Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

دادگاه عالی ایالات متحده (عکس از دیوید لات).

دادگاه عالی ایالات متحده تصمیم گرفته است پرونده ای را که مربوط به سال 2014 است در مورد اینکه آیا NCAA می تواند جبران خسارت و مزایای مربوط به آموزش و پرورش را برای ورزشکاران دانشگاه تعیین کند ، مورد رسیدگی قرار دهد. آخرین تصمیم در پرونده تجدیدنظر این بود که مدارس باید بدون دخالت NCAA ، بتوانند مزایای آموزشی نامحدودی را برای ورزشکاران ثبت نام شده فراهم کنند. عالی ترین دادگاه با در نظر گرفتن این موضوع می تواند عواقب بسیار بیشتری برای این ورزشکاران و همچنین NCAA داشته باشد.

NCAA مایل است محدودیت های بیشتری اعمال شود. با این حال ، دیوان عالی کشور می تواند تصور کند که هیچ نوع پرداختی ، اعم از اینکه به آموزش و پرورش گره خورده باشد یا نه (به عنوان مثال ، پرداخت برای عملکرد در قالب یک حقوق) ، توسط NCAA محدود نمی شود. در واقع ، یک تصمیم دوستدار ورزشکار این پتانسیل را دارد که اختلافات بین ورزشکاران دانشگاهی و ورزشکاران حرفه ای را با توجه به ظرفیت هایشان کاهش دهد.

NCAA با انتشار بیانیه ای عمومی ابراز خرسندی كرد كه دادگاه عالی آمریكا حق NCAA را برای تأمین ورزشكاران دانشگاهی از مزایای آموزشی مورد نیاز برای موفقیت در مدرسه و فراتر از آن بررسی خواهد كرد. دونالد رمی ، مدیر ارشد حقوقی NCAA ، گفت: “NCAA و اعضای آن همچنان بر این باورند که دانشگاه های دانشگاهی باید بتوانند تجربه دانشجو-ورزشکار را بدون مواجهه با دادخواست های بی پایان در مورد این تغییرات بهبود بخشند.”

هدف اصلی NCAA در آن نهفته است – حذف ، یک بار و برای همیشه ، حمله و ادامه تهدید دعوا در قلمرو قانون ضد انحصاری. این از جنگیدن خسته شده است و مأموریت دارد که یا دیوان عالی کشور حکم کند که محدودیت های آن در محدوده آنچه در قانون ضد انحصاری مجاز است اعمال شود یا کنگره را مجاب کند که آن را صادر کند یک معافیت ضد انحصاری از دعاوی آینده در این فضا.

“اگر من تصمیم دادگاه عالی را در مورد Grant Athlete Grant In Aid می نوشتم ، این خط اصلی من خواهد بود:” اداره یک کارتل ورزشی کالج 13 میلیارد دلاری تحت عنوان آموزش باعث می شود که این یک کارتل کمتر نباشد. از نظر قانونی هم همینطور است. از نظر اخلاقی ، شاید بدتر باشد ، ” توییت کرد مارك ادلمن ، استاد حقوق ورزش و ضد انحصار در بلافاصله دادگاه عالی اعلام كرد كه این موضوع را رسیدگی خواهد كرد. در اصل ، ادلمن معتقد است ، مانند بسیاری دیگر ، NCAA نباید در برابر اعمال سنتی قانون ضد انحصاری محافظت شود فقط به این دلیل كه ادعا می كند محدودیت های آن به تجربه آموزشی فرد گره خورده است.

وکیل شاکیان ، جفری کسلر از وینستون و استراون ، قبلاً اعتقاد خود به پیروزی شاکیان در بالاترین سطح را اعلام کرده است و افزود: “ما از موقعیت خود بسیار مطمئن هستیم و منتظر رسیدگی به این پرونده هستیم.”

با تصمیم دادگاه عالی در ماه ژوئن ، استدلال های شفاهی در اوایل سال 2021 شنیده می شود. فلوریدا قرار است تبدیل شود اولین ایالتی که از اول ژوئیه 2021 به ورزشکاران کالج اجازه داد تا از حقوق تبلیغات خود بهره برداری تجاری کنند.


دارن هایتنر بنیانگذار هایتنر حقوقی. او نویسنده است نحوه بازی: آنچه هر وکیل ورزشی باید بداند، منتشر شده توسط کانون وکلای دادگستری آمریکا ، و استاد کمکی دانشگاه کالج حقوق دانشگاه لوین فلوریدا است. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected] و او را در توییتر در دنبال کنید @ DarrenHeitner.

logo-footer