Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

دادگاه خانواده (توسط دیوید لات).

این مورد در اوایل سال جاری که خبر را منتشر کرد تکان دهنده بود. شوانگ ژنگ ، یک بازیگر مشهور مشهور چینی ، در رسانه های اجتماعی توسط سابق خود ، هنگ ژانگ (که دادگاه او را پدر صدا می کنم ، “پدر” صدا زد) که او دو فرزند متولدشده از مادر خود را در ایالات متحده رها کرده است . در چین ، رسوایی این نبود که ژنگ نوزادان خود را رها کرده است ، بلکه این است که او برای داشتن یک فرزند – یا در این مورد ، دو جانشین برای داشتن دو فرزند – از یک رحم جایگزین استفاده کرده است. پس از انتشار این خبر ، زندگی ژنگ به شدت سقوط کرد ، وی نقش ها و حمایت های مالی پرسود را از دست داد ، از جمله یکی با پرادا.

تقریباً یک سال پس از تولد نوزادان ، ژنگ با استدلال درمورد حقوق والدین خود نسبت به فرزندان ، پرونده ای را در دادگاه شهرستان دنور مطرح کرد. و ، در فوریه 2021 ، بیش از یک سال پس از تولد آنها ، ژنگ به دنور سفر کرد ، جایی که کودکان در کنار پدر زندگی می کنند. دادگاه دنور پس از دو جلسه جلسات مردمی (بیش از 300 تماشاگر بعلاوه) در مورد زوم با توجه به زمان والدین و تصمیم گیری ، حکم اختصاص حقوق والدین را در این پرونده صادر کرد.

یک عاشقانه بسیار اشتباه رفته است

نظر دادگاه 30 صفحه ای داستانی دلخراش را روایت می کند. وقتی ژنگ و پدر در یک رابطه عاشقانه بودند ، آنها تصمیم گرفتند که با هم بچه دار شوند. همانطور که ژنگ در دادگاه توضیح داد ، به دلیل یک بیماری قلبی مربوط به رژیم غذایی برای کار او ، این زوج برای داشتن فرزند به روش مادربزرگ روی آوردند. و از آنجا که در چین جایگزینی مجاز نیست ، آنها توافق نامه هایی را در ایالات متحده انجام دادند.

این زوج ترجیح دادند با دو آژانس اجاره ای متفاوت کار کنند و آنها را با دو جایگزین متفاوت (یکی در نوادا و دیگری در کلرادو) مطابقت دهند. این زوج قصد داشتند یک دختر و یک پسر ، در نزدیکی هم و در سال خوک به دنیا بیاورند. جالب اینجاست که ظاهراً این درخواست مشترک والدین امیدوار چینی با نزدیک شدن به سال خوک بوده است. ظاهراً آن سال – تقریباً از فوریه 2019 تا ژانویه 2020 طبق تقویم زودیاک چین – به ویژه فرخنده بود. من مثل هر وکیل خوبی آن را در گوگل جستجو کردم و پیدا شد که گفته می شود کودکان متولد سال خوک بسیار دلپذیر هستند و آنچه را والدین به آنها می گویند انجام می دهند.

راوی: هر کودکی که در سال خوک متولد می شود بسیار خوشایند و مطیع نبود.

برنامه زوجین درست بود تا زمانی که زن و شوهر از هم جدا شدند – و نه دوستانه – در سپتامبر 2019. آنچه در پی آمد حداقل برای کابوس های همکار من ، چیزهای کابوس بود. ژنگ شهادت داد که پس از جدایی ، وحشت کرد. ژنگ با آژانس های اجاره ای تماس گرفت و از آنها پرسید که آیا می توان بارداری را خاتمه داد. حتی اگر این گزینه قبلاً گزینه ای بوده باشد (که حداقل یک آژانس با عقد قرارداد به آن اشاره کرده است) ، در این مرحله ، فقط چند ماه از موعد مقرر هر کودک ، این امکان وجود نداشت. ژنگ سپس در مورد روند قرار دادن فرزندان برای فرزندخواندگی ، به استثنای پدر از ارتباطات ، پرسید. آژانس – برای آنها خوب است! – برای هر دو طرف نامه نوشت تا روشن شود که اگر قرار است فرزندان برای فرزندخواندگی قرار بگیرند ، هر دو والدین باید درگیر شوند. در آن زمان ، پدر شروع به برقراری ارتباط با آژانس ها كرد و به آنها اطلاع داد كه برای مراقبت از بچه ها آنجا خواهد بود و از حقوق والدین خود چشم پوشی نمی كند.

درام تعیین والدین قبل از تولد

البته در این میان روند قانونی دیگری در آستانه بود. در هنگام جایگزینی ، معمول است که وکلای طرفین برای تعیین والدین قبل از تولد دادخواست می دهند تا والدین در نظر گرفته شده را از بدو تولد به عنوان والدین کودک جانشین شناخته شوند. ژنگ به وكالت خود در نوادا گفت كه در مورد پرونده متوقف شود ، وكيل را مجبور به كناره گيري از وكالت كرد. ژنگ تنها در امضای اسناد دادخواست والدین قبل از تولد همکاری کرد ، حداقل پس از آنکه حداقل یکی از آژانس ها عواقب جدی را توضیح داد – از جمله احتمال رها شدن فرزندان و در معرض خطر قرار گرفتن احزاب در معرض اتهامات جنایی.

وقتی بچه ها به دنیا آمدند ، پدر آنجا بود

پدر که به موقع برای تولد به ایالات متحده سفر می کرد ، آنجا بود. ابتدا ، وی برای تولد پسرش در دسامبر 2019 در کلرادو حضور داشت و سپس ، برای مدت کوتاهی پسر کودک خود را تحت مراقبت مادر و یک پرستار بچه خود ، به نوادا سفر کرد تا برای تولد دخترش در آنجا باشد. وی سپس دخترش را به خانه خود در کلرادو بازگرداند.

از طرف دیگر ، دادگاه توضیح داد ، “تصمیم گرفت برای تولد به ایالات متحده سفر نكند ، زیرا او احساس كرد كه در این زمان نمی تواند با پدر دیده شود و به او اعتماد ندارد ، و كار را پذیرفته بود و قصد داشت این ادعا که اگر او این کار را نمی کرد بسیاری از افراد شغل خود را از دست می دادند. ” وقتی پدر سعی کرد از طریق شبکه های اجتماعی به ژنگ اطلاع دهد که نوزادان متولد شده اند ، او را در WeChat مسدود کرد.

ژنگ پس از مواجهه با خشم عمومی هنگام شروع ماجرا در ژانویه 2021 ، سرانجام در فوریه 2021 وارد دنور شد و از طریق مشاوره خود با پدر تماس گرفت تا مقدمات دیدار با کودکان را فراهم کند. در زمان جلسات دادرسی در آوریل و مه ، ژنگ فقط دو دیدار کوتاه و نظارت شده با کودکان خردسال را تجربه کرده بود.

در دادگاه برای تخصیص والدین و تصمیم گیری ، پدر به دنبال تنها حضانت و تصمیم گیری در مورد فرزندان بود اما مخالفت ژنگ با ملاقات نظارت شده با فرزندان را محدود نکرد. وكيل ژنگ يك طرح مفصل والدي شش فازي را ارائه داد كه به سرعت هر چند هفته يكبار ويزيت و مراقبت را افزايش مي دهد. با این حال دادگاه دریافت که پیشنهاد ژنگ “از نظر درمانی یا شواهدی مبنی بر اینکه به نفع کودکان است” فاقد توجه به برنامه های اساسی برنامه ریزی کودکان خردسال مانند زمان خواب ، فاقد آن است.

عارضه مهاجرت

وضعیت مهاجرت هر دو طرف عامل پیچیده ای را به وجود آورده است. در حالی که هر دو کودک از نظر متولد چهاردهم از طریق تولد در خاک ایالات متحده شهروند طبیعی ایالات متحده هستند ، ژنگ و پدر شهروند چین هستند ، به طور قانونی در ایالات متحده هستند ، اما فقط به طور موقت ، با ویزاهای کوتاه مدت. در زمان دادرسی ، پدر ویزای اصلی خود را تمدید کرده بود و درخواست تجدید نظر دیگری داشت. ژنگ با ویزای شش ماهه و احتمال تمدید در ایالات متحده بود.

تصمیم

بنابراین دادگاه چه تصمیمی گرفت؟ علی رغم همه توجهات و دسیسه های بین المللی فوق العاده ، دادگاه در نهایت با پرونده مانند هر طلاق نامرتب و وضعیت والدین برخورد کرد و تلاش کرد تا راه حلی مطابق با منافع فرزندان پیدا کند. دادگاه تشخیص داد:

  • پدر به عنوان والدین اصلی مسکونی تعیین می شود. اگر پدر از ایالات متحده خارج شود ، فرزندان نیز با او خواهند رفت. احتمالاً ژنگ نیز به چین بازمی گردد و در نزدیکی پدر زندگی می کند تا بتواند به فرزندان خود ادامه دهد.
  • هر دو طرف باید 60 روز پس از سفارش ، کلاس والدین را بگذرانند. (به نظر می رسد پدرانه باشد اما تحت این شرایط منصفانه است!)
  • زمان فرزندپروری مرحله ای برای ژنگ. سه روز در هفته بر زمان والدین نظارت می کند و پس از ثبت سابقه ، طول ویزیت افزایش می یابد.

در مرحله بعدی ، دادگاه دنور قرار است به موضوع حمایت از کودکان بپردازد. گرچه احتمال این است که آن مرحله به همان سختی انجام شود ، اما ما می توانیم امیدوار باشیم (مانند آنچه که برای همه والدین در یک پرونده طلاق نامرتب امیدواریم) که ژنگ و پدر بتوانند تاریخ و اختلافات خود را کنار بگذارند تا بهترین موارد را برای فرزندان خود متمرکز کنند. .


الن تراچمن وکیل مدافع است Trachman Law Center، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور متخصص در قانون فناوری کمک به تولید مثل و میزبان مشترک پادکست من می خواهم یک کودک را در تو بگذارم. می توانید به او برسید نوزادانabovethelaw.com.

logo-footer