Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

پدر و مادر بودن LGBTQ + و داشتن تابعیت متفاوت والدین می توانند خطرات قانونی قابل توجهی را برای یک خانواده به همراه داشته باشند. این دو را با هم ترکیب کنید ، و مواردی ظهور کرده است که تفسیرهای مشکوک از اساسنامه های فدرال خانواده ها را در موقعیت های وحشتناکی قرار داده است. در بعضی مواقع ، این امر منجر به این شده است که دولت ها رابطه والدین و فرزندان را بین یک یا چند نفر از والدین و کودک به رسمیت نمی شناسند ، یا تابعیت کودک را رد می کنند. احتمالاً مشهورترین مثال آمریکا در این مورد است پرونده Dvash-Banks در جایی که به برادر دوقلوی کودک تابعیت ایالات متحده اعطا شد ، در حالی که وی محروم شد.

در ایالات متحده ، مبارزه تمام نشده است

در ایالات متحده ، موسسه حقوقی غیرانتفاعی Immigration Equality اخیراً با چهار مورد از این دست مبارزه کرده است و پیشرفت بزرگی را برای کسانی که در موقعیت لازم برای رسیدگی به اعتبار خانواده خود قرار دارند ، انجام داده است. در پرونده دوقلو دوش-بنکس ، دولت فدرال – به نمایندگی از وزارت دادگستری – در دادگاه منطقه و پیش از دادگاه تجدیدنظر مدار نهم شکست خورد. شما فکر می کنید این برای دولت کافی است که آن را رها کند. جواب منفی. دولت اخیراً درخواستی را برای در نیمکت با شنیدن تصمیم مدار نهم ، برای تجدید نظر در مورد اتان دوش بانکس ، و اینکه آیا او به همان تابعیت ایالات متحده که برادر دوقلوی او ، آیدن ، دارد ، حق دارد یا خیر. اما ، با هر شانس ، دولت جدید بایدن به وزارت دادگستری خود می گوید که در مورد از دست دادن موقعیت قانونی خود تجدید نظر کند و این درخواست را رد کند.

حکم مثبت اسرائیلی

اسرائیل ، مشابه ایالات متحده ، دارای یک تاریخ طولانی و مختلط است که با حقوق و حقوق خانواده های LGBTQ + مواجه است. هفته گذشته ، اخبار یک گام مثبت به جلو در دادگاه های اسرائیل را دیدیم. یک زن و شوهر زن در اسرائیل از سال 2018 برای به رسمیت شناختن قضایی هر دو زن به عنوان والدین فرزندشان درگیر شده اند. این زوجین در یک ازدواج عرفی زندگی می کنند ، یک زن تابعیت اسرائیلی دارد و یک زن تابعیت آلمان را دارد.

اورشلیم پست گزارش شده در مورد این حکم ، با اشاره به اینکه این زوج با کمک اهدا کننده اسپرم از یک بانک اسپرم کالیفرنیا باردار شدند. اسرائیل در مورد اهدای اسپرم در داخل کشور مقررات بسیار خاصی دارد ، از جمله اینکه اهدا باید ناشناس باشد. این قانون سخت باعث شده است که اهدا کننده بدنام “پادشاه اسپرم” آمریکایی ، آری ناگل باشد ممنوع از اهدا در اسرائیل.

در یک خبر خوب ، دادگاه خانواده تل آویو به دادخواست زوجین مبنی بر اینکه مادر غیر بیولوژیکی به عنوان پدر یا مادر کودک شناخته شود ، رضایت داد. در خبرهای بد ، دولت این تصمیم را در دادگاه منطقه تجدید نظر كرد. در یک خبر خوب ، دولت آنچه را که به من گفتند برخی از استدلال های حقوقی عالی برای دادگاه های اسرائیل است.

از دست دادن استدلال ها

یکی از استدلال های دولت در مخالفت با به رسمیت شناختن والدین از مادر غیر بیولوژیکی ، مبنی بر تمدید مداوم ویزای اسرائیلی وی بود. این ایالت استدلال می كرد كه هر تصمیمی درباره دستور والدین باید منتظر بماند تا وضعیت مسكونی وی تعیین شود. زیرا – منتظر آن باشید – می توان به مادر دستور داد تا کشور را ترک کند ، و این می تواند بر کودک تأثیر منفی بگذارد. خوب ، بله ، مطمئناً بر کودک تأثیر می گذارد که یکی از والدینش از کشور اخراج شود. اما یک چیز که * باعث بهتر شدن تبعید – و نه بدتر از آن- نمی شود این است که دولت از تشخیص این رابطه والدین و کودک امتناع ورزد.

استدلال دیگری که دولت ارائه داد این بود که تصمیم به نفع والدین می تواند مردم را ترغیب به ورود به اسرائیل و اقامت دائم از طریق دستورات والدین قضایی کند. در حالی که من مطمئن هستم که اقامت دائم اسرائیل توسط برخی از افراد بسیار مورد توجه است ، آیا این ترس واقعی است؟ آیا شخصی در جامعه LGBTQ + واقعاً می تواند با یک شهروند اسرائیلی رابطه برقرار کند ، متعهد شود که فرزند خود را بزرگ کند و مسئولیت مالی آن را بدست آورد ، تا بتواند اقامت دائم در اسرائیل را بدست آورد؟ اگر چنین است ، شما باید نوعی چنین تعهدی را تحسین کنید. به نظر می رسد مطالب شهروند اسرائیلی!

رد درخواست تجدید نظر دولت در روز دوشنبه گذشته یک پیروزی برای این زوج و جامعه LGBTQ + در اسرائیل بود. این رد به معنای این است که حکم دادگاه بدوی – اعطای به رسمیت شناختن وضعیت والدین مادر غیر اسرائیلی غیر بیولوژیکی – در حال حاضر پابرجا خواهد بود.

قانون خانواده اسرائیل و وکیل مدافع فناوری باروری کمک کرده است ویکتوریا گلفاند درباره این تصمیم توضیح داد: “این ممکن است بسیاری از افراد در خارج از اسرائیل را شگفت زده کند – – همانطور که برای جامعه خودمان مدت طولانی نبوده است تا زمان صدور این حکم اخیر – – دادگاه های اسرائیل ، در موارد مختلف ، استدلال های دولت منطقی است!

گلفاند توضیح داد كه در یكی از مواردی كه قبلاً انكار شده بود ، والدین تا رسیدن به دیوان عالی كشور بدون پیروزی جنگیدند. این زوج متاهل همجنسگرای همجنسگرا در ایالات متحده صاحب فرزند شدند و فقط چند ماه دیگر فرصت نداشت تا همسر غیراسرائیلی حق دریافت تابعیت اسرائیل را داشته باشد. اما ، به دلیل کار همسر اسرائیلی ، از طریق نیروهای امنیتی اسرائیل ، نیروهای خود را به اروپا منتقل کرد ، خانواده نقل مکان کردند و روند تدریجی آنها برای دریافت تابعیت برای والدین غیراسرائیلی متوقف شد. همه دادگاههایی که پرونده آنها را مورد بحث قرار داده اند “زمینه های کافی کافی را برای مخالفت با استدلالهای دولت در مورد” تأثیر منفی بر کودک در صورت جدایی “پیدا نکردند. گلفاند توضیح داد كه او و سایر كارشناسان حقوقی ، تا به امروز ، از خود پرسیده اند كه چگونه مصلحت كودك (كه موضوعی است كه از قضات دادگاه خانواده انتظار می رود) می تواند به نفع “ملاحظه فنی كورکورانه نسبت به غریزه اساسی برای محافظت از اگر پدری که سالها او را بزرگ کرده بود ، به دلیل عدم تصدیق حقوق والدین ، ​​مجبور شد که با جدا شدن یا طلاق از او بیگانه شود.

گلفاند توضیح داد كه خواندن تصمیم دادگاه مبنی بر جدا كردن قانون مهاجرت از قانون خانواده ، و یافتن راهی برای ترجیح دادرسی دوم نسبت به قانون اول ، تازه كننده و اطمینان بخش است. امیدوارم ، رد استدلالهای پیچیده منافع منافع دولت در این مورد توسط دادگاه نشانگر این باشد که شانس – و حمایت قانونی – والدین LGBTQ + در اسرائیلی به سمت بهتر تغییر می کند.


الن تراچمن وکیل مدافع است Trachman Law Center، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور متخصص در قانون فناوری کمک به تولید مثل ، و میزبان مشترک پادکست من می خواهم یک کودک را در تو بگذارم. می توانید به او برسید نوزادانabovethelaw.com.

logo-footer