Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

لایحه دیگری که به ورزشکاران دانشگاهی حق بهره برداری تجاری از نام ، تصویر و شبیه آنها را می دهد توسط یکی از اعضای کنگره تهیه شده است. در همین حال ، با وجود کمبود قانون در این زمینه ، هیچ یک از قوانین حمایت شده بیش از اعلام و تبلیغات پیشرفت نکرده اند.

آخرین پیشنهاد توسط سناتور جری موران (R-Kan.) ارائه شده است که از آن رونمایی کرده است قانون حمایت و جبران حقوق ورزشکاران آماتور سال 2021. درست مانند سایر لایحه های پیشنهادی منتظر ، قانون موران ممنوعیت اقدام مجازاتی NCAA ، کنفرانس های ورزشی و دانشگاه ها را علیه یک ورزشکار دانشگاهی به عنوان تلافی برای عقد قرارداد بازاریابی با شخص ثالث اعلام کرده است. با این حال ، برخی از عناصر در این لایحه وجود دارد که آن را از پیشنهادهای قبلی متمایز می کند.

یک تمایز از این قبیل که ممکن است با کنجکاوی روبرو شود این است که موران صریحاً مقرراتی را برای روشن کردن اینکه ورزشکاران دانشگاهی کارمندان مدارس ، کنفرانس ها یا NCAA خود نیستند ، بر اساس شرکت در مسابقات و مسابقات ورزشی در نظر گرفتند. در حالی که مدیر منطقه ای شورای ملی روابط کار (NLRB) در شیکاگو یک بار حکومت کرد که بازیکنان فوتبال کالج در دانشگاه نورث وسترن که بورسیه دریافت کرده اند باید به عنوان کارمندان ، NLRB در نظر گرفته شوند بعداً از صلاحدید خود استفاده کرد صلاحیت خود را اعلام نکرد و دادخواست بازیکنان شمال غربی را برای اتحادیه رد کرد ، و تشخیص داد که صلاحیت رسیدگی به کالج ها و دانشگاه های دولتی را ندارد. موران ، و دیگران مانند NCAA ، ممکن است مورد نگرانی NLRB قرار بگیرند و اضافه کنند که تصمیم آن است که در این مورد به سختی روی بازیکنان متمرکز شود و مانع تجدید نظر در این موضوع در آینده نمی شود. لایحه موران س questionsالات پیرامون اینكه آیا این مسئله دوباره مطرح می شود را كاهش می دهد.

با کنار گذاشتن این مسئله وضعیت کارمندی ، موران برخی از حمایت های ارزشمند را از ورزشکاران دانشگاهی ایجاد کرد که فراتر از نام اصلی ، تصویر و حقوق مشابه است که آنها شایسته آن هستند. به عنوان مثال ، در این لایحه پیش بینی شده است كه مدارس ملزم به تأمین هزینه های پزشكی از جیب و نظرات پزشكی ثانویه در مورد آسیب ها و بیماری های واگیر دار در حالی كه یك ورزشكار درگیر مسابقات بود ، بدست آمده یا به دست آمده اند. علاوه بر این ، م institutionsسساتی که حداقل 50 میلیون دلار از درآمد بخش ورزش برخوردار باشند ، برای تأمین پوشش بهداشتی برای چنین آسیب ها یا بیماری های واگیر ، مورد نیاز خواهند بود.

علاوه بر این ، لایحه موران حقوق بیشتری را برای ورزشکارانی که مایل به آزمایش آب در یک پیش نویس حرفه ای هستند ، فراهم می کند. طبق قوانین ، یک ورزشکار می تواند برای پیش نویس یک ورزش حرفه ای اعلام آمادگی کند و تا زمانی که این ورزشکار هیچگونه غرامت از لیگ ورزش ، یک تیم ورزشی حرفه ای ، یک عامل ورزشی ، یک نوع دیگر دریافت نکند ، به مدرسه باز می گردد. نماینده ورزشکار ، یا هر شخص یا نهادی وابسته به انواع فوق الذکر اشخاص و اشخاص.

موران همچنین ایجاد یک شرکت دوومیدانی بین دانشگاهی آماتور (AIAC) را پیش بینی می کند ، که دارای قدرت احضار است و به عنوان یک مرکز تسویه حساب برای بهترین روش ها با توجه به حقوق و حمایت از ورزشکارانی که با نمایندگان ورزشی و معاملات بازاریابی منعقد می شوند ، عمل می کند. AIAC در دسترس است تا راهنمایی هایی را برای ورزشکاران پیرامون این نوع قراردادها فراهم کند و با کمیسیون تجارت فدرال هماهنگ کند تا استانداردهایی را برای بررسی و تأیید قراردادهای حمایت از ورزشکاران مانند استانداردهای اخلاقی که احتمالاً صنایع و نهادهای شرکتی موجود برای حمایت از ورزشکار را محدود می کند ، اعمال کند. همچنین وظیفه دارد فرآیند صدور گواهینامه رسمی برای نمایندگان ورزشی ، جدا از مجوزهای موجود توسط ایالت های دولتی که در حال حاضر وجود دارد ، ایجاد شود. حاکمیت AIAC توسط یک هیئت مدیره انجام می شود ، حداقل یک سوم از آن مدیران ، ورزشکاران فعلی یا سابق کالج هستند.

به طور کلی ، پیشنهاد موران شامل برخی از عناصر طرفدار ورزشکار و برخی از ویژگی های ممکن است برای ورزشکاران نگران کننده باشد ، مانند قدرت فوق العاده ای که ظاهراً در اختیار این نهاد جدید AIAC قرار خواهد گرفت. بهترین راه حل احتمالاً راه حلی است که به صورتحسابهای بی شماری که در حال حاضر در سطح ملی در حال تعلیق هستند نگاه می کند و سیاستهایی را استخراج می کند که برای یک نام خالص ، تصویر و تشابه قانونی منطقی تر است.


دارن هایتنر بنیانگذار هایتنر حقوقی. او نویسنده است نحوه بازی: آنچه هر وکیل ورزشی باید بداند، منتشر شده توسط کانون وکلای آمریکا ، و استاد کمکی در دانشگاه فلوریدا دانشگاه کالج حقوق است. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected] و او را در توییتر در دنبال کنید @ DarrenHeitner.

logo-footer