Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

بیل کازبی (عکس از اسپنسر پلات / گتی)

بیل کازبی این هفته از زندان بیرون رفت و به نظر می رسید کمی از لباس پوشیده است. وی بیش از دو سال در زندان به سر برد پس از اینکه به اتهام حمله ناشایست ناشایست محکوم شد و به سه تا 10 سال محکوم شد.

این محکومیت برای او یک بسته هزینه داشت و من فقط در مورد حق الزحمه وکلا صحبت نمی کنم. او از ارتفاعات پدر آمریكایی سقوط كرد ، و به اعماق فردی منحرف جنسی متهم شد كه به طور مخفیانه به آندریا كنستاند احترام می گذارد تا با او رابطه جنسی برقرار كند.

اگرچه او زود از زندان بیرون آمد و آزادی خود را به دست آورد ، اما هرگز مثل سابق نخواهد بود. رنگ آمیزی این محکومیت لغو شده او را برای همیشه لکه دار خواهد کرد. چرا؟ چون تبرئه نشد. دادستانی بازی را اشتباه انجام داد و به همین دلیل کاسبی اکنون آزاد است.

آیا این حرکت “MeToo” را برای همیشه لغو می کند؟ شک دارم با حذف مشهورانی مانند هاروی وینستین و بیل کوزبی ، این جنبش اثری پاک نشدنی در آگاهی ملی ایجاد کرد. به عقب نخواهد رفت. دادستان ها ، قضات و پلیس اکنون این ادعاها را جدی می گیرند.

اما دادستان ها هرگز نمی توانند به هر قیمتی موضع پیروزی را اتخاذ کنند. هر چقدر هم که جرم فاحش باشد ، قانون باید با روند قانونی عمل کند یا ، همانطور که در این پرونده مشخص شد ، وقتی دادستان ها سریع بازی می کنند و ضرر می کنند ، در نهایت هزینه آنها را در پی خواهد داشت.

در این مورد ، دادستان منطقه ای مونتگومری ، بروس کاستور ، توافق کرد که از اظهارات ودیعه ای که کوزبی در سال 2005 داده بود ، برای حل و فصل دادخواست دادرسی مدنی و جبران خسارت 3.8 میلیون دلاری برای کنستاند استفاده نکند. اما حدود 10 سال بعد ، کوین استیل ، رئیس جدید تغییر مسیر داد ، از معامله قبلی خود عقب نشینی کرد و خواستار استفاده از پذیرش کوزبی برای پیگرد قانونی وی شد ، تنها 12 روز قبل از انقضای مهلت مجازات جرم.

برخی این را فنی می نامند. این نیست

اگر طرفی با درک اینكه كلمات وی محفوظ است ، به جرمی اعتراف كند ، كه این سخنان علیه او به كار نخواهد رفت یا برای دیگران آشكار نمی شود ، قدرت ایالت یا دولت فدرال باید به این قول عمل كند. در غیر این صورت تقلب است.

سیستم عدالت کیفری با این پیش فرض اجرا می شود که هیچ کس موظف به خودزنی نیست. هشدارهای میراندا برای هشدار دادن به مردم وجود دارد که هر آنچه آنها می گویند می تواند علیه آنها استفاده شود. تصور کنید ، سیستمی که در آن دادستان ها (بدون شک قدرتمندترین وکلا در این کشور) مجاز به دروغ گفتن هستند هر زمان که بخواهند فقط برای اینکه احتمال پیروزی آنها بیشتر باشد. قانون دیگری وجود نخواهد داشت که کسی بتواند به آن اعتماد کند. اگر دادستان ها این قدرت را داشته باشند چه کسی به هیئت منصفه و چه کسی به قاضی احتیاج دارد؟ اگر چنین بود ، چه کسی می خواست دوباره با آنها همکاری کند؟

دادگاه عالی پنسیلوانیا ، حکم کازبی را لغو کرد و به این دلیل که استفاده از بیانیه ای که دادستان قول داده بود از آن استفاده نشود ، اشتباه بود ، نادرست بود. اگرچه این موضوع در پرونده اصلی به شدت مورد دعوا قرار گرفت ، اما قضات دادگاه بدوی به نفع تعقیب قضایی رای دادند. معلوم شد که آنها اشتباه کردند. شاید آنها نیز بیش از آنکه به تجزیه و تحلیل بی طرفانه قانون بپردازند ، بیشتر علاقه مند بودند که پرونده را برای محکومیت کازبی پیش ببرند.

مسلماً همه درسی آموخته اند. امیدوارم قضات در سراسر کشور توجه داشته باشند و در احکام موافق پیگرد قانونی بر اساس دادگاه افکار عمومی خیلی سریع عمل نکنند.

دادستان ها ممکن است در معامله با افرادی که مظنون به ارتکاب جنایت هستند ، دقت بیشتری داشته باشند ، سپس وقتی دفتر آنها رهبران را تغییر می دهد یا بادهای فرهنگی از رویکرد جدیدی حمایت می کنند ، آشکارا این معاملات را می شکنند.

قربانیان حمله جنسی زودتر پیش می آیند تا بجای مبارزه با مهلت قانونی ، شواهدی از جرائم اخیر داشته باشند که دادستان را متقاعد می کند پرونده های خود را به موقع جلو ببرد.

و در آخر اینکه ، افرادی که مرتکب چنین جرایم جنسی می شوند ممکن است از بیل کازبی درس بگیرند. پرونده جنایی وی ممکن است منتفی باشد ، اما وی تبرئه نشده است.

او بیش از یک درجه پایین آورده شده است. حتی اگر کازبی تمام مدت محکومیت خود را در زندان به سر نبرد ، اما شک دارد که او هرگز کاری را که به او متهم شده است دوباره انجام دهد ، یا دوباره شهرتی را که قبلا داشته دوباره بدست آورد.

بدنامی اکنون به همراه افرادی مانند جفری اپستین ، هاروی وینستین و همه مردان مشهور دیگری که جنبش “MeToo” افشا کرده است ، اکنون محل زندگی وی است.


تونی مسینا بیش از 100 مورد را محاکمه کرده است و از سال 1990 به بعد حقوق کیفری و مهاجرت را شروع کرده است. شما می توانید او را در توییتر دنبال کنید: tonitamess.

logo-footer