Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

مورد سرمایه

دیوان عالی کشور با تعویق اعدام جان رامیرز که قرار بود چهارشنبه شب در تگزاس بمیرد موافقت کرد. استراحت در آخرین لحظه به قضات اجازه می دهد تا درخواست رامیرز را مبنی بر اینکه کشیش اجازه دارد به طور فیزیکی رامیرز را لمس کرده و در اتاق اعدام در هنگام اعدام به طور صوتی دعا کند ، در نظر بگیرند.

مال رامیرز برنامه اضطراری این آخرین مورد از سری درخواست های سایه در دو سال گذشته بود که شامل مشاوران معنوی در اعدام بود. اما قضات اکنون آماده اند تا بر حقوق زندانیان برای داشتن مشاوران معنوی در آخرین لحظات خود تأکید کنند: حکم مختصر اجرای حکم اعدام رامیرز، دادگاه موافقت کرد که درخواست تجدیدنظر رامیرز را در صفحه اصلی خود در پاییز امسال بشنود.

رامیرز ، که به جرم قتل پابلو کاسترو ، کارمند فروشگاه در سال 2004 به اعدام محکوم شد ، از کشیش باپتیست خود ، دانا مور ، خواست تا دستان خود را بر بدن رامیرز بگذارد و هنگام اعدام رامیرز با صدای بلند دعا کند. پس از اینکه تگزاس از دادن این درخواست خودداری کرد ، رامیرز در ماه اوت به دادگاه فدرال رفت. دادگاه منطقه ای پیشنهاد رامیرز برای به تعویق انداختن اعدام وی در هفته گذشته را رد کرد و دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای مدار 5 رد شد درخواست مداخله او

چهار پرونده ای که قبلاً به دادگاه رسیده بود متمرکز بر این بود که آیا مشاوران معنوی می توانند در اتاق اعدام حضور داشته باشند یا خیر. در فوریه 2019 ، دادگاه مجاز آلاباما اعدام یک مرد مسلمان ، دومینک ری ، پس از آنکه دولت از ری اجازه نداد که در اتاق اعدام امام در کنار خود داشته باشد ، حتی اگر دولت در آن زمان به یک کشیش مسیحی اجازه داد. در حکم مختصر خود ، دادگاه خاطرنشان کرد که ری تنها 10 روز قبل از اعدام برنامه ریزی شده خود درخواست کمک کرده است.

یک ماه بعد ، دادگاه تگزاس ممنوع از اعدام زندانی بودایی ، پاتریک مورفی ، مگر اینکه اجازه داشته باشد کشیشی بودایی را در کنار خود داشته باشد. برت کاوانو ، قاضی دادگاه ، در عقیده ای موافق با تصمیم برای جلوگیری از اعدام مورفی ، تاکید کرد که تحت سیاست دولت در آن زمان ، به زندانیان مسلمان و مسیحی اجازه داده می شد که در اتاق اعدام مشاوران معنوی داشته باشند ، اما زندانیان سایر مذاهب. – مانند مورفی – نبودند. اگرچه تگزاس ممکن است دلایل خوبی برای محدود کردن دسترسی به اتاق اعدام داشته باشد ، کاوانا اذعان کرد ، راه حل این است که همه مشاوران معنوی را از اتاق خارج کنند ، نه این که بین زندانیان بر اساس دین آنها تمایز قائل شوند.

پس از دستور دادگاه در مورد مورفی ، تگزاس در ابتدا سیاست جدیدی را اتخاذ کرد که همه مشاوران معنوی را از اتاق اعدام خارج می کرد. این امر باعث شد روبن گوتیرز ، یک زندانی کاتولیک ، برای اعتراض به سیاست جدید به دادگاه فدرال مراجعه کند. در ژوئن 2020 ، دیوان عالی کشور اعدام گوتیرس را به تعویق افتاد و به دادگاه منطقه دستور داد تا تعیین کند که آیا اجازه دادن به زندانی برای انتخاب مشاور معنوی خود امنیت را در اعدام به خطر می اندازد یا خیر. در ژانویه 2021 ، پس از این که دادگاه منطقه نتیجه گرفت که چنین نخواهد کرد ، دیوان عالی کشور پرونده گوتیرز را دوباره به دادگاههای بدوی فرستاد با توجه به این یافته ها ، آنها می توانند به پرونده دیگری نگاه کنند. تگزاس بعداً مجدداً سیاست خود را تغییر داد تا به مشاوران معنوی در اتاق اعدام اجازه دهد.

و سرانجام ، در فوریه 2021 ، دادگاه آلاباما ممنوع شد از اعدام ویلی اسمیت سوم مگر اینکه به او اجازه دهد کشیش خود را در اتاق اعدام در کنار خود داشته باشد.

پرونده رامیرز شامل یک موضوع کمی متفاوت بود: یک مشاور معنوی چه نوع کمکی می تواند (و نمی تواند) در هنگام اعدام ارائه دهد. رامیرز روز سه شنبه به دیوان عالی کشور آمد و از قضات خواست اعدام وی را به تعویق بیندازند و پرونده وی را در اصل بررسی کنند. وی تأکید کرد که پرونده وی تلاش لحظه آخری برای به تاخیر انداختن اعدام او نبوده است ، زیرا او اولین بار یک سال پیش سوال مشاور روحانی را مطرح کرده بود. رامیرز استدلال کرد که امتناع ایالت از اجازه دادن به مور برای لمس کردن او و دعا با صدای بلند ، هم حقوق اساسی او را نقض می کند و هم قانون فدرال که حقوق مذهبی را برای زندانیان تضمین می کند. بر اساس سیاست تگزاس ، رامیرز در پاسخ کوتاه خود به روز چهارشنبه تأکید کرد که اتاق اعدام “خلاء بی خدایی” خواهد بود و مور “هیچ تفاوتی با گیاهان گلدانی ندارد”.

تگزاس در پاسخ گفت که رامیرز قبل از طرح شکایت خود از روش های مورد نیاز در قانون اصلاح قانون دادرسی زندان پیروی نکرده است – به طور خاص ، او باید از مقامات زندان اجازه می گرفت که مور قبل از طرح دعوی با صدای بلند دعا کند. و در هر صورت ، تگزاس ادامه داد ، رامیرز نمی تواند پیروز شود زیرا او مجبور است بیش از آنکه ادعا کند لمس فیزیکی مور و دعاهای شنیدنی او در هنگام اعدام “برای سنت ایمانی او ضروری است” انجام دهد. ایالت ادعا می کند که رامیرز همچنین باید نشان دهد که سیاست تگزاس بار قابل ملاحظه ای بر فعالیت های مذهبی او تحمیل می کند. ایالت اصرار داشت اما تگزاس رامیرز را مجبور به انجام هر کاری نمی کند که دین او را نقض کند. این به سادگی از برآوردن تمام نیازهای مذهبی وی خودداری می کند ، که بار قابل توجهی نیست. تگزاس هشدار داد که اگر دادگاه عالی به درخواست رامیرز موافقت کند ، دادگاه های فدرال مجبور خواهند شد تمام جزئیات اعدام های آینده را “ریزمدیریت” کنند.

در حکمی که اندکی قبل از ساعت 10 شب به وقت EDT صادر شد ، قضات موافقت کردند که اعدام رامیرز را متوقف کرده و درخواست تجدیدنظر وی را بطور اساسی بشنوند. دادگاه اعلام کرد که پرونده باید سریع پیگیری شود و بحث شفاهی برای اکتبر یا نوامبر تعیین شده است. هیچ گونه مخالفت عمومی با دستور روز چهارشنبه وجود نداشت.

این مقاله بود در ابتدا در Howe on the Court چاپ شدبه

logo-footer