Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


من (اینجا، اینجا و اینجا) در مورد بحث و جدل بر سر تصمیم هیئت مدرسه فیرفکس برای تغییر شرایط پذیرش در دبیرستان علوم و فناوری توماس جفرسون برای دستیابی به اهداف تنوع نوشته ام. اکنون، دادگاه عالی ایالات متحده درخواست مداخله اضطراری در این پرونده را رد کرده است. با این حال، تصمیم پایان پرونده نیست. دادگاه ممکن است هنوز تغییرات پذیرش را بررسی کند و سه قاضی قبلاً اعلام کرده اند که مایلند این کار را انجام دهند.

فوریه گذشته، قاضی منطقه، کلود هیلتون، دستوری صادر کرد و به هیئت مدرسه شهرستان فیرفکس دستور داد تا فوراً استفاده از این سیاست را متوقف کند. با این حال، در ماه مارس، یک هیئت استیناف تصمیم گرفت که هیئت می تواند به طور موقت به استفاده از خط مشی پذیرش مبتنی بر مسابقه ادامه دهد.

دیروز، دادگاه درخواست اضطراری برای لغو تعلیق دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای حوزه چهارم را رد کرد. مدار چهارم هم اکنون در حال بررسی این پرونده است.

در یک سفارش بدون امضادیوان صرفاً اعلام کرد: «تقاضای لغو تعلیق که به رئیس قاضی ارائه شده و توسط وی به دیوان ارجاع شده است رد می‌شود». با این حال، آن اشاره کرد که کلارنس توماس، ساموئل آلیتو، و نیل گورسوچ، قاضی وابسته به این درخواست موافقت می‌کردند. این بسیار مهم است، زیرا زمانی که پرونده پس از صدور حکم از سوی حوزه چهارم بازگردد، تنها به چهار قاضی نیاز است تا این پرونده را بپذیرند.

تصمیم تعجب آور نیست. سایر قضات ممکن است در نگرانی این سه مخالف در مورد این سیاست شریک باشند اما بخواهند نظر حوزه چهارم را بخوانند. یک اولویت عمومی برای نظم منظم در اجازه دادن به دادگاه های پایین تر برای رسیدگی وجود دارد. مدار چهارم در نهایت می تواند با قاضی هیلتون موافقت کند و نظم او را بازگرداند.

علاوه بر این، مدرسه اعتراض داشت که زمان اقامت باعث اختلال در پذیرش کلاس جدید در مقطع زمانی می‌شود.

برخی از قضات نیز ممکن است بر این باورند که پرونده های معلق می توانند به پاسخ به این سؤالات کمک کنند. دادگاه در حال بررسی دو پرونده بزرگ پذیرش کالج است که همچنین ادعای تبعیض نژادی علیه دانشجویان آسیایی دارد. حل و فصل چالش های پذیرش در هاروارد و دانشگاه کارولینای شمالی توسط دادگاه ممکن است شفافیت بیشتری در این زمینه ایجاد کند.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer