Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

یک داستان کوچک هفته گذشته خبرهای بزرگی را ایجاد کرد زیرا نشان از یک مشکل بزرگتر در ایالات متحده – نژادپرستی بود.

میا پونستو ، زن 22 ساله ای که از شهر نیویورک بازدید می کرد و در هتل Arlo Soho اقامت داشت ، یک نوجوان سیاه پوست را که در هتل نیز اقامت داشت ، به سرقت آیفون خود متهم کرد. او نه تنها او را متهم كرد ، بلكه در لابی با او برخورد كرد ، جیبهای او را گشود و فریاد زد: “نه ، نمی گذارم با تلفن من برود.”

پدر نوجوان به طور كلی كیون هارولد ، شیپور ساز موسیقی جاز ، كه این اتهام را به راحتی قبول نكرد. او این مسئله را حمله ای علیه پسرش می دید که صرفاً به دلیل نژاد او بود. وی از این برخورد فیلم گرفته و رسانه ها را از این امر هشدار داد.

زن جوان به خانه خود به جنوب کالیفرنیا برگشت اما با شور و حرارت توجه رسانه ها ، دفتر دادستان منطقه منهتن تصمیم گرفت که نمونه ای از پونستو را بسازد و کارآگاهان را برای دستگیری وی به کالیفرنیا فرستاد. او دیروز استرداد شد [Sunday] و متهم به جرم سو of قصد به سرقت ، و همچنین جرائم كمتر از جمله اقدام به تعرض ، تلاش برای بزرگ شرور و اقدام به شیوه ای مضر برای كودك. پسر هارولد فقط 14 سال داشت.

تجزیه و تحلیل قانونی توجیه کننده اتهام اصلی سرقت سو is قصد این است که وی با تلاش برای بدست آوردن تلفن نوجوان ، قصد سرقت از چیزی را که متعلق به خود او نبوده و از زور (تکل) در تلاش استفاده کرده است.

به نظر من می رسد که اما برای رسانه های رسانه ای ، این پرونده هرگز تحت پیگرد قانونی قرار نمی گرفت. دادستانی وقت سختی را برای اثبات اینکه زن جوان قصد داشته چیزی را که خودش گرفته است ، خواهد داشت می دانست مال خودش نبود اما منهتن DA سیروس ونس آنچه را که دفترشان تصور می کند کلیشه سازی نژادی است ، چندان ساده نمی گیرد. برای من جالب است زیرا بسیاری از مشتریانم ، مردان جوان سیاه پوست ، که به طور اتفاقی در اتومبیل هستند یا فقط در خیابان معلق می شوند ، به دلیل دلیل بسیار کمی غیر از رنگ پوست ، توسط پلیس به طور معمول متوقف می شوند ، نشان را نشان می دهند و مضطرب می شوند.

حال بیایید در مورد وکیل Ponsetto در کالیفرنیا صحبت کنیم. به دنبال اقدامات آتش سوزی رسانه ای پونستو ، او تصمیم گرفت با دادن مصاحبه ای “اختصاصی” با گیل کینگ CBS امروز صبح. او یک وکیل به نام شارن اچ گاتان استخدام کرد تا او را در هوا همراهی کند. بدیهی است که غاتان مشتری خود را به خوبی برای س questionsالاتی که در پی داشت آماده نکرد.

در طول مصاحبه ، پونستو نه مقصر بود و نه بازنشسته می شد. وی به گیل کینگ گفت: “من یک دختر 22 ساله هستم.” “من نمی دانم – نژادپرستی است – چگونه یک دختر یک پسر را متهم به تلفن می کند جرم است؟”

وقتی گیل کینگ ، که از نگرش پونستو نگران بود ، فشار بیشتری را فشار داد ، پونستو دستی به دست گرفت ، “خوب ، گیل. مصاحبه به پایان رسید.

وظیفه یک وکیل ، حتی وقتی موکلش کاملاً احمقانه عمل می کند ، ایستادن در کنار آن شخص است مگر در موارد کلاهبرداری صریح یا دروغگویی (مگر اینکه شما رودی جولیانی باشید).

در عوض ، غاتان ، با پیگیری رفتار ضعیف مشتری خود ، تصمیم گرفت او را به زیر اتوبوس بیندازد ، و به خبرنگاران گفت ، “من فکر نمی کنم که او باید این کار را با روشی که قبلاً انجام می داد انجام می داد.” “او آماده شد و راهنمایی شد. او عذرخواهی کرد ، اما نه به روشی که باید. او خیلی چیزهای دیگر گفت که تقریباً پیام او را تار کرد. خیلی بی احترامی بود. ” با چنین وکیلی ، چه کسی به وکیل احتیاج دارد؟

اولین کار هر وکیل محافظت از موکل خود است ، نه از اعتبار خود. بنابراین ، هنگامی که غاتان به مطبوعات گفت ، “او فیلمنامه را کنار گذاشت. او تصمیم گرفت که به توصیه های من بی توجه باشد و فقط خودش پیش برود. “او تلاش کرد وضعیت Ponsetto را بهتر کند و آنها را برای خودش بهتر کند.

این غریزه ممکن است قابل درک باشد ، اما وظیفه یک وکیل مدافع کیفری نیست که اشتباهات موکل خود را به رسانه ها اعلام کند. وظیفه او این است که مشتری را به درستی آماده کند یا مصاحبه را به طور کامل لغو کند. این بدان معنا نیست که مشتری ها از متن خارج نمی شوند و یا چیزهایی را به رسانه ای اعلام نمی کنند که شما آرزو می کنید این کار را نمی کردند. اما شما باید پوزخند بزنید و تحمل کنید.

شاید مدتی بعد از پایان پرونده ، بتوانید در خاطرات خود درباره آن بنویسید. اما تا آن زمان


تونی مسینا بیش از 100 مورد را محاکمه کرده است و از سال 1990 تا کنون قانون کیفری و مهاجرت را آغاز کرده است. tonitamess.

logo-footer