Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در 11 ژوئیه 2021 ، اسرائیل گامی مهم به جلو برد تا از برابری والدین LGBTQ + محافظت کند. دادگاه عالی آن حکم داد که پدران همجنسگرا امیدوار – دقیقاً مانند زوجین همجنس باز و زنان مجرد – باید برای داشتن فرزند صاحب فرزند شوند و باید ظرف شش ماه پس از صدور این حکم ، این امکان را داشته باشند.

می بینید ، دادگاه داشت قبلا، پیش از این به نفع اینکه زوج های همجنسگرا بتوانند در یک جایگزین در اسرائیل شرکت کنند ، حکم صادر کرد. یک سال زودتر ، دادگاه پیدا شد که قانون اسرائیل که دسترسی به زنان رحمی را برای زنان مجرد گسترش می دهد اما مردان و زوج های همجنسگرای مجرد را “بطور نامتناسبی به حق برابری و حق والدین آسیب رساند” ، از این رو طبق قوانین اسرائیل غیرقانونی است.

دادگاه یک سال به قانونگذار فرصت داد تا قانون را بازنویسی کند. در ابتدا ، مهلت تعیین شده تا مارس 2021 بود. سپس به سپتامبر 2021 تمدید شد. با این وجود ، قانونگذار نتوانست در مورد وظیفه دادگاه پیشرفت کند – نه تنها تحت رهبری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر قبلی (که اخیراً برکنار شده بود) ، که ائتلاف او همیشه شامل مذهبی بود جناحهای محافظه کار که به طور مداوم با هر نوع برابری LGBTQ + مخالف هستند و همچنین تحت تازگی شکل گرفته مخالفت می کنند دولت. رهبری جدید قرار بود وزش تغییراتی را ایجاد کند ، اما به سرعت نتیجه گرفت که در این جبهه نمی تواند خیلی بهتر عمل کند.

دولت جدید مقام خود را داد اطلاع به دیوان عالی کشور گفت که پیشبرد چنین لایحه ای از نظر سیاسی غیرممکن است – و دادگاه تنها چند روز بعد با صدور آخرین حکم مبنی بر اینکه قانون جایگزینی باید شامل مردان مجرد و زوج های همجنس بازخوانی شود ، پاسخ داد. دادگاه شش ماه مهلت داد تا وزارت بهداشت برای انجام هرگونه قانونگذاری لازم ، قانون اساسی را اعمال کند.

برای خلاصه ای عالی از جاده پرپیچ و خم که منجر به صدور حکم شده است ، این را بررسی کنید مقاله توسط ریچ وان ، وكیل جانشینی آمریكا ، از گروه حقوق بین الملل باروری.

ابتدا عشق می آید ، سپس مستقیم از کالسکه کودک عبور می کنیم

اسرائیل در بهترین حالت به لیست کشورهایی می پیوندد که دارای چند قانون قانونی هستند که با خانواده های LGBTQ + ناسازگار رفتار می کند. مطمئناً آخرین حکم اسرائیل برای والدین آینده دار LGBTQ + گامی مثبت است ، اما مطمئناً جالب است که ، همان زوج هایی که اکنون مجاز به استفاده از کمک های جایگزین برای گسترش خانواده های خود هستند ، هنوز مجاز به ازدواج در این کشور نیستند. کمی است مشاگا.

اسرائیل حتی اجازه ازدواج مدنی همجنسگرایان را نمی دهد. ازدواج ، در اسرائیل ، یک نهاد مذهبی در نظر گرفته می شود ، و باید طبق قوانین دینی قابل اجرا (همان طلاق) انجام شود. البته زوج های همجنسگرا ممکن است در خارج از کشور در حوزه های قضایی مانند ایالات متحده که اجازه این ازدواج را دارند ازدواج کنند و ازدواج خارجی در سطح کشور به رسمیت شناخته می شود.

اسرائیل نشان می دهد که برابری در ازدواج و حق پدر و مادر شدن توسط رحم اجاره ای همیشه با هم همخوانی ندارند. البته در ایالات متحده هر دو را داریم. نوع. زوجین LGBTQ + حق ازدواج دارند (همانطور که در سال 2015 تعیین شد تا یک قانون اساسی در این کشور باشد پوست بالایی مورد) و در اکثر ایالت ها مجاز به تشکیل خانواده های خود با رحم اجاره ای هستند. موارد استثنایی وجود دارد ، مانند لوئیزیانا جایی که قانون سوال برانگیز این ایالت تنها به زوجین متجاهر و همجنسگرا که از گامتهای خود استفاده می کنند (بدون تخمک دهنده یا اسپرم اهدا کننده) اجازه استفاده از رحم جایگزین را می دهد.

در کشورهای دیگر ، مانند اسپانیا و فرانسه ، ازدواج همجنسگرایان در حال انجام است ، اما رحم اجاره ای – برای هر جنس ، گرایش یا وضعیت تاهل – کاملاً منقضی شده است. و در روسیه و اوکراین ، جایگزینی مادرزادی خوب است و جبران خسارت جانشین جایگزین نیز خوب است ، اما فقط برای زوج های متجاهر همجنسگرایانه.

خیلی گیج کننده!

این واقعا بزرگ است

ویکتوریا گلفاند، وكیل تشكیل خانواده اسرائیلی ، در مورد واکنش وی به رای دادگاه توضیح داد مصاحبه. او این حکم را تقریباً یک موفقیت “باورنکردنی” یافت. وی توضیح داد که این دادخواست ، مبارزه با ماهیت تبعیض آمیز قانون جایگزینی در اسرائیل ، از سال 2010 آغاز شد – بیش از یک دهه پیش! احکام جزئی و ابتکارات گوناگون آمده و رفته اند ، اما موفقیت چندانی نداشته اند.

گلفاند از سال 2005 به صدها زوج که از طریق مادربزرگ در خارج از کشور تشکیل خانواده کمک کرده اند. در سال 2014 ، با ابتکار امیدوارانه در کار ، او به یاد می آورد که از زوجین سوال کرده است که آیا به جای صرف هزینه بیشتر برای رفتن به انتظار تغییر قانون در اسرائیل هستند؟ در خارج از کشور برخی پاسخ دادند که به دستور کار دولت اعتماد ندارند که به زودی تغییر کند. بدبینی آنها البته درست بود. اکنون ، به دلیل دادگستری اسرائیل ، زوج هایی که در روند اجاره خارج از کشور هستند تصمیم بزرگی گرفته اند – ادامه دهید یا شش ماه صبر کنید تا ببینید آیا این اتفاق واقعاً رخ داده است یا خیر. این والدین امیدوار همچنین باید بسنجند که وقتی کودک بزرگ با حاملگی باردار با قدرت بیشتری نسبت به گذشته از زمان تصویب قانون جایگزینی در سال 1996 به اسرائیل حمله کرده است ، حرکت به جلو امکان پذیر خواهد بود.

با بسیاری از علائم مثبت – از جمله حمایت و واکنش مثبت وزارت بهداشت – به نظر می رسد که این معامله واقعی است. شش ماه دیگر ، مردان مجرد و زوج های همجنسگرا در اسرائیل باید بتوانند خانواده های خود را از طریق جایگزینی بدون خروج از کشور تشکیل دهند. امیدواریم هیچ کاری پیش نرود فاکتا در آن زمان.


الن تراچمن وکیل مدافع است Trachman Law Center، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور متخصص در قانون فناوری کمک به تولید مثل و میزبان مشترک پادکست من می خواهم یک کودک را در تو بگذارم. می توانید به او برسید نوزادانabovethelaw.com.

logo-footer