Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

ادای احترام به عدالت براییر

عدالت بریر در سال 2016 نظر خود را از روی نیمکت اعلام می کند. (Art Lien)

این مقاله بخشی از الف است مجموعه ای از ادای احترام در مورد حرفه قاضی استفان بریر.

پراتیک شاه رئیس دادگاه عالی و دفتر استیناف آکین گامپ اشتراوس هاوئر و فلد و دستیار سابق وکیل عمومی است. او در دوره 2003-2004 برای بریر کار می کرد.

منشی برای عدالت بریر درس های مهم زیادی به من آموخت – درس هایی که نه تنها در مورد قانون بلکه در زندگی به طور گسترده تر قابل اجرا هستند. او فقط آن درس ها را موعظه نکرد، بلکه آنها را به گونه ای تمرین کرد که تأثیر ماندگاری بر جای گذاشت. سه تا از آن درس‌ها اکنون بیش از همیشه مرتبط به نظر می‌رسند.

1. در سیستم دموکراتیک خود مشارکت کنید

جاستیس بریر دموکرات “کوچک” نهایی است – یک معتقد واقعی به سیستم دموکراتیک ما. این فقط یک نظریه برای او نیست. او دموکراسی را در عمل ترویج می کند. به یاد می‌آورم که او اغلب (علنا و در اتاق‌ها) درباره قانون «حباب‌آور» از فعالیت‌های مردمی و مشارکت در سیاست‌های سطح زمین صحبت می‌کرد. و او کارمندان خود را تشویق می‌کند تا از طریق خدمات عمومی به عنوان بخشی از مشاغل پس از منشی «درگیر شوند».

اعتقاد قاضی بریر به دموکراسی ما با احترام او به روند قانونگذاری همراه است – رویکردی که از تجربیات خودش نشات می گیرد. قاضی بریر قبل از اینکه قاضی شود، برای کمیته قضایی سنا کار می کرد. او شاهد کارهایی بود که برای تصویب قوانین انجام شد و به داده ها و تخصص پشت آن احترام می گذاشت.

همین ایمان به نظام دموکراتیک ما، شیوه تفسیر قانون اساسی قاضی بریر را نشان می دهد. او از عمل گرایی به خاطر خود دفاع نمی کند، بلکه آن را با چشم پوشی به منظور فراگیرتر کردن فرآیندهای دموکراتیک مقرر در قانون اساسی ما به کار می گیرد و برای حل مشکلات در حال تغییر پیش روی کشورمان بهتر کار می کند.

2. از دیدگاه های مختلف بیاموزید

من عدالت بریر را یک «شهروند جهانی» می‌دانم – کسی که تشنه یادگیری از دیگران با دیدگاه‌های مختلف، از جمله کسانی که از ملت‌ها و نظام‌های حکومتی مختلف هستند، دارد.

قاضی بریر هرگز از مطالعه نحوه برخورد سایر کشورها، از جمله دادگاه های آنها، با مشکلاتی مانند آنچه در ایالات متحده با آن روبرو هستیم، تردید نکرد. البته، قاضی بریر هرگز از تفاوت های معنادار قانون اساسی بین ایالات متحده و سایر کشورها غافل نشد. اما دیدگاه او کاملاً معقول بود: چرا حداقل آنچه را که می‌توانیم از طریق تجربیات ملل دیگر بیاموزیم، نبینیم؟

آن چشم انداز جهانی روش تفسیر قانونی او را نیز آگاه کرد. یک نظر نسبتا مبهم از دوره کارآموزی من، F. Hoffman-LaRoche v. Empagran SAعادل بریر اساسی است: در تفسیر قانون اصلاحات ضد انحصار تجارت خارجی، او بر اصول کم رویی به عنوان یک ابزار تفسیری که “هماهنگی” با کشورهای خارجی را تقویت می کند تأکید کرد – رویکردی که “به ویژه در دنیای تجاری که به طور فزاینده وابسته به هم وابسته است” ما مورد نیاز است.

اما علاقه قاضی بریر به کشورهای دیگر فقط بخشی از روش شناسی حقوقی او نیست. بخشی از تجربه زیسته اوست. او به طور گسترده سفر می‌کند، زبان‌های خارجی را می‌آموزد (بر خلاف خودم، منشیان فرانسوی زبان را طمع می‌کنم!)، و خود را در فرهنگ‌های دیگر غوطه‌ور می‌کند. به عنوان منشی، اغلب فقها یا مقامات خارجی را در اتاق ها می دیدیم که برای ناهار یا گفتگو با رئیس ملاقات می کردند. گاهی اوقات این دادگاه عضو دادگاه عالی دیگری بود – چه از اسرائیل، هند، فرانسه یا جاهای دیگر. زمانی دالایی لاما بود!

3. مخالفت کنید بدون اینکه مخالف باشید

از برخی جهات، قاضی بریر برای قاضی آنتونین اسکالیا یک فویل بود. هیچ کس نمی تواند وضعیت هر دو را به عنوان غول های حقوقی درخشان، جذاب و سرگرم کننده انکار کند. با این حال آنها راه خود را هم در ماهیت و هم در سبک از هم جدا کردند. قاضی اسکالیا در مورد فلسفه تفسیری خود به طور مطلق صحبت می کند، در حالی که قاضی بریر از تفاوت های ظریف رویکرد عمل گرایانه تر اما نه کمتر اصولی خود استقبال می کند. و در حالی که قاضی اسکالیا گاهی اوقات از حملات گزنده در نوشته های خود استفاده می کند، جاستیس بریر از آنها اجتناب می کند. من این را از نزدیک یاد گرفتم، زیرا قاضی بدون شکست هر زنگی را که ممکن بود ما کارمندان غیور سعی کرده بودیم دزدکی وارد کنیم را ویرایش کرد.

قاضی بریر به سادگی به نکات بحث کننده علاقه ای ندارد. و او برای روابط اهمیت زیادی قائل شد، و اغلب در مورد اینکه چگونه 9 نفر با دیدگاه های بسیار متفاوت توانستند تا این حد دانشگاهی بمانند صحبت می کرد. او از هر کنفرانسی، فارغ از نتیجه، با همان خوش بینی و رابطه گرم با همکارانش که شروع شد، برمی گشت. من امروز به عنوان یک مدافع شفاهی و خلاصه نویس سعی کرده ام از رویکرد دانشگاهی و منضبط او در کار خود تقلید کنم.

رفتار قضایی قاضی بریر حاکی از نجابت، منصف بودن، و دیدگاه خوش بینانه اوست – ویژگی هایی که همه ما این روزها می توانیم آن را بازتاب دهیم.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer