Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در حکمی که صبح امروز صادر شد ، یک هیئت سه نفره از دادگاه عالی شهرستان ویک سفارش داده شده مقامات انتخاباتی کارولینای شمالی بلافاصله ثبت نام مشروطین مشروط و مشروط برای رای گیری را آغاز می کنند.

بر اساس یک قانون 1973 ، شهروندان کارولینای شمالی که به جرم محکوم شده اند ، تنها می توانند پس از اتمام کل دوران محکومیت خود ، از جمله مشروط و مشروط و پرداخت همه جریمه ها و حق الزحمه ، واجد شرایط رای دهی شوند. شاکیان این قانون را به عنوان تلاشی آشکار برای سرکوب آرای سیاهپوستان ، نقض قوانین آزاد در قانون اساسی کارولینای شمالی ، حفاظت برابر و بندهای آزادی بیان ، و همچنین ممنوعیت واجد شرایط بودن حق رأی به چالش کشیدند.

NAACP و ابتکار موفقیت کارولینا ، یک سازمان غیر انتفاعی پس از زندان ، اتهام را هدایت کردبا توجه به افراد مختلف ، مانند شکیتا نورمن ، که خود را برای رای دادن در انتخابات آینده محروم می داند ، زیرا محدودیت های COVID مانع از اتمام دوران محکومیت وی شده است. مطبوعات عمومی کارولینابه

در سپتامبر 2020 ، هیأت از قبل دستور اجرای قانون را داد. جاش استاین ، دادستان کل دموکراتیک ایالت ، از تجدیدنظر خواهی خودداری کرد و این پرونده توسط قانونگذاران جمهوری خواه تحت تعقیب قرار گرفته است و آنها به خوبی می توانند از حکمی که دائماً به اجرا دستور می دهد ، اعتراض کنند.

اگر این تصمیم در عالی ترین دادگاه ایالتی تأیید شود ، جایی که قضات لیبرال اکثریت 4-3 را حفظ می کنند ، این نشان دهنده مجموعه عظیمی از رای دهندگان جدید بالقوه است. در حالی که رسانه ها این تعداد را 55000 نفر اعلام کرده اند ، این شکایت ادعا می کند که 70000 کارولین شمالی وجود دارد که هرگز مانند خانم نورمن در زندان نبوده یا دوران حبس خود را به پایان رسانده اند اما به دلیل قانون 1973 از حق رای محروم هستند.

در جلسه محاکمه ، طرفین در مورد اینکه آیا تاریخ قانونگذاری قصد خاصی برای محرومیت از رای دهندگان سیاهپوست نشان داده است یا خیر ، به سادگی سرکوب رأی را به قضات واگذار کرده است ، که می توانند احکام طولانی مدت بدون حبس را به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از دسترسی به صندوق رای تعیین کنند. اما تأثیر متفاوت این قانون بر ساکنان سیاه پوست این ایالت بسیار شدید است: در حالی که آمریکایی های آفریقایی تبار تنها 20 درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهند ، بر اساس این شکایت ، 40 درصد مشروط مشروط مشروط مشروط مشروط و مشروط به مشروط بر اساس آن را نمایندگی می کنند.

مشخص نیست که این امر چه تاثیری بر انتخابات سال آینده خواهد گذاشت ، به غیر از عادلانه تر شدن انتخابات. اکثریت مردم دارای حق رای مجدد هرگز قبل از محکومیت خود رأی ندادند و در واقع گروه اکثریت سفیدپوست هستند بدون مدرک دانشگاهی ، از نظر جمعیتی تا حد زیادی برای جمهوری خواهان مطلوب است. با توجه به مسابقات برنجی ، مانند مسابقه سنا سال آینده ، این می تواند یک شستشو باشد. اما ، به عنوان مطبوعات عمومی کارولینا در مناطق کوچکتر که حاشیه پیروزی محدود است ، حق رای مجدد رای دهندگان سیاه ممکن است در یک رقابت نزدیک به پیش برود.

این همچنین برای مبارزه آینده بر سر بازشماری مجدد سرشماری ، جایی که عالی ترین دادگاه ایالت قبلاً یکبار در سال 2019 نقشه ها را بیرون انداخته بود ، نشان می دهد و آنها را به عنوان یک نژادپرست نژادی توصیف می کند. به عنوان استاد حقوق انتخابات و استاد دانشگاه فلوریدا مایکل مک دونالد اشاره کرد در توییتر ، “من می دانم که اینها موضوعات جداگانه ای هستند ، اما اگر دادگاههای کارولینای شمالی با حذف حق رای مجرمانه حق رای را افزایش دهند ، نمی توانم تصور کنم که آنها به یک جمهوریخواه جمهوریخواه اجازه دهند.”

انشاالله!

حق رای به 55000 کارولین شمالی بازگردانده شد [Carolina Public Press]
حق رای برای 55000 نفر به تصمیم دادگاه NC بستگی دارد [Carolina Public Press]


الیزابت دای در بالتیمور زندگی می کند و در مورد حقوق و سیاست می نویسد.

logo-footer