهد: “هیچ توجیهی غیرقابل رقابت برای هیچ یک از اقدامات استثنایی Westlaw وجود ندارد.” “تنها توجیه رفتار وستلاو حفظ کنترل انحصاری و مهار تجارت است. در نتیجه ، رفاه مصرف کننده به طور قابل توجهی آسیب می بیند. و به همان اندازه مهم ، دسترسی به عدالت به طور اساسی ممنوع است. “

برای تسکین ، دعوای متقابل از دادگاه می خواهد که به رفتار رقابتی TR دستور دهد و خسارت مالی ROSS را صادر کند.

logo-footer