Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

این یکی از بدترین نوع ارتباطاتی است که یک عمده فروش می تواند از یکی از مشتریان خرده فروشی خود دریافت کند: “____ ادعا کرده است که محصولات (محصولات) زیر که توسط شما ارائه شده است حداقل یکی از حق ثبت اختراع / حق چاپ / علائم تجاری ______ را نقض می کند. لطفاً ظرف 48 ساعت تأیید کنید که شرکت شما به طور کامل به تعهدات جبران خسارت خود عمل می کند. عدم انجام این کار منجر به انتخاب مشاور خود برای دفاع از ادعاهای ______ با هزینه شما می شود. ” یا چیزی شبیه به آن. نکته ساده است. در عصری که تعداد خرده فروشان مقرون به صرفه اقتصادی رو به کاهش است ، عمده فروشان خوش شانس هستند که مشتری هایی برای فروش دارند. و این مشتریان ، در حدی که هرکسی هرگونه ادعای نقض IP علیه خود را مطرح کند ، اغلب دریغ نمی کنند که به طور کامل به تعهدات جبران خسارت که جزئی از روابط عمده فروش و خرده فروش است ، عمل کنند. به طور معمول ، وظیفه اطمینان از انجام تعهدات جبران خسارت به مشاور داخلی در خرده فروش سپرده می شود و به منظور برقراری ارتباط با خواسته های خرده فروش ، برای خرید و فروش عمده ، با خریدار همکاری می کند.

برای اکثر قریب به اتفاق عمده فروشان ، عدم رعایت خواسته های خرده فروش به سادگی یک گزینه نیست. بله ، ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که یک عمده فروش ریسک محاسبه شده ای را به عهده بگیرد که خرده فروش به سمت ورشکستگی قریب الوقوع پیش برود و به همین دلیل می توان هنگام جبران خسارت از آن چشم پوشی کرد. اما حتی در این دوره از دمیدن های خرده فروشی ثابت ، چنین سناریویی نادر است. در عوض ، بیشتر احتمال دارد که عمده فروش چاره ای جز پاسخ سریع به خواسته های خرده فروش نداشته باشد ، از جمله با اطمینان کامل از ارزش گذاری روابط با مشتری و مسئولیت کامل دفاع از ادعاهای IP. با توجه به افزایش خرده فروشان بزرگ با فروشندگان خود ، که اغلب به طور فزاینده ای برای فروش شرکت خود به فروش کوچکتر خرده فروشان بستگی دارند ، گزینه دیگری وجود ندارد.

عمده فروشان باهوش معمولاً تصمیم خواهند گرفت که امر دفاع را به مشاور منتخب خرده فروش منتقل نکنند ، اگرچه شرایط خاصی وجود دارد که خرده فروش اصرار دارد مشاور را انتخاب کند و عمده فروشی را برای اعتراض باقی نمی گذارد. وضعیت اخیر شاید در شرایطی به وجود بیاید که خرده فروش تجربه قبلی با شرکتی را داشته باشد که ادعا می کند – و عمده فروش را وادار می کند تا هزینه مشاوره قبلی را که قبلاً نماینده خرده فروش بود (امیدوارم با موفقیت) در برابر همان مدعی بپردازد ، بپردازد. این واقعیت را اضافه کنید که اغلب خرده فروش است که عمده فروش را وادار می کند محصولاتی را تولید کند که دامنه نقض IP را دامن می زنند (و گاهی اوقات عبور می کنند) و کل پویایی می تواند یک محصول ناعادلانه باشد. اما واقعاً یک عمده فروش در محیطی که مجموعه خرده فروشان بالقوه بسیار محدود است چه انتخابی دارد؟

وضعیت دیگری که ممکن است انتخاب مشاور خرده فروش از گلوگاه عمده فروش فرو رود ، این است که ادعاهای مربوط به نقض IP مجموعه ای از محصولات را که توسط فروشندگان مختلف به خرده فروش عرضه می شود ، هدف قرار می دهد. در آن شرایط ، می تواند برای خرده فروش کارآمدتر (و ارزان تر) باشد که یک شرکت را به عنوان وکیل مدافع انتخاب کند تا دفاع از تمام ادعاها علیه خرده فروش را هماهنگ کند. هر یک از عمده فروشان در هزینه دفاع به میزان متناسب با فروش محصولات متهم به آن خرده فروش ، مشارکت می کنند.

همانطور که گفته شد ، معمولاً به منزله عمده فروش است که با درخواست غرامت مواجه می شود تا برای خرده فروش روشن کند که تعهد جبران خسارت فقط به محصولاتی که واقعاً به خرده فروش عرضه کرده است ، تسری می یابد. علاوه بر این ، تقریباً همیشه بهتر است که عمده فروش بتواند مشاوره خود را حفظ کند ، تحت شرایط نامزدی که مذاکره می کند ، اختلافات IP مربوط به محصولاتی را که به خرده فروشان عرضه می کند رسیدگی کند. حداقل ، البته ، عمده فروش همچنین به دنبال تهیه کنندگان خود خواهد بود تا بتوانند برای محصولات متهم به تخلف نیز خسارت احتمالی از آنها بگیرند.

بخشی از مشكلات عمده فروشان این است كه رقبای آنها می دانند خرده فروشان برای انجام تعهدات جبران خسارت خود به تأمین كنندگان موجود متكی می شوند. این انگیزه را برای چالشگران ایجاد می کند تا با ادعای نقض IP ، خرده فروشی-عمده فروش را با ایجاد ادعای نقض IP ، یا علیه کالاهایی که قبلا در قفسه های خرده فروش است یا حتی کالاهایی که خرده فروش در نظر دارد ، به هم بزنند.

به طور خلاصه ، رقبای یک عمده فروش گاهی سعی در ایجاد خطر برای خرده فروش در انتخاب کالاهای عمده فروش دارند. اینکه این تاکتیک ها چگونه م oftenثر باشند اغلب به سطح پیچیدگی IP در خرده فروش و همچنین عمق رابطه بین خرده فروش و عمده فروش تهدید شده بستگی دارد. هرچه خرده فروش به وعده های جبران خسارت عمده فروش اطمینان بیشتری داشته باشد ، احتمال اینکه ادعای نقض تصادفی برای برهم زدن معاملات بین دو طرف کافی باشد ، کمتر است. اگر خرده فروش اعتماد به نفس کمتری داشته باشد ، تهدید به نقض IP می تواند کافی باشد تا این خرده فروش را از تجارت با یک عمده فروش متهم محروم کند.

مطمئناً ، عمده فروشانی که به نقض IP متهم شده اند ، ناتوان نیستند ، اما اغلب مسئولیت قاطعانه در قبال ادعاهای مربوط به تخلف بر دوش آنها است. در حقیقت ، اخیراً ، در یک اختلاف اختراع بر سر “دستگاه های تحریک زنانه” فوق العاده لوکس ، حداقل یک نمونه برجسته از یک عمده فروش که تصمیم دارد به طور فعالانه نمایندگی عدم تخلف را برای خرده فروشان ارائه دهد ، آشکار شد. شاکی در پرونده ای که اخیراً تشکیل شده است سازنده این ضربه است “زن زن” (پیوند ممکن است NSFW باشد) مجموعه ای از دستگاه ها ، که از یک رقیب مستقر در اورگان برای نقض حق ثبت اختراع شکایت کرده است. یکی از نکات جالب در مورد شکایت این بود که متهم ظاهراً نامه محضری را از مشاوره عمومی خود به “خرده فروشان و توزیع کنندگان مختلف در صنعت” ارسال کرده استدلال کرده است که محصولات آن “مغایرت” با هیچ اختراعی ندارد. اینکه آیا این نوع تاکتیک بخار می یابد یا نه هنوز یک سوال باز باقی مانده است ، اما این نشان می دهد که عمده فروشان برای از بین بردن نگرانی های IP خرده فروش چه می کنند.

در نهایت ، هنگام رسیدگی به درخواست های جبران خسارت در مورد ادعاهای نقض IP ، یک عنصر قوی “مشتری همیشه حق دارد” وجود دارد. در حالی که اکثر عمده فروشان برای تأمین تعهدات خود مبنی بر جبران خسارت ، آنچه را که در توان دارند انجام می دهند ، اما همیشه یک عمده فروش وسوسه می کند که تصمیم به خودکشی در هنگام بروز اختلاف با مشتری یا شکایت در برابر آن باشد. عمق رابطه ، مبلغ مورد مناقشه و مشارکت خرده فروش در تخلف مورد ادعا همه از عواملی است که باید در هر شرایط جبران خسارت بررسی شود. در بیشتر موارد ، به رسمیت شناختن تعهدات عمده فروش ساده است. ادعاهای IP جدی هستند – و انتظار می رود که فروشنده عمده خسارت یا چیز دیگری را جبران کند.

لطفا در صورت تمایل برای ارسال نظر یا س toال از طریق [email protected] یا از طریق توییتر برای من ارسال کنید: gkroub. هرگونه پیشنهاد یا افکار موضوعی مورد استقبال قرار می گیرد.


گاستون کروب در بروکلین زندگی می کند و شریک بنیانگذار آن است Kroub ، Silbersher و Kolmykov PLLC، بوتیک دعاوی مربوط به مالکیت معنوی ، و مشاوران ماركمن LLC، مشاوره پیشرو در زمینه موضوعات ثبت اختراع برای جامعه سرمایه گذاری. رویه گاستون بر دعاوی مربوط به مالکیت معنوی و مشاوره های مربوطه با تمرکز قوی بر امور ثبت اختراع تمرکز دارد. می توانید در [email protected] یا او را در توییتر دنبال کنید: gkroub.

logo-footer