Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق گتی)

ورزشکاران کالج در سراسر کشور اکنون می توانند از معاملات استفاده از نام ، تصاویر و شکل های خود (NIL) درآمد کسب کنند ، اما محدودیت های خاصی در این استفاده وجود دارد ، خواه این امر مبتنی بر کشوری باشد که دارای قانون NIL باشد یا مدرسه ای که سیاست NIL. خبرنگار تجارت ورزشی دارن روول نشان داد که سیاست NIL دانشگاه آرکانزاس از این جهت منحصر به فرد است که با معاملات NIL از ورزشکاران استفاده از رنگ مدرسه را منع می کند. آیا اگر آرکانزاس به چالش کشیده شود ، بحثی رنگارنگ خواهد داشت؟

در سال 2008 ، مدار پنجم نظر خود را در مورد منتشر کرد Bd استاد راهنما برای La. State Univ. زراعت & مکانیک سرهنگ v Smack Apparel Co.، 550 F.3d 465 ، تأیید قضاوت مختصر در مورد چهار دانشگاه – دانشگاه ایالتی لوئیزیانا (LSU) ، دانشگاه اوکلاهما (OU) ، دانشگاه ایالتی اوهایو (OSU) ، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USC) – و شرکت مجوز دانشگاهی ( نماینده رسمی صدور مجوز برای مدارس) برای نقض علامت تجاری بر اساس استفاده یک شرکت از رنگ مدرسه. دادگاه اعلام کرد که یک طرح رنگ هنگامی که معنای ثانویه پیدا کرده و غیرفعال است ، به عنوان علامت تجاری قابل محافظت است. علاوه بر این ، در این مورد ، مشخص شد که طرح های رنگی همراه با سایر علائم شناسایی که به LSU (بنفش و طلا) ، OU (زرشکی و کرم) ، OSU (قرمز و خاکستری) و USC (کاردینال و طلا) اشاره دارند معنای دوم شناسایی دانشگاه ها در ذهن مصرف کنندگان به عنوان منبع یا حامی مالی کالاهای مورد بحث.

دادگاه دریافت که استفاده Smack Apparel از طرح های رنگی به همراه سایر موارد شناسایی شده احتمال ایجاد سردرگمی در مورد منبع ، وابستگی یا حمایت مالی از پیراهن هایی را که می فروخت ایجاد می کند که برای اثبات نقض علامت تجاری کافی است. چنین عقیده ای بر اساس دانشگاه ها با استفاده از طرح های رنگی خود برای بیش از 100 سال ، استفاده از رنگ های مدرسه توسط Smack Apparel با هدف شناسایی دانشگاه ها و عدم موفقیت Smack Apparel در نشان دادن آرم خود برای جدا کردن محصولات از دانشگاه ها است. در ذهن مصرف کنندگان ، از جمله عوامل دیگر.

بعلاوه ، دادگاه متقاعد نشد که استفاده از طرح های رنگی را باید استفاده عادلانه از علائم تجاری ثبت نشده دانست. بعلاوه ، ثبت نشدن طرحهای رنگی مانعی دربرابر شاکیان نبود زیرا مالکیت علائم تجاری با استفاده ، نه با ثبت ایجاد می شود.

آیا ادعاهای نقض علامت تجاری طرح رنگ همیشه در برابر یک چالش مقاومت می کند؟ کاملاً نه ، و مشخصات هر مورد کنترل خواهد شد. با این حال ، مارک ها و ورزشکارانی که وارد معاملات NIL می شوند باید این واقعیت را بدانند که دانشگاه ها بر اساس استفاده از طرح های رنگی خود دعوای حقوقی کرده اند و این امر می تواند به نفع خود اعتماد کند.


دارن هایتنر بنیانگذار هایتنر حقوقی. او نویسنده است نحوه بازی: آنچه هر وکیل ورزشی باید بداند، منتشر شده توسط کانون وکلای دادگستری آمریکا ، و استاد کمکی در کالج حقوق دانشگاه لوین فلوریدا است. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected] و او را در توییتر در دنبال کنید @ DarrenHeitner.

logo-footer