Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(از طریق گتی ایماژ)

سوالی که من اغلب از جویندگان کار دریافت می کنم ، صرف نظر از سطح شغلی آنها ، این است که آیا نامه های ارائه نامه هنوز لازم است یا انتظار می رود. من هنوز در مورد جستجوی کار و انواع ارتباطات بسیار سنتی هستم. من همیشه توصیه می کنم نامه ای همراه با رزومه ارسال کنید (حتی اگر نیازی به آن نباشد) ، در طی 24 ساعت پس از مصاحبه نامه ای از نامه “متشکرم” ارسال کنید و هنگام درخواست ارتباط با کسی ، “یادداشت” را ضمیمه کنید. LinkedIn.

حتی اگر نامه های جلدی میزان خوانایی کمی در حدود 30٪ داشته باشند ، نکته اصلی این است که همیشه حرفه ای باشید زیرا این مسئله از اولین برداشت است. با این حال ، رویکرد نامه های جلدی تغییر کرده است ، و من معتقدم ارزش دارد که در ستون این هفته به آن پرداخته شود.

وقتی در سال 2003 از دانشکده حقوق فارغ التحصیل شدم ، نامه جلدی من گسترده بود – طول یک صفحه کامل. من همچنان به یاد می آورم که در طول یک دهه فعالیت وکالت ، وسواس نسبت به آن و افزایش مدت آن را به یاد داشته باشم.

ما اعتقاد داشتیم که طول نامه جلد ما برابر است با به اشتراک گذاشتن جزئیات کافی در مورد خواسته های حقوقی ما ، تعهد به صنعت ، برنامه درسی دانشکده حقوق / دوره های مربوطه و البته تحسین ها. علاوه بر این ، نامه نامه ما مهارت نوشتن ما را نشان می داد (با رزومه و نمونه نوشتاری که برای نمایش استعداد نوشتاری خود نیز پیوست کردیم اشتباه نشود).

در دنیای دیجیتال امروز ، یک نامه کامل در تمام صفحه منسوخ شده است. در واقع ، این فریاد خسته کننده و ناتوانی در فشردگی است. اکثر برنامه ها (رزومه را شامل می شود) در یک تلفن هوشمند یا سایر دستگاه های دیجیتال خوانده می شوند. همانطور که روشهای قدیمی تجارت تغییر کرده است ، روشهای ارتباط و علاقه به نقشها نیز تغییر کرده است. امروز ، نامه نامه شما به عنوان یک یادداشت الکترونیکی عمل می کند ، به همین دلیل من دو راهکار را توصیه می کنم: (1) یک نامه اصلی ایجاد کنید که می توانید متناسب با آن موقعیت های مختلف را تغییر دهید. و (2) نامه را زیر 250 كلمه نگه دارید (من برای نزدیك به 200 تلاش می كنم).

به یاد داشته باشید ، نامه جلوی شما باید در کمتر از 10 ثانیه – و سریع – موضوع را جلب کند. خوانندگان زبانی را مستقیم و مختصر ترجیح می دهند. هدف خود را به روشنی بیان کنید. درباره شرکت تحقیق کنید – مواردی را که درباره شرکت و همچنین موقعیت مورد علاقه شما هستند ، پیدا کنید. خود را به خواننده و شرکت متصل کنید – ماموریت ، ارزش ها ، پروژه ها و اهداف بلند مدت. به برخی از بردهای شغلی یا بهترین دارایی های خود فکر کنید که با نیازهای شرکت برای مشاور داخلی یا وکیل همکار همسو است.

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس فعلی شما به راحتی دیده می شود و قابل توجه است. دوبار بررسی کنید که شماره تلفنی قدیمی و قدیمی را لیست نکرده اید. درمورد اینکه چه کسی نامه ارسال را برای وی ارسال می کنید تحقیق کنید – این بدان معناست که مایل فراتر رفته و پست شغلی را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید به چه افرادی مستقیماً در این شرکت گزارش می دهید. نامه را شخصاً به آن شخص خطاب کنید ، اما همچنین در LinkedIn به دنبال آن شخص باشید تا ببینید آیا چیزی وجود دارد که شما یا مسیرهای شغلی شما را به هم متصل کند.

نکته اصلی نشان دادن علاقه شدید به شرکت است ، نه فقط استفاده از روش “اسپری و دعا” برای اعمال موقعیت های 50 به علاوه. تمرکز خود را حفظ کنید و علاقه خواننده را حفظ کنید. یک توصیه مهم دیگر: همیشه پس از درخواست موقعیت ، پیگیری کنید و علاقه خود را دوباره تأیید کنید. اگر پیغام یادداشت الکترونیکی را از طریق LinkedIn دنبال کنید ، خواننده مشخصات شما را در مقابل خود قرار می دهد ، و این باعث می شود مسیر شغلی شما آسان شود. فقط مطمئن شوید مشخصات بهینه شده است و به روز شده

س aboutالی درباره نامه های جلدی دارید؟ برای من پیام بفرست LinkedIn.


وندی وینر وکیل ، متخصص شغلی و بنیانگذار شرکت است استاد تحریریه، یک شرکت خدمات نویسندگی رزومه اجرایی برنده جایزه. وندی مارک های شغلی و شخصی قدرتمندی را برای وکلا ، مدیران و رهبران C-suite / هیئت مدیره برای جستجوی شغل و ردیابی دیجیتال ایجاد می کند. او همچنین برای نشریات عمده در مورد مشاغل جایگزین وکلا ، مارک تجاری شخصی ، داستان سرایی LinkedIn ، استراتژی شغلی و روند جستجوی شغل می نویسد. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected]، با او در ارتباط باشید LinkedIn، و او را در توییتر دنبال کنید thewritingguru.

logo-footer