Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

نظم حقوقی بین المللی باید به مجازات تخلفات زیست محیطی پایان دهد. متأسفانه ، موافقت نامه های تجارت آزاد اغلب حقوق یک طرفه ایجاد می کنند و مانع توانایی دولت ها برای اعمال ادعاهای خود در برابر نقض محیط زیست می شود. با این حال ، دو ماه پیش ، یک هیئت متخصص مستقل از وکلای بین المللی برجسته جنایی و محیط زیست پیشنهاد شده پنجمین جنایت بین المللی در کنار نسل کشی ، جنایات علیه بشریت ، جنایات جنگی و جنایت تجاوزگری: زیست بوم.

در اساسنامه روم دادگاه جنایی بین المللی (ICC) ، کشتار از قبیل “اقدامات غیرقانونی یا ناخواسته که با آگاهی از احتمال وقوع صدمات شدید و گسترده یا طولانی مدت به محیط زیست ناشی از آن اعمال می شود” شامل می شود.

صلاحیت شخصی محدود ICC می تواند در مبارزه با نقض محیط زیست م effectiveثر باشد. ماده 25 (1) اساسنامه روم صلاحیت شخصی ICC را برای اشخاص حقیقی محدود می کند ، به این معنی که ICC نمی تواند دولتها یا شرکتها را مورد بررسی یا تعقیب قرار دهد ، اما ممکن است از افرادی که عضو گروه هستند تحقیق کند. افزودن اکوسید به عنوان یک جنایت بین المللی می تواند بازیگران اصلی شرکت ، مانند سرمایه گذاران و مدیران اجرایی ، را شخصاً در معرض پیگرد کیفری قرار دهد. Ecocide افراد را از ارتکاب تخلفات زیست محیطی در مواردی که اعتبارات ESG یا اعتبارات کربنی با شکست مواجه شده است باز می دارد.

مهمتر از همه ، افزودن اکوسید به قلمرو دادگاه بین المللی کیفری بین المللی صلح را نیز افزایش می دهد. در حال حاضر ، ICC تنها می تواند پیگرد تخلفات زیست محیطی را در صورت وقوع در چهار جنایت بین المللی دیگر داشته باشد. در واقع ، زیست بوم در طول جنگ رخ می دهد. به عنوان مثال ، در جنگ ویتنام ، ارتش آمریکا از سلاح های شیمیایی مانند Agent Orange برای نابودی زمین های کشاورزی استفاده کرد. اما همانطور که دانشمندان و دیپلمات ها اکنون تشخیص داده اند ، شدیدترین آسیب زیست محیطی در درگیری های مسلحانه رخ نمی دهد. در عوض ، مین ها و خطوط لوله همچنان منفجر می شوند و هیچ ارتباطی با جنگ واقعی ندارند.

جنبش آب و هوایی قانونی باید به موافقتنامه های بین المللی مانند توافق آب و هوایی پاریس در سال 2015 کمک کند. جنایت زیست بوم باعث تغییر دیدگاه جامعه حقوقی به آسیب های علیه طبیعت می شود. جوجو مهتا ، بنیانگذار کمپین Stop Ecocide ، مشاهده می کند، “اگر چیزی جرم است ، آن را زیر خط قرمز اخلاقی قرار می دهیم. در حال حاضر ، شما هنوز هم می توانید به دولت بروید و مجوز استخراج یا استخراج نفت یا حفاری نفت را بگیرید ، در حالی که نمی توانید مجوز کشتن مردم را بگیرید ، زیرا جنایتکار است. هنگامی که این پارامتر را تنظیم کردید ، ذهنیت فرهنگی و همچنین واقعیت حقوقی را تغییر می دهید. ” همانطور که قاضی ویلیام او. داگلاس در نظر داشت Sierra Club v. Morton، درج جنایتکشی به عنوان جرم ، شامل صدای طبیعت در دادگاه است. افزودن جنایت زیست بوم ممکن است چیزی باشد که برای حفظ حقوق طبیعت ضروری است.


logo-footer