Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

من از آنجایی که بیش از یک دهه پیش برای تحصیل در دانشکده حقوق فکر می کردم ، به دادخواهی علاقه داشتم. فکر ارائه استدلال در دادگاه و شرکت در دادگاه ها واقعاً نظر من را جلب کرد و من می دانستم که می خواهم از ابتدای کار حقوقی خود عمدتاً در امور دادرسی کار کنم. وقتی برای اولین بار به چند وكیل دادگستری اعلام كردم كه می خواهم طرف دعوا باشم ، آنها گفتند كه من خیلی خوب هستم تا بتوانم در دادخواست موثر باشم. در واقع ، برخی از مربیان اولیه من در حرفه وکالت به من گفتند که دعاوی خوب باید بی رحمانه باشند و مدنی و همدلی بودن از ویژگی های خوب دادخواهی نیست. با این حال ، طبق تجربه خودم ، دادخواهان خوب ابتدا خاتمه می یابند و طرفین دعوا می توانند از برخورد مدنی و مودبانه با دشمنان و افرادی که با آنها تعامل دارند ، بهره مند شوند.

دلیل اصلی موفقیت طرفین دعاوی خوب بیشتر از دعاوی بی ادب این است که طرفین دعوی همسایگی می توانند روابط بهتری با دشمنان ، شاهدان و سایر افراد درگیر در روند دادرسی برقرار کنند. اکثریت قریب به اتفاق دعاوی قبل از اینکه پرونده ها به قاضی و هیئت منصفه ارائه شود ، از طریق حل و فصل حل می شود. حل و فصل یک پرونده اغلب مستلزم این است که وکلای درگیر در یک موضوع با یکدیگر کنار بیایند. این امر به ویژه اگر طرفین خود در شرایط بدی به سر ببرند ، بسیار درست است ، زیرا در این صورت وکلای آنها می توانند گفتگوهایی داشته باشند که ممکن است به طور دوستانه مسئله ای را حل کند. اگر وكلا در یك موضوع با هم سازگار نباشند ، به احتمال زیاد یك مداخله لازم است یا مداخله قضایی دنبال خواهد شد ، كه ممكن است هزینه بر باشد. مردم نمی خواهند پرونده های قضایی را با احمق حل و فصل کنند و خوش برخوردی با دشمنان می تواند به وکلا کمک کند تا بهترین نتیجه ممکن را برای مشتری بگیرند.

علاوه بر این ، احترام بخش مهمی از دعوا است. وكلا معمولاً درخواست تمدید ، كپی حسن نیت ارائه می دهند ، اخطارهای مربوط به وقایع در پرونده را می خوانند و موارد دیگر را در طول دادخواست مورد لطف قرار می دهند. اگر طرفی با وكیل دیگری بی ادبانه رفتار كرده باشد ، احتمالاً وكیل دیگر احترامی ارائه می دهد كه می تواند طرح دعوی در پرونده را آسان كند.

گاهی اوقات حسن نیت ارائه می شود مهمتر از استدلال های قانونی است که یک وکیل می تواند در طول یک دادخواست مطرح کند. به عنوان مثال ، من یک بار در مورد امور مربوط به شکنجه های جمعی کار کردم که طی آن نامگذاری طرفین در سپرده گذاری برای متهمان بسیار دشوار بود که پرونده را رد کنند. با این وجود ، طی سالیان متمادی برای این پرونده ها ، وکلای دفاعی مثل خودم در آن زمان با وکلای شاکیان نسبتاً خوبی آشنا شدند و ما با بسیاری از آنها رابطه برقرار کردیم. این دوستی برای دریافت اخطاریه در مورد زمان و محل وقوع سپرده گذاری و پرونده هایی که متهم خاصی را درگیر می کند ، مهم بود.

یک بار از وکیل شاکی خواستم یکی از موکلانم را بر اساس استدلال ورشکستگی نسبتاً پیچیده اخراج کند. اگرچه وکیل می توانست موضوع را به دادگاه بکشاند و احتمالاً می توانست پیروز شود ، اما وکیل سرانجام موکل را متقاعد کرد تا متهم من را از پرونده اخراج کند ، احتمالاً به دلیل رابطه خوبی که با وکیل داشتم. نوار دادرسی کوچکتر از آن است که فکر می کنید ، بنابراین اگر به عنوان یک وکیل خوش اخلاق شهرت پیدا کنید ، ممکن است در سایر پرونده های قضایی که ممکن است بعداً در حرفه خود درگیر شوید ، شما را دنبال کند.

البته برخی موقعیت ها وجود دارد که رعایت ادب و احترام به یک دشمن در دعوا دشوار است. گاهی اوقات ، مشتریان چنان از دشمنان ناراحت هستند که از اجازه دادن به شما برای گسترش احترام در دعاوی امتناع می ورزند. البته ، در این شرایط ، وکلا ممکن است نیاز داشته باشند که به خواسته موکل خود رضایت دهند ، اما من همیشه سعی می کنم توضیح دهم که چگونه حسن نیت ارائه می دهد بر پرونده تأثیر می گذارد.

یک بار ، من به نمایندگی از یک مشتری شکایت کردم ، و مشتری از اجازه دادن به من برای طولانی کردن زمان پاسخ دادن به یک شکایت ، خودداری کرد. من توضیح دادم که ما در تلاش برای حل و فصل موضوع هستیم ، و تمدید وقت برای پاسخ به ما زمان بیشتری برای مذاکره می دهد قبل از اینکه متهم نیاز به صرف منابع برای هزینه های حقوقی داشته باشد ، که این امر باعث می شود آنها تمایل کمتری برای حل و فصل موضوع داشته باشند. سرانجام مشتری با تمدید موافقت کرد و پس از مدت کوتاهی موضوع را حل کردیم. البته ، در شرایط دیگر ، متقاعد کردن مشتری برای تمدید مجوز ، دشوارتر است ، اما معمولاً توضیح ارزش ادب در دعاوی در بیشتر موارد سودمند است.

البته اگر این امر برای پیشبرد منافع مشتری لازم باشد ، کلیه دادخواهان باید آمادگی خود را برای دادرسی بی رحمانه داشته باشند. در واقع ، من نمی ترسم “اجازه بدهم که جرسی بیرون برود” و به دشمنانی بپردازم که با بی احتیاطی یا دستکاری در دادخواهی رفتار می کنند. با این وجود ، معمولاً پس از تحریک وكیل توسط یك حریف غیرشهری ، افزایش اوضاع پرداخت می شود تا سطح والای اخلاقی حفظ شود و به حسن نیت ارائه می دهد.

به گفته همه ، یک جمله قدیمی وجود دارد که می گوید “شما مگس ها را با عسل بیشتر از سرکه جذب می کنید” ، بنابراین من مطمئن نیستم که چرا بسیاری از مردم فکر می کنند دعاوی موثر باید بی رحمانه و بی ادب باشند. از نظر من ، مهربان بودن و مدنی بودن می تواند مزایای زیادی را برای دادخواهان و موکلان آنها داشته باشد. البته ، اگر طرف مقابل تحریک شود ، طرفین دعوا باید آماده نبرد باشند ، اما در بیشتر موارد ، دادخواهان خوب ابتدا به پایان می رسند.


جوردن روتمن شریک زندگی است موسسه حقوقی روتمن، یک شرکت حقوقی کامل خدمات نیویورک و نیوجرسی. او همچنین بنیانگذار خاطرات بدهی دانشجویی، وب سایتی در مورد نحوه پرداخت وام های دانشجویی خود. می توانید از طریق ایمیل به اردن برسید [email protected].

logo-footer