Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از درو آنگرر / گتی ایماژ)

ظهر دیروز جوزف بایدن رئیس جمهور ایالات متحده شد. دقیقاً بیست و سه دقیقه بعد ، مدیر پرسنل وی نامه ای به پیتر راب ، مشاور عمومی در شورای ملی روابط کار ارسال کرد و به او دستور داد تا ساعت 5 عصر استعفا دهد یا از کار برکنار شود. راب گزینه دو را انتخاب کرد و رئیس جمهور تهدید خود را برآورده کرد.

ماجرا اولین بار توسط قانون بلومبرگ.

پیتر راب ، که توسط اتحادیه های کارگری تحقیر شده بود ، قدرت عظیمی در NLRB داشت. منصوب ترامپ با ایفای وظیفه به عنوان دادستان کل کشور ، پرونده هایی را که باید در اختیار هیأت رئیسه تحت سلطه جمهوری خواهان قرار دهد انتخاب کرد و در واقع کار را با اراده خود مقدم دانست. در این ظرفیت ، او به دنبال تضعیف پرونده بود علیه مک دونالد به ضرر کارمندان حق رای دادن خود ، تلاش کرد روده آژانس به عنوان بخشی از طرح “سازماندهی مجدد” ، و معروف است سعی در ممنوع کردن طلسم اتحادیه بادی “Scabby the Rat” در اعتراضات ، آن را “غیرقانونی قهری” خواند.

به عنوان موسسه سیاست های اقتصادی قرار دهیدمنصوبان ترامپ در هیئت مدیره NLRB “یک سری تصمیمات قابل توجه در مورد تضعیف حمایت از کارگران تحت قانون روابط ملی کار (NLRA / قانون) صادر کرده اند. بعلاوه ، هیئت مدیره در تعداد بی سابقه ای از قوانین با هدف لغو حمایت از کارگران موجود شرکت کرده است. سرانجام ، مشاور عمومی NLRB ترامپ (GC) سیاست های پیشرفته ای را در نظر گرفته است که باعث می شود تعداد کمتری از کارگران تحت حمایت NLRA محافظت شوند و از تغییراتی در قانون حمایت از حقوق کارگران حمایت می کند. هیئت مدیره ترامپ و GC منافع شرکتها را بالاتر از منافع مردان و زنان شاغل قرار داده اند و به طور منظم به قانونی که آنها مسئول اداره و اجرای آنها هستند خیانت می کنند. “

راب که در سال 2017 منصوب شد ، ده ماه از دوره چهار ساله ریاست خود باقی مانده بود. و در حالی که شکایت در او نامه امتناع اینکه برکناری زودهنگام شورای همکاری خلیج فارس “از آنجا که نادیده گرفتن قانون روابط ملی کار (NLRA) و NLRB نادرست است” بی سابقه است “- هری ترومن خواستار استعفای NLRB GC خود در سال 1950 شد – راب حق دارد که طبیعی نیست. خود ترامپ ، یک هنجار شکننده عجیب و غریب ، سلف راب ، ریچارد گریفین ، منصوب اوباما ، را تا زمان انقضای دوره وی در نوامبر 2017 نگه داشت.

اما ، به عنوان وکیل کار براندون مگنر نشان میدهد در وبلاگ خود Law Law Lite ، قانون روابط ملی کار مشخص می کند اعضای هیئت مدیره NLRB فقط “به دلیل بی توجهی به وظیفه یا سو malاستفاده در دفتر” می توانند برکنار شوند ، در حالی که صرفاً رئیس جمهور را مجاز به تعیین کارمندی می کند تا در صورت خالی شدن سمت ، یک کارمند را به عنوان GC انتخاب کند. بنابراین اخراج راب از سوی بایدن کاملاً قانونی است ، همانطور که اخراج جیمز کومی مدیر اف بی آی برای ترامپ قانونی بود. بعید است بعید شود که به نزد لستر هولت برود و بگوید که وی این کار را برای کشتن تحقیقات معلق فدرال انجام داده است. AHEM

نماینده ویرجینیا فاکس ، عضو رتبه بندی کمیته آموزش و کار می تواند او را دوست دارد در مورد تیم بایدن “جایزه دادن دوستان خود در کار بزرگ در روز اول” و “از رئیس جمهور بایدن خواستار این اقدام ناسازگار و تفرقه افکنانه علیه یک مقام تایید شده سنا شده است” ، اما به عنوان یک مسئله عملی ، تنها مسئله این است که آیا بایدن می خواهد منفجر کردن این هنجار برای خلاص شدن از شر شخصی که به طور فعال برای تضعیف نیروی کار سازمان یافته کار می کند.

که ظاهراً او انجام می دهد. بنابراین ، راب بیرون است مگر اینکه بخواهد وقت و پول خود را صرف دادگاه کند مانند لئاندرا انگلیس ، رئیس سابق دفتر حمایت مالی مصرف کننده که شکایت خود را برای افزودن ترامپ از اضافه کردن شغل خود به اوراق بهادار میک مولوانی ، متهم کرد.

چگونه آن یکی کار می کند؟ درسته.

بایدن پس از امتناع از استعفا ، مشاور عمومی NLRB را آتش زد [Bloomberg Law]
The Robb Era: Knockdown اما نه حذفی برای NLRB [Labor Law Lite]


الیزابت رنگ در بالتیمور زندگی می کند و در آنجا درباره حقوق و سیاست می نویسد.

logo-footer