Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق گتی)

این است زمان داغ وکالت با کمی تجربه (حداقل در صورت داشتن تجربه مناسب). حقوق و دستمزد بالا می رود و شرکت های بزرگ با مزایایی که 10 سال پیش کمدی به نظر می رسید ، از جمله پاداش های بزرگ امضا و کار نامحدود در خانه را جذب می کنند.

اما عبارت کلیدی آن “با کمی تجربه” است. همانطور که در آن کمی دقیق تر توضیح دادم کتاب من درباره رفتن به دانشکده حقوق بدون داشتن بدهی دائمیغیبت در سطوح عالی این حرفه به این معنا نیست که کارفرما آماده است تا فارغ التحصیل اخیر دانشکده حقوق را به گرمی در آغوش بگیرد. و می توان گفت که بازار کار جانبی تا حدی تابعی از تکه عظیمی است که جدیدترین حباب دانشجویی حقوق از بخش وسیعی از انسانها که اکنون برای ایفای نقش های حقوقی متوسط ​​در دسترس است ، برداشته است.

به نظر من به نظر می رسد که دانشکده های حقوق در حال حاضر حباب غول پیکر دیگری را در بازار کار قانونی سطح ابتدایی ایجاد می کنند. ما می توانیم به جدیدترین زمانی که این اتفاق در پی رکود بزرگ اقتصادی رخ داده است نگاهی بیندازیم تا حس بسیار خوبی از آنچه به نظر می رسد در حال حاضر در حال وقوع است ، بدست آوریم. رکود بزرگ از سال 2007 تا 2009 به طور رسمی ادامه یافت. به طور کلی بازار کار قانونی ، به همراه دیگر بازارهای کار آمریکا ، پس از رکود اقتصادی خوب نبود. اما آیا این بدان معناست که وکلای مشتاق نتایج بالقوه فاجعه آمیزی از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد خود و فرار از دانشکده حقوق را مشاهده کردند؟ قطعا نه. دقیقا برعکس بود.

دانش آموزان به دانشکده حقوق هجوم آوردند ، در آنچه من در گذشته می گویم تلاشی بسیار نادرست برای منتظر ماندن بازار کار وحشتناک در مقطع کارشناسی ارشد بود (من در میان آنها بودم ، بنابراین این انتقاد را از محل عشق مطرح می کنم). ثبت نام JD از 2007 تا 2008 افزایش یافت. از سال 2008 تا 2009 دوباره افزایش یافت. سرانجام در سال 2010 ، هنگامی که 52،404 1L در دانشکده حقوق ثبت نام کردند به اوج خود رسید.

سپس ، به آرامی و دردناک ، این درک به این نتیجه رسید که ایالات متحده سالیانه به چیزی نزدیک به 52،404 وکیل جدید نیاز ندارد. ثبت نام JD پس از سال 2010 ، همانطور که اولین کلاس مدرسه حقوق رکود فارغ التحصیل شد. حتی وقتی بازار کار به آرامی بهبود می یابد ، هیچ جا آماده جذب حباب عظیمی از وکلا که در دوران رکود به دانشکده حقوق رفتند نیست. سپس همه دیدند که بسیاری از این فارغ التحصیلان جدید نمی توانند شغلی پیدا کنند ، و حتی کسانی که شغل پیدا کردند در بازاری که کارفرمایان تمام قدرت را در دست دارند ، با حقوق کمتر و شرایط بدتری روبرو هستند. بسیاری از دانشجویان بالقوه حقوق بالاخره متوجه شدند که دانشکده حقوق ، دستورالعمل یک زندگی قوی اقتصادی نیست که قبلاً تصور می کردند.

اوضاع بهتر نشد ، بدتر شد. به نظر می رسید بدترین سال برای فارغ التحصیلان جدید در بازار کار قانونی سال 2011 باشد، سالی که من ، خودم فارغ التحصیل شدم. خوب کردم من بلافاصله شغلی را که دوست داشتم به دست آوردم (هرچند که درآمد خوبی نداشت و معتبر نبود و برتری زیادی نسبت به بسیاری از همسالانم داشتم زیرا من هیچ بدهی برای مقابله نداشتم) با این حال ، من بسیاری دیگر را می شناسم (یا می شناختم) که چندان خوش شانس نبودند. دو نفر از همکلاسی های دانشکده حقوق من (که من آنها را می شناسم) سرانجام جان خود را از دست دادند ، که نمی توانم آنها را به طور کامل به خاطر بدهی دانشکده حقوق و هیچ چشم انداز شغلی سرزنش کنم ، اما مطمئن هستم که این عوامل کمکی نکرد. تعدادی دیگر از همکلاسی های من در حال حاضر به طور کامل یا هنوز در قانون از قانون خارج شده اند ، اما با بدهی های شش رقمی و مشاغلی روبرو هستند که واقعاً پس از تلو تلو خوردن بزرگ از دروازه خارج نشدند. زمان خوبی نبود.

حالا می ترسم همه چیز را دوباره انجام دهیم. به جای کاهش در زمان شروع همه گیری ، همانطور که باید در طول و پس از رکود اقتصادی اتفاق بیفتد ، کل ثبت نام JD در مدارس مورد تأیید ABA از 112،882 در سال 2019 به 114،520 در 2020 افزایش یافت.. ثبت نام 1L در 2020 کمی اندک بود – توسط 81 دانش آموز ، به 38،202. اما ما شاهد ثبت نام مجدد در سال 2021 هستیم ، با افزایش 30 درصدی درخواست های دانشکده حقوق در سراسر کشور، و بسیاری از دانشکده های حقوقی اقداماتی را برای مبارزه با بیش از حد ثبت نام انجام می دهند.

به جای افزایش یا ثبات نسبی در طول همه گیری ، ثبت نام در دانشکده حقوق باید کاهش می یافت. با وجود 38202 دانشجوی جدید JD ، ما هنوز به هیچ وجه به 52،404 1L که در سال 2010 شروع شده نزدیک نیستیم. با این وجود ، 38،202 وکیل جدید بیشتر از بازار کار قانونی است که احتمالاً در سه سال آینده جذب خواهد شد ، و به نظر می رسد تعداد بیشتری از افراد در پاییز امسال مدرسه حقوق را آغاز می کنند. اداره آمار کار آن را به صراحت بیان می کند: “انتظار می رود رقابت برای مشاغل در 10 سال آینده قوی باشد زیرا هر ساله تعداد بیشتری از دانشجویان از دانشکده حقوق فارغ التحصیل می شوند تا مشاغل موجود.”

اگرچه ای کاش اینطور نبود ، اما به نظر می رسد که وکلای جدید چند سال دیگر در اینجا سختی خواهند کشید. دفعه قبل زیبا نبود و احتمالاً این بار نیز نخواهد بود. اگر در دانشکده حقوق هستید ، موفق باشید. و اگر قصد تحصیل در رشته حقوق را دارید ، شاید بسنجید که آیا برخی از گزینه های دیگر شما بهتر از رقابت برای مشاغل در زمینه ای شلوغ از تعداد زیادی وکیل جدید است.


جاناتان ولف یک دعوی مدنی و نویسنده است JD بدون بدهی شما (پیوند وابسته). او نوشتن حقوقی را تدریس کرده است ، برای انواع مختلفی از نشریات نوشته شده است ، و از سواد مالی و علمی برخوردار است و هم به شغل خود تبدیل شده است و هم خوشحال است. هر گونه دیدگاهی که او بیان می کند ، احتمالاً طلای خالص است ، اما با این وجود فقط متعلق به وی است و نباید به هیچ سازمانی وابسته باشد. او به هر حال نمی خواهد اعتبار را تقسیم کند. می توان به او رسید [email protected].

logo-footer