Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

صد و چهل سال پس از انتشار اولین گزارشگر پرونده قضایی منطقه ای خود ، 139 سال پس از ادغام رسمی شرکت انتشارات West ، 124 سال پس از اجرای طرح طبقه بندی که به سیستم اصلی شماره تبدیل می شود و 99 سال پس از مرگ او ، John B. West و میراث وی اکنون به عنوان موضوع دادرسی در دادگاه فدرال در دلاور احیا شده است.

همان جایی است که شرکتی که وی تأسیس کرد ، اکنون شغلی متعلق به تامسون رویترز است و زیر مجموعه آن است ، در ماه مه گذشته شکایت کرد در برابر راه اندازی تحقیقات حقوقی ROSS Intelligence ، ادعا می کند که ROSS برای ساخت یک محصول تحقیقاتی حقوقی رقیب خود ، مطالب را از Westlaw سرقت کرده است.

در حال حاضر ، دادخواست است ROSS را مجبور به تعطیلی کرد عملیات آن ، دیروز موثر است. اما ROSS شدیداً این ادعاها را انكار می كند و با تأمین بیمه دعاوی متعهد می شود كه دادخواست را ادامه دهد ، كه از آن به عنوان تاكتیك غول معتبر تحقیقات حقوقی برای خنثی كردن یك رقیب در حال ظهور یاد می كند.

در ابتدا به آن عهد وفا ، ROSS برای رد دعوی دادخواست ارائه داد، انکار اینکه داده های اختصاصی Westlaw را کپی یا استفاده کرده و ادعاهای حق نسخه برداری TR را در مورد سرفصل ها و سیستم شماره اصلی آن به چالش می کشد – چالشی که مستقیماً به هسته اصلی تجارت Westlaw تبدیل می شود.

در ماه دسامبر ، ROSS تا حدی این پیشنهاد را برای رد کردن و پاسخ و ادعای متقابل را تنظیم کرد که در آن مستقیماً حق نسخه برداری TR را در محتوای Westlaw به چالش می کشد.

در دعوای متقابل اظهار داشت: “در قوانین آمریکا کاملاً اثبات شده است که آرا judicial قضایی و قوانین فدرال و ایالتی ، از جمله قوانین و مقررات اداری ، دارای حق کپی رایت نیستند و باید طی یک دادرسی قانونی ، در دسترس عموم قرار گیرند.”

ROSS استدلال کرد ، جنبه های دیگر Westlaw ، مانند سیستم شماره اصلی و عناوین اصلی آن ، “روش عملیاتی” را تشکیل می دهد که طبق قانون کپی رایت واجد شرایط حمایت نیست.

احضار روح وست

هفته گذشته ، در آخرین دادخواست آن، ROSS با ارائه پاسخ اصلاح شده ، ادعای متقابل جدیدی را اضافه كرد كه در آن ادعا می شد TR با حفظ كنترل انحصاری و ضد رقابت بر بازار تحقیقات قانونی ، قانون ضد انحصاری فدرال را نقض می كند.

در آنجا ، در آن دعوای متقابل ، ROSS روح جان وست را احضار می کند تا ادعا کند که آن ، نه TR ، وارث واقعی میراث وی است که می خواهد قانون را برای همه قابل دسترسی تر کند.

پرونده ROSS بازگو می کند که وست و برادرش انتشارات وست را “با جاه طلبی های ستودنی برای ارائه وکلائی و کارآمد به وکلای مرزی برای آگاهی از پرونده های جدید” تأسیس کردند. اما پس از آنکه جفت این شرکت را به عنوان بزرگترین ناشر قانونی کشور در آورد ، وست ناگهان در سال 1899 تحت شرایط ابری شرکت را ترک کرد.

دادخواست ROSS در پی ساخت یک “شرکت انتشاراتی بهتر و منصفانه” است ، وست شرکت کتاب حقوقی Keefe-Davidson را تأسیس کرد ، اما این شرکت هرگز نتوانست مورد توجه واقع شود.

ادعای متقابل در پاورقی ادعا می کند: “ROSS ، نه وستلاو ، در تلاش است كه جاه طلبی های ستودنی غرب را تحقق بخشد و قوانین عمومی را واقعاً در دسترس قرار دهد.” “Westlaw در عوض پیروی از سلف مورد علاقه خود را دنبال می کند ، و برای حفظ قدرت خود در بازار اقدام توهین آمیز و استثنایی را دنبال می کند.”

موفقیت ، سپس تراژدی

داستان وست حتی عجیب و غریب و تراژیک تر از خلاصه مختصر ROSS است ، گرچه بسیاری از جزئیات زندگی و حرفه وی ابری است.

خلاصه ROSS از یک منبع برجسته در مورد زندگی وست ، مقاله 2008 ، “جان بی وست: بنیانگذار شرکت انتشارات وست، “منتشر شده در مجله تاریخ حقوقی آمریکا توسط رابرت ام جارویس، استاد حقوق در دانشکده حقوق شپرد برود دانشگاه نوا جنوب شرقی. جارویس ، به نوبه خود ، به شدت از یک کتاب 1969 استفاده کرد ، شرکت انتشارات غرب: مبدا ، رشد ، رهبری، توسط ویلیام دبلیو ماروین.

بنیانگذار تحقیقات حقوقی مدرن هرگز آن را از کلاس هشتم عبور نداد. وی پس از انتقال والدینش از ماساچوست به سن پائول ، مین ، هنگامی که 18 ساله بود ، به دلیل تصادف به انتشار قانونی رسید. وست شغل فروشنده کتاب فروشی را پیدا کرد و به شهرهای کوچک کنار رودخانه می سی سی پی سفر می کرد ، و دستورهای اداری را می گرفت. لوازم و ، به عنوان یک حاشیه ، کتاب های حقوقی و پزشکی.

بسیاری از مشتریان وی وکلا بودند که غالباً از مشکلات اداره وکالت در مرز شکایت می کردند. وست با دیدن فرصتی ، کار خود را در سال 1872 ترک کرد و خود را به عنوان ناشر و فروشنده کتاب مستقر در وکالت تأسیس کرد. طبق مقاله جارویس ، او خطی از اشکال حقوقی را ایجاد کرد ، رساله های سخت یافتنی را تجدید چاپ کرد و نمایه ای از اساسنامه مینه سوتا را تولید کرد.

با بزرگتر شدن تجارت ، در سال 1876 ، وست برادرش هوراسیو را استخدام کرد تا به او در این تجارت ملحق شود. این دو نفر شروع به انتشار برنامه درسی هفتگی از تصمیمات دیوان عالی مینه سوتا کردند ، که به زودی گزارشگر شمال غربی ، اولین گزارشگر منطقه ای غرب و سنگ بنای سیستم گزارشگر ملی شد.

این شرکت رونق گرفت ، به عنوان شرکت انتشارات وست ، و ساختاری از خود در سنت پل را تصرف کرد. سپس ، در سال 1887 ، وست اعلام کرد آنچه جارویس به عنوان “طرحی جسورانه برای فهرست بندی هر پرونده” به چیزی موسوم به طرح طبقه بندی هضم آمریکا.

جارویس نوشت: “مانند گزارشگر پرونده ، این یک جهش اساسی به جلو بود ، زیرا به وکلا اجازه می داد به سرعت تصمیماتی را که موضوع خاصی را در نظر گرفته بودند ، پیدا کنند.”

این ، البته ، به سیستم شماره اصلی وست تبدیل شد ، که بیشتر به رشد غرب دامن زد ، همانطور که تصمیم دیگری که غرب گرفت – انتشار همه موارد ، نه فقط تصمیمات انتخاب شده ، به طوری که خوانندگان ، و نه ناشر ، می توانند اهمیت نسبی هر یک را ارزیابی کنند .

در سال 1893 ، وست یک عمارت بزرگ در سنت پل خریداری کرد و به عنوان یک رهبر جامعه تصور می شد ، حتی در سال 1895 به عنوان بخشی از هیئت بزرگان به فیلادلفیا دعوت شد تا در راه اندازی کشتی عظیم اقیانوس ، سنت پل.

فراق راه ها

اما زندگی وست در سال 1899 ، هنگامی که او بدون توضیح عمومی ، شرکتی را که تأسیس کرده بود ، ترک کرد ، به جنوب تبدیل شد. جارویس گفت ، هیچ کس نمی داند که آیا او را بیرون رانده اند یا از رضایت خود خارج شده اند. اما ظرف سه هفته پس از ترک ، وی شرکت کتاب حقوقی Keefe-Davidson را به همراه دو کارمند سابق انتشارات West تاسیس کرد.

وست در نقش جدید خود علناً علیه شرکت سابق خود صحبت کرد. در سال 1908 ، او در جلسه سالانه انجمن کتابخانه های حقوقی آمریکا سخنرانی کرد و در آن خواستار حذف گزارشگران پرونده های غیررسمی – بنیاد تجارت انتشارات غربی – به نفع انتشار سریع گزارش های رسمی شد.

وی همچنین هضم سیستم غربی را مورد تمسخر قرار داد و گفت: این سیستم از مفید بودن خود بیشتر بوده است. وی گفت: “شاید برای جلوگیری از ماندگاری هضم ها هیچ كاری بیش از این نظریه غلط نباشد كه می توان موارد و گزاره های مربوط به تغییر شرایط را به جای اجازه دادن به طبقه بندی تغییر تدریجی با رشد دادرسی ، در یک طبقه بندی سخت قرار داد.” گفت

شرکت جدید وست با یک دادخواست حق امتیاز علیه آن که طی دو سال ادامه داشت و با پیروزی شاکی به پایان رسید ، دست و پنجه نرم کرد. در سال 1909 ، مشکلات مالی وست او را مجبور کرد پسر کوچکش ، برونسون را از هاروارد ، جایی که او دانشجوی سال اول تحصیل بود ، بیرون کند. تا سال 1912 ، وست مجبور شد شرکت خود را تعطیل کند.

به طرز غم انگیزی ، شکست این شرکت باعث شد پسر بزرگ وست ، جان جونیور ، که پس از فارغ التحصیلی از هاروارد در سال 1906 به این شرکت پیوسته بود ، دچار یک شکست عصبی شود. پسر که برای مداوا در یک بیمارستان دولتی بستری شد ، خود را حلق آویز کرد و درگذشت.

این حوادث غرب را وادار کرد سنت پل را ترک کرده و در پاسادنا ، کالیفرنیا ، جایی که بازنشسته شد ، مستقر شود. وی در سال 1922 بر اثر بیماری قلبی درگذشت.

در همین حال ، برونسون پسر وست تلاش کرد تا شرکت کیف-دیویدسون را احیا کند. در سال 1915 ، او یک شرکت چاپی در مینیاپولیس به نام شرکت انتشارات حقوقی تاسیس کرد ، که سریعاً نام آن را به شرکت Keefe-Davidson تغییر داد و دوباره به سنت پل نقل مکان کرد. تا سال 1920 ، شرکت برونسون نیز تعطیل شد.

ادعای میراث او

جارویس ، در مقاله خود در مورد وست ، گفت: “حیرت آور است که چهره ای محوری در چنین مبهمتی غرق می شود.” حتی در این صورت ، او نوشت ، “هر روز ، در هر کجا که قانون عمل شود یا تدریس شود ، نوآوری های چشمگیر او ادامه می یابد.”

که ما را به ادعای ROSS برمی گرداند که وی ، نه Westlaw ، “در تلاش است تحقق بخشیدن به جاه طلبی های ستودنی غرب و در دسترس قرار دادن قوانین عمومی به واقع.”

با توجه به اندکی که از جان وست می دانیم ، دشوار است که بگوییم او یک ایده آلیست بود یا یک فرصت طلب ، آیا او واقعاً می خواست قانون را دموکراتیک کند ، یا به راحتی فرصتی برای تأمین زندگی خود دید.

اما نکته ای وجود دارد که جارویس در خاتمه مقاله خود درباره وست می گوید که امروزه از اهمیت برخوردار است. جارویس پرسید که چگونه بود که شخصی که به دانشگاه نرفته و در رشته حقوق تحصیل نکرده است می تواند سیستمی ارائه دهد که تحقیقات حقوقی و عمل حقوقی را متحول کند. چرا هیچ قاضی یا وکیلی آنچه را دیده است ندیده است؟

جارویس نتیجه گیری كرد: “شاید جواب این باشد كه آنها به دنبال نبودند ، یا شاید اینكه یك شخص خارجی باید ببیند كه چه چیزی نمی تواند شناخت.”

این کلمات را می توان برای نوآوری به طور گسترده ای و برای نوآوری در فن آوری حقوقی به طور خاص استفاده کرد. معمولاً نیاز به یک فرد خارجی دارد که از مشاغل مستقر و مدل های تجاری مستقر استفاده کند.

از این نظر ، ROSS ممکن است درست باشد که بیشتر از آنچه شرکتی است که هنوز نام او را بر عهده دارد ، جاه طلبی های اولیه غرب را منعکس می کند.


فن آوری رابرت آمبروگی هست یک وکیل ماساچوست و روزنامه نگاری که بیش از 20 سال به طور عمده از طریق وبلاگ خود به پوشش فناوری حقوقی و وب پرداخته است LawSites.com. وی مدیرکل سابق چندین روزنامه حقوقی است و از همکاران روزنامه است دانشکده مدیریت عمل قانون و افتتاحیه جعبه 50 ارجمند از طریق ایمیل می توانید از طریق آن به او دسترسی پیدا کنید [email protected]، و می توانید او را دنبال کنید توییتر (BobAmbrogi).

logo-footer