Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

جیمز گودنو (چپ) ، مارک لمبر (وسط) و اندی کلاسون (راست) ، در مورد فرهنگ شرکت در Zappos در لاس وگاس اطلاعات کسب کردند. (عکس با احترام از جیمز گودنو.)

هفته گذشته مرگ تونی هسیه یک شوک آور بود. هسیه که فقط 46 سال دارد ، بیشتر به خاطر دوره 21 ساله خود به عنوان مدیرعامل Zappos شناخته شد. او در ماه آگوست بی سر و صدا از آن موقعیت بازنشسته می شد و تمام وقت خود را به سمت بازسازی و احیای مرکز شهر خوانده خود ، لاس وگاس معطوف کرد. هسیه از سال 2013 شروع به کار برای سرمایه گذاری در جامعه و بازسازی آن در یک امر حیاتی و پر رونق کرده بود. او مبلغ 350 میلیون دلار از پول خود را برای رسیدن به هدف متعهد شده بود. هسیه ظاهراً ماجراهای و دستاوردهای بزرگ بزرگی پیش رو داشت. حال ، فقط می توانیم تعجب کنیم که چه کارهایی ممکن است بیشتر کرده باشد.

من نوشته ام قبلاً در این ستون بود، و با تحسین فراوان ، در مورد “هلاکراستی” بی نظیر Hsieh که در زمان حضور خود در Zappos تأسیس شد. Hsieh پس از سالها فعالیت خود به عنوان یک کار نوپای معمولی کم و بیش ، با کنار گذاشتن نمودارهای سازمان ، عناوین شغلی و روابط مدیریتی در شرکت ، کاملاً آزمایش کرد تا آنرا با ارزشهای اصلی که برای ایجاد آن سازگارتر کرده است ، Zappos در اطراف. بسیاری از این آزمایش را پشت سر گذاشتند ، اما با کسانی که هسیه را پشت سر گذاشتند ، با احتیاط فرهنگ ریسک ، رفاقت و ارتباط آزادانه جدیدتر ، بهتر ، بهتر را هدف گرفتند. به جای دهانه شرکتی ، هولاکاری Zappos شاهد رشد و پیشرفت آن بود تا جایی که آمازون آن را در سال 2009 خریداری کرد.

یک پادشاه فرهنگ

مسلماً وسواس هسیه در فرهنگ ویژگی تعیین کننده وی به عنوان یک رهبر بود. هسیه چنان با اشتیاق به فرهنگ سازی برای تطبیق با ارزشهای اصلی شرکت خود اهمیت می داد که زاپوس میزبان “اردوگاه های فرهنگی” را برای سایر رهبران تجاری علاقه مند شروع کرد تا یاد بگیرند چگونه تجربیات پویای Zappos را در زندگی روزمره خود بگنجانند.

هسیه فهمید که کارمندان می توانند تقریباً در هر جایی پول بدست آورند ، اما وقتی احساس می کنند بخشی از چیز بزرگتری هستند – جایی که همه قادر به ایجاد تغییر در محل کار هستند – در بیشترین میزان خوشبختی ، رضایت و بهره وری به سر می برند. وقتی کسی کاملاً خود را وقف ساختن خانه ای می کند که در آن افراد از هر طیف زندگی می توانند دور هم جمع شوند ، مانند یک خانواده در پی یک هدف مشترک به هم پیوند خورده اند ، غیبت ناگهانی آنها شکافی در اجتماعات ایجاد شده را پشت سر می گذارد. لاس وگاس این هفته در سوگ است و شروع به پردازش از دست دادن یکی از پسران محبوب خود کرده است.

گرچه من او را نمی شناختم ، اما مدتهاست که هسیه را تحسین می کنم. در سال 2017 ، من و دو نفر از همکاران نزدیک کارم ، مارک لمبر و اندی کلاسون ، از دفتر Zappos در لاس وگاس دیدن کردیم تا درباره چگونگی رشد و توسعه فرهنگ شرکت خود Hsieh بیشتر بدانیم. من و مارک ، اندی و من سالها هر روز در کنار هم کار می کردیم و کار می کردیم تمرین ما با یک تیم هسته ای کوچک. ما می توانستیم احساس اعتماد و رفاقتی ایجاد کنیم که می خواستیم آن را در گروه تمرین خود و در کل شرکت پرورش دهیم. آن سفر ، و طوفان فکری برای آوردن آن درس ها به خانه ، از عزیزترین خاطرات من است.

در 18 مارس 2019 ، اندی درگذشت.

یک سوراخ در جهان

مرگ اندی ناگهان و غیرمنتظره بود ، فقط در 37 سالگی ، همسر محبوبش ، امبر را پشت سر گذاشت. یک روز ، قلب تپنده تیم ما به لپ تاپ او مشت می زد ، شوخی می کرد ، صفحات تمرین را می چرخاند ، از مهربانی و گرما بیرون می زد و زندگی من را فقط به خاطر حضور در آن بهتر می کرد. و بعد او نبود.

در بدترین روزها ، احساس می شود جایی در جهان وجود دارد که فقط دور از چشم است. من هنوز در ذهنم هستم که اندی در مورد یک وضعیت چه می گوید ، یا اینکه اگر او هنوز در اطراف بود ، چگونه جهان کمی روشن تر خواهد شد. در روزهای بهتر ، احساس می شود روحیه او هنوز با ماست. اندی یک فرد چسبناک بود ، یکی از آن شخصیت هایی که مردم را دور هم جمع می کند و باعث می شود افراد دلسوز ، سخت کوشی و در کل افراد بهتری باشند. من می دانم که برای گذراندن وقت با او بهتر هستم. من می دانم که شرکت ما برای مهربانی که اینجا ابراز کرده است مکان بهتری است. اما ، همانطور که از طریق مرگ او یاد گرفتم ، تعداد بی شماری از افراد دیگری که در مدار اندی بودند ، هرگز ملاقات نکرده بودم ، به دلیل مهربانی ، خونگرم بودن و دوستی او بهتر بودند.

آماده شدن برای یک سال جدید

دسامبر به طور سنتی آغاز یک فصل تجدید دیدار و تجدید است. امسال ، برای خیلی از ما ، این یک فصل تأمل در مورد کسانی است که از دست داده ایم. همانطور که تعداد COVID-19 افزایش می یابد ، ما همچنان شاهد پاره شدن بیماری و از دست دادن شرکت ها ، محله هایمان ، کشور و جهان هستیم. ممکن است یک واکسن در افق باشد ، اما امروز این کمکی نمی کند. هیچ شغلی ، تیمی یا شخصی محدودیت ندارد. ما با آسیب پذیری مشترک مشترک هستیم.

من اغلب در این ستون در مورد فرهنگ سازی تیم به عنوان وسیله ای برای رسیدن به هدف می نویسم. این باعث خوشبختی کارگران و موفقیت شرکتهای حقوقی می شود. و اگرچه این درست است ، اما این تنها بخشی از معادله است. بقیه آن خارج از تیم های بلافصل و محکم ما است. ما علاوه بر اینکه حرفه ای حقوقی هستیم ، اعضای جوامع بزرگتری هستیم. ما باید به دوستان ، همکاران ، همسایگان ، اولین پاسخ دهندگان ، اعضای PTA ، کارمندان فروشگاه های مواد غذایی گوشه ای – و حتی وکلای طرف دیگر آن معاملات ناکام و کشیده مراقبت کنیم. ما باید کار قوی پرورش دهیم و فرهنگ های جامعه

زیرا در پایان ، این همان چیزی است که ما پشت سر می گذاریم: کاری که برای یکدیگر انجام دادیم.


جیمز گودنو مدیر عامل و شریک مدیر شرکت NLJ 250 است کریگ فنمور. در سن 36 سالگی ، وی جوانترین مدیر اجرایی شناخته شده یک شرکت حقوقی بزرگ در ایالات متحده شد. وی JD خود را از دانشکده حقوق هاروارد و گواهینامه های مدیریت تجارت دوگانه از MIT را در اختیار دارد. وی در حال حاضر در دانشکده تجارت قاضی دانشگاه کمبریج (انگلستان) تحصیل می کند ، جایی که در حال کار برای کارشناسی ارشد در زمینه کارآفرینی است. جیمز یکی از نویسندگان کتاب است انگیزه هزاره ها، که در دسته انتشار نسخه جدید مدیریت کسب و کار در آمازون به رتبه یک رسید. وی و همکارانش به عنوان یک تمرین دهنده ، یک فناوری مبتنی بر فناوری را ایجاد و اجرا کردند عمل شاکیان و مدل تجاری می توانید با جیمز در توییتر (JamesGoodnow) یا از طریق ایمیل با وی در آدرس ارتباط برقرار کنید [email protected].

logo-footer